לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

עוסק פטור

עוסק פטור ברשויות המס

פתיחת עוסק פטור

עוסק פטור שנקרא בעבר עוסק זעיר, הוא עצמאי שיש לו מחזור עסקאות יחסית נמוך. תקרת העוסק משתנה במעט משנה לשנה, הסכום הוא קצת מעל 100,000 ש”ח. לצורך פתיחת עוסק פטור, יש למלא הצהרת עוסק פטור באתר רשות המיסים. תוכלו גם לקרוא את המאמר המורחב שכתבתי על: פתיחת עוסק פטור – כל מה שחשוב לדעת

תקרת עוסק פטור 2023

התקרה של עוסק פטור בשנת 2023 היא עד מחזור שנתי של 107,692 ש”ח. מעבר לתקרה זו יש להירשם בתור עוסק מורשה או חברה בע”מ. תקרת העוסק הפטור משתנה בין השנים, לא באופן מהותי, אולם יש שינויים שצריך לדעת. על כן מומלץ להתעדכן מול באתר של רשות המיסים.

מי יכול להיות עוסק פטור?

אם אתם שואלים את עצמכם, מי יכול להיות עוסק פטור? כל מי שתקרת ההכנסות שלו בשנת 2023 היא עד 107,692 ש”ח. מעבר לכך, יש בעלי תפקידים המשמשים בעיסוקים שאינם יכולים להיות עוסקים פטורים, בלי קשר לגובה ההכנסה. כמו בעלי מקצועות חופשיים: רואה חשבון, שמאי, עורך דין, סוכן ביטוח, אדריכל ועוד.

איך להיות עוסק פטור?

היום בעידן הטכנולוגי, פתיחת תיק עוסק פטור היא פשוטה. ראשית יש לפתוח תיק במע”מ ולהירשם כעוסק פטור. לאחר מכן, צריך לפתוח תיק במע”מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה. תוכלו לפתוח עוסק פטור בעצמכם, אולם אם אתם מעדיפים שילווה אתכם מי שמבין בחוקי המס, מומלץ לפנות לרואה חשבון או יועץ מס. זה בצד הבירוקרטי. אולם, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם פועלים נכון בעסק, שהמודל העסקי שלכם מדויק, שהמוצרים שלכם מתומחרים באופן רווחי, אם אתם צריכים סיוע בנושא שיווק, ניהול עסק ועוד. מומלץ לפנות ליועץ עסקי מיומן שילווה אתכם בתהליך. מניסיון שלי אנשים שפתחו עסק בלי ייעוץ מקצועי, בדרך כלל גררו איתם שגיאות נפוצות שעושים בעלי עסקים וזה גורם להפסדים בעסק. לכן כדאי שיועץ עסקי מומלץ ילווה אתכם בתהליך פתיחת העוסק.

איך לבטל עוסק פטור?

על מנת לדווח על סגירת תיק עוסק פטור, יש להודיע למשרד המע”מ האזורי תוך 15 יום מהפסקת הפעילות. כמו כן, יש למלא טופס סגירת עוסק פטור במע”מ, בו העצמאי נדרש לדווח על הנכנסים, הציוד והמלאי שטרם נמכרו ומהו השווי הכספי שלהם. בנוסף, יש לצרף את תעודת העוסק. אומנם אני לא רואה חשבון וגם לא יועץ מס, אולם חשוב לי לתת לבעלי העסקים שקוראים כאן, מושג כללי על הכרוך בנושא של ביטול עוסק פטור.

עוסק פטור ושכיר

אנשים שהם שכירים יכולים לפתוח במקביל, תיק עוסק ברשויות המס ולהיות עוסקים פטורים. כתבתי על כך מאמר נרחב על היתרונות של עוסק פטור ושכיר. בצורה כזו אפשר לייצר השלמת הכנסה שעוזרת לכלכלת המשפחה, להגיע למימוש עצמי וזו דרך די טובה להפוך את התחביב לעוד משכורת בבית. לפעמים אפילו מרוויחים יותר כסף בפחות זמן עבודה.

אייל פז ייעוץ עסקי לפתיחת עוסק

אייל פז יועץ עסקי למי שרוצה לפתוח עוסק פטור, אצלנו תוכלו לקבל הכוונה וייעוץ טרם כניסתכם לעולם העצמאים ולפני שתהיו בעלי עסקים מן המניין. אז אם אתם יזמים בנשמה, נעזור לכם “להסליל” את העסק החדש ולהפוך את המיזם לעוד כסף למשפחה.

לפגישת ייעוץ והכוונה, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

למה כדאי לשכיר לפתוח גם עוסק פטור

למה אני ממליץ לכל שכיר, להיות גם עוסק פטור? הרעיון למאמר הזה נולד מכך שהרבה מאד שכירים גילו בזמן הקורונה שלא לעולם חוסן, בטח בחודשים

עוסק פטור

בישראל יש 600,000 עסקים, 400,000 מתוכם הם עסקים קטנים: עוסק פטור ועוסק מורשה. נכון לשנת 2023 בערך 50% מהם אלו עוסקים פטורים שהמחזור השנתי שלהם,

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
גלילה לראש העמוד