ייעוץ עסקי לבעלי עסקים

ייעוץ עסקי לניהול עסק רווחי?

בעלי עסקים רבים נדרשים להתמודד עם מערכת המבוססת על ציפיות, תקוות וחלומות רבים, ייעוץ עסקי יגשים עבורכם את השאיפה לנהל עסק רווחי ומצליח בו תחושו בטחון אישי וכלכלי. ייעוץ עסקי מעניק את הכלים ואת היכולות בכדי להוביל את העסק, בדרך הבטוחה, להצלחה ולרווחיות גבוהה ולמצוא את נקודת האיזון הנכונה לעסק שלכם.

מי מלמד אותנו איך לנהל את העסק?

מאיפה מתחילים האתגרים של בעלי העסקים?

במהלך 25 שנות ניסיוני בתחום הייעוץ העסקי, שמתי לב למוטיב הרסני שחזר במאות עסקים שליוויתי כיועץ עסקי: לרוב בעלי העסקים אין באמת עסק, אלא יש להם עיסוק שהם עובדים בו. ברוב העסקים הקטנים והעסקים המשפחתיים, העסק נשען על הבעלים. הוא זה שהקים את העסק, בנה ופיתח אותו. מבחינתו העסק הוא מפעל חיים. 

ולפי התפיסה הזו, הוא סוליסט בעסק – עושה הכול בעצמו – ניהול, מכירות, גבייה, שיווק, גיוס כ”א ועוד… גם אם יש בעסק עובדים נוספים, הוא זה שיש לו את המידע והידע, את הניסיון והקשרים. וברגע שבעל העסק עושה הכל בעצמו אז יש לו עיסוק ואם הוא לא נמצא בעסק אז רוב הדברים לא יקרו, הוא למעשה קשור לעסק ברצועה קצרה מאד ולכן מדובר בעיסוק. 

עסק שונה מעיסוק, כשאני אומר עסק אני מתכוון לכך שהעסק מרוויח כסף גם כשבעל העסק לא נמצא, ממש כמו דירה שמשכירים אותה, הכסף נכנס כמעט מבלי שאנחנו נוכחים בדירה. וזוהי האבחנה הראשונה בתהליך שאותו אני מלמד. 

ייעוץ עסקי הנמדד ב"מבחן הארנק"

אני מאמין בתוצאות מדידות ולכן אני מודד את הצלחתם של העסקים באמצעות “מבחן הארנק”. ההצלחה של בעלי העסקים שעוברים תהליך ליווי עסקי נמדדת במספר נקודות זמן בתהליך הליווי העסקי וזאת בכדי לוודא שתהליך הייעוץ העסקי אופטימלי עבורם ומעניק להם את המענה הנדרש, ברמה הגבוהה ביותר. מהו מבחן הארנק? על כך בסרטון שלפניכם

ייעוץ עסקי: מאיפה מתחילים?

בתהליך הייעוץ העסקי, יועץ עסקי בכיר ומנוסה, יזהה את החסמים בזמן קצר ולאחר איתורם יסייע לכם להבין מהו מקור החסם של העסק, לפרוץ אותו ולמנוע את חזרתו בעתיד. הדרך לפתרון ולהצלחה, ללא זיהוי נכון של הבעיה, תהיה ארוכה וקשה מאד ובינתיים תגרור אחריה הפסדים רבים בניסיון לשרוד בג’ונגל העסקי שבעולם תחרותי ומאתגר. לפיכך, חשובה הבשלות של בעל העסק לשיתוף פעולה מלא, הדבר הכרחי לתהליך הייעוץ העסקי ובכך מאפשר הענקת כלים יישומיים להתמודדות עם האתגרים בדרך להגדלת הרווחיות של העסק.

לתיאום פגישה השאירו פרטים בטופס

מהו השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי?

השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי, הוא להגדיר את היעד, מאחר והדבר הכרחי בכדי להבין מהי נקודת ההתחלה או במילים אחרות, היכן אנו נמצאים מבחינה עסקית ואישית, ולאן אנחנו רוצים להגיע. מהן השאיפות שלנו, מה הרצונות שלנו ואיפה אנחנו רואים את עצמנו בעתיד. אני רואה זאת, מבחינה תהליכית, כמו בניווט: כשהיינו צריכים להבין איפה אנחנו באמצע השטח בלילה, היינו צריכים לזהות חד-חד ערכי איפה אנחנו נמצאים ולהגיע אל היעד בבטחה.

אותו הדבר בעסק, אם לא נדע היכן אנו נמצאים לא נדע לאן אנו צריכים ללכת. המיקום הוא ביחס להרבה מאד גורמים משפיעים, משתנים ואילוצים שמהווים נדבך חשוב בקביעת המיקום והמצב הנוכחי: מה גודל ההכנסות של העסק? מה הידע טכנולוגי? מהם ערוצי השיווק? מהם נתוני המכירות? כמה לקוחות קבועים? כמה לקוחות חוזרים? מהו אחוז הסגירה? האם יש רשימת תפוצה/מועדון לקוחות? האם מדובר בדור ממשיך? האם מדובר בעסק שכונתי או זכיין? ועוד הרבה נתונים חשובים שמשפיעים על המיקום במפה העסקית.

רק לאחר שלב ההתמצאות בשטח, ניתן יהיה לגשר על הפערים בין רצונותיו של בעל העסק לבין מימוש יעדיו, כך נוכל יחדיו לבנות עסק יציב ורווחי לאורך זמן בעזרת תהליך ליווי עסקי שיעשה צעד אחר צעד, תוך מתן כלים יישומיים שנבחנו הלכה למעשה בשטח והצלחתם מוכחת.

מהי השיטה בתהליך הייעוץ העסקי?

במהלך 25 שנות הניסיון כיועץ עסקי בשטח ולאחר ליווי של מאות עסקים, גיליתי את המודל שמביא את בעלי העסקים להצלחה ולפריצת דרך משמעותית בעסקים במהירות האפשרית. בתהליך הייעוץ העסקי, העבודה עם בעלי העסקים מתבצעת לפי שיטה מובנית, לפי מדרגיות שבה בעלי העסקים עולים בכל פעם שלב ובכל פעם משדרגים את העסק שלהם, כך שההכנסות והרווחים שלהם גדלים במקביל לעליה באיכות החיים שלהם. הייחודיות בתהליך הליווי העסקי מתבטאת בהעלאת היעילות באמצעות ביצוע תהליכים נכונים בעסק, כתוצאה מכך, בעלי העסקים סוף סוף יכולים לאפשר לעצמם גם לנהל גם חיים אישיים לצד החיים העסקיים.

שלבי העבודה בתהליך הייעוץ העסקי

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי: שלב 1 - זיהוי היעד

היכן אתם נמצאים מבחינה עסקית ולאן אתם רוצים להגיע? וכמו בניווט נשרטט יחדיו את הציר שיוביל אתכם בהצלחה אל היעד שהגדרתם.

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי: שלב 2 - הגדרת קהל היעד

בתהליך הייעוץ העסקי, נגדיר יחדיו את קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם והמאפיינים שלהם. ולא, אין דבר כזה "כולם לקוחות שלי".

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי: שלב 3 - אבחון החסמים

נבין יחדיו מהם החסמים שמונעים מהעסק להפוך לעסק רווחי, ומהי הדרך הנכונה והבטוחה לפריצתם.

ייעוץ עסקי: שלב 4 - מה אני באמת מוכר?

בשלב זה נתמקד במה העסק שלנו באמת מוכר במושגי ערך לקוח? ומה הבידול של העסק, לעומת המתחרים?

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי: שלב 5 - שיווק העסק

אתם זה לא העסק שלכם, העסק הוא יישות נפרדת: כיצד עליכם להציג את העסק? איפה ואיך כדאי לשווק אותו בצורה יעילה שמשיגה את החשיפה האופטימלית?

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי: שלב 6 - הגדלת המכירות

אנשים לא אוהבים שמוכרים להם, אבל מאד אוהבים לקנות! איך תגרמו ללקוחות להגיע דווקא אליכם? איך תגרמו להם לפתוח את הארנק דווקא אצלכם?

מה תקבלו בתהליך הייעוץ העסקי?

  • ייעוץ עסקי יאפשר לכם לדעת כיצד למקד את הפעילות השיווקית כך שתקבלו הרבה לקוחות משלמים!
  • ייעוץ עסקי יזהה עבורכם את החסמים שמונעים מהעסק שלכם להפוך לרווחי ויתווה את הדרך לפריצתם!
  • ייעוץ עסקי יסייע לכם לגבש את מצפן העסק שיעזור לכם בתהליך קבלת ההחלטות, כך שכל החלטה שתקבלו תהיה נכונה עבורכם ותקדם את העסק שלכם!
  • ייעוץ עסקי יאפשר לכם לדעת מהן הפעולות שאתם חייבים לעשות, כך שתסיימו את היום עם ארנק מלא!
  • ייעוץ עסקי יגרום לכם לדעת לנהל את העסק בצורה רווחית יותר! כך שתקבלו יותר עבור העשייה שלכם.
  • ייעוץ עסקי יאפשר לכם לדעת איך להגדיל את המכירות, ואיך להפוך את העסק למושך ונגיש יותר עבור הלקוחות.
  • ייעוץ עסקי יעניק לכם את הכלים למתן שירות לקוחות איכותי יותר.

ייעוץ עסקי: לתיאום פגישה השאר פרטיך

מהם המוצרים שכדאי לקבל במסגרת הייעוץ העסקי?
  • פגישת ייעוץ - פגישה אחת למתן מענה לצורך קיים, הכוונה ו/או חוות דעת לפני ביצוע תהליכים משמעותיים.
  • פגישת אבחון - מיפוי המציאות העסקית הקיימת ביחס לאיומים הקיימים.
  • דו"ח אבחון ומתן פתרונות ליישום - אבחון המצב הקיים, איתור החסמים והבעיות המרכזיות ומתן תוכנית פעולה.

לקוחות מספרים על תהליך הייעוץ העסקי עם אייל פז