עסקים ללא דור ממשיך

יש לך עסק וותיק? רוצה לצאת לפנסיה ועדין להרוויח מהעסק? בעלי עסקים רבים מתמודדים עם עסק ללא דור שרוצה להמשיך. מצד שני אם לא ימשיכו לעבוד בעסק, אפילו פנסיה לא תהיה להם. 
 
כמי שגדל בבית להורים עצמאים, חוויתי על בשרי את הקשיים וראיתי כיצד העסק גוזל את מרבית שעות היממה של המשפחה, העסק למעשה ניהל את כולנו וחיינו לפי השגעונות שלו.
ואתם יודעים איך זה, העבודה מאוד תובענית, התשלומים הם שוטף + 90 , 120 ולפעמים גם לא משלמים לך. קיימת תחרות קשה בתחום, רמת הרווחיות רק הולכת ונשחקת ומלחמת ההישרדות היא יום – יומית.
וכך לאחר שנים רבות בעבודה, הגיעו ההורים לגיל הפרישה מבלי שהילדים ירצו לקחת את מושכות הניהול של העסק, מה שגרם להורים, בצער רב, לסגור את העסק ולמכור את הציוד. הם נאלצו למכור רק מכונות ולא עסק חי, המשמעות היא שעסק של 50 שנה ירד לטמיון.

מה שהיה בעייתי יותר מכל זה שהם לא חסכו לפנסיה. וזה כל ההבדל בין אדם שכיר שהמעסיק מפריש לו לפנסיה לבין העצמאי שתמיד היה בטוח שיש לו כסף, אבל אף פעם לא הבין עד הסוף את ההבדל בין המחזור לבין הרווח.

כיועץ עסקי הבנתי לאחר שנים רבות של תהליכי השבחת עסקים, שהחסמים העיקריים בעסק הם תחרות קשה וחוסר בדור ממשיך. מה שיוצר ירידה חדה בהכנסות המשפחה. לכן החלטתי לעזור לבעלי עסקים ותיקים להתמודד עם מצב שבו מצד אחד הם רוצים לפרוש לפנסיה בשנים הקרובות ומצד שני הם לא רוצים להישאר בלי הכנסה מהעסק. הדרך לייצר את הודאות לפרישה בטוחה עם הכנסה שוטפת מהעסק היא באמצעות מכירת העסק בהדרגה:
בשלב הראשון, הקבוצה שהקמתי תרכוש מניות מיעוט בעסק ותנהל את החלק השיווקי, מכירתי ניהולי מה שיגדיל באופן משמעותי את המחזור והרווח של העסק ויהפוך את העיסוק לעסק יציב ורווחי. במקביל בעל העסק יטפל בכל התחום המקצועי שזה תחום התמחותו.
בשלב השני, במידה וירצה יוכל למכור את החלק הנוסף ולהמשיך לקבל הכנסה שוטפת מהעסק.
 
צור קשר ונוכל לייצר עבורך את הגשר להכנסה בטוחה בגיל הפנסיה, מבלי שתסגור את העסק או תמכור אותו במחיר זול בהרבה ממה שאתה יודע שהוא שווה.