ייעוץ עסקי לעסקים ולחברות

ייעוץ עסקי | מעיסוק לעסק רווחי

ייעוץ עסקי – במהלך 25 שנות ניסיוני בתחום הייעוץ העסקי, שמתי לב למוטיב הרסני שחזר במאות עסקים שליוויתי כיועץ עסקי: לרוב בעלי העסקים אין באמת עסק, אלא יש להם עיסוק שהם עובדים בו. ברוב העסקים הקטנים והעסקים המשפחתיים, העסק נשען על הבעלים. הוא זה שהקים את העסק, בנה ופיתח אותו. מבחינתו העסק הוא מפעל חיים. ולפי התפיסה הזו, הוא סוליסט בעסק – עושה הכול בעצמו – מכירות, גבייה, שיווק וכדומה. גם אם יש בעסק עובדים נוספים, הוא זה שיש לו את המידע והידע, את הניסיון והקשרים. וברגע שבעל העסק עושה הכל בעצמו אז יש לו עיסוק ואם הוא לא נמצא בעסק אז רוב הדברים לא יקרו, הוא למעשה קשור לעסק ברצועה קצרה מאד ולכן מדובר בעיסוק.
כשאני אומר עסק אני מתכוון לכך כשהעסק מרוויח כסף גם כשבעל העסק לא נמצא, ממש כמו דירה שמשכירים אותה, הכסף נכנס כמעט מבלי שאנחנו נוכחים בדירה. וזוהי האבחנה הראשונה בתהליך שאותו אני מלמד. כמובן שאין פתרונות קסם, אם נשווה זאת לדיאטה, אי אפשר לקחת כדור בערב ולרזות חמישים קילו עד הבוקר. זהו תהליך שדורש עבודה והתמדה בדרך של ביצוע שינויים במנות קטנות ובטוחות. 

ההצלחה בתהליך הייעוץ העסקי נמדדת באמצעות “מבחן הארנק” – מהו מבחן הארנק? על כך בסרטון שלפניכם

ייעוץ עסקי | למה חשוב לקבל ייעוץ עסקי?

מאז ומתמיד שאפת לעסק מצליח בו תחוש בטחון אישי וכלכלי. האתגרים האמיתים מתחילים כאשר אתה מנסה להתמודד עם הכל בעצמך. אז אותה שאיפה המבוססת על ציפיות, תקוות וחלומות רבים, נפגעת כשבאופן טבעי נוצרים מתחים שונים הן בעקבות אירועים בלתי צפויים והן בעקבות משברים. ייעוץ עסקי מעניק את הכלים בכדי להוביל את העסק, בדרך הבטוחה, להצלחה ולרווחיות גבוהה.  

ייעוץ עסקי | מה השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי?

ייעוץ עסקי – השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי, הוא להגדיר את היעד, הכרחי להבין מהי נקודת ההתחלה או במילים אחרות, היכן אתה נמצא מבחינה עסקית ואישית, ולאן אתה רוצה להגיע. מהן השאיפות שלך, מה הרצונות שלך ואיפה אתה רואה את עצמך בעתיד. אני רואה זאת, מבחינה תהליכית, כמו בניווט: כשהיינו צריכים להבין איפה אנחנו באמצע השטח בלילה, היינו צריכים לזהות חד-חד ערכי איפה אנחנו נמצאים ולהגיע אל היעד בבטחה.

אותו הדבר בעסק, אם לא נדע היכן אנו נמצאים לא נדע לאיפה אנו צריכים ללכת. המיקום הוא ביחס להרבה מאד גורמים משפיעים, משתנים ואילוצים שמהווים נדבך חשוב בקביעת המיקום והמצב הנוכחי. את המצב חשוב לבחון ממספר נקודות מבט: מה גודל ההכנסות שלי? מהו מספר כ”א שיש ברשותי? מה הידע טכנולוגי שלי? מהם ערוצי השיווק שלי? מהם נתוני המכירות שלי? כמה לקוחות קבועים יש לי? כמה לקוחות חוזרים? מהו אחוז הסגירה שלי? האם יש ברשותי רשימת תפוצה/מועדון לקוחות? האם אני דור ממשיך? האם אני חנות שכונתית או זכיין? הרבה מאד נתונים חשובים שמשפיעים על המיקום שלי ושל העסק שלי במפה העסקית.

רק לאחר ההתמצאות בשטח, היועץ העסקי יסייע לגשר על הפערים בין רצונותיו של בעל העסק לבין מימוש יעדיו, כך יחדיו נוכל לבנות עסק יציב ורווחי לאורך זמן בעזרת ליווי שיעשה צעד אחד צעד תוך מתן כלים יישומיים שנבחנו הלכה למעשה בשטח והצלחתם מוכחת.

אני עובד עם לקוחותיי לפי שיטה מובנית, לפי “סולם” שבו הלקוח עולה בכל פעם שלב ובכל פעם משדרג את העסק שלו, כך שההכנסות והרווחים שלו גדלים, מה שמאפשר לו לנהל גם חיים אישיים לצד החיים העסקיים.

ייעוץ עסקי | שלבי העבודה בתהליך הייעוץ העסקי

ייעוץ עסקי: שלב 1 - זיהוי היעד

חשוב מאד להבין היכן אתה נמצא מבחינה עסקית, לאן אתה רוצה להגיע וכמו בניווט נשרטט את הציר שיוביל אותך בהצלחה אל היעד שהגדרת.

ייעוץ עסקי: שלב 2 - הגדרת קהל היעד

נגדיר את קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלך והמאפיינים שלהם. ולא, אין דבר כזה "כולם לקוחות שלי".

ייעוץ עסקי: שלב 3 - אבחון החסמים

נבין יחדיו מהם החסמים שמונעים ממך להפוך לעסק רווחי, ומהי הדרך הבטוחה לפריצתם.

ייעוץ עסקי: שלב 4 - מה אתה באמת מוכר?

מה אתה מוכר במושג ערך לקוח? ומה הבידול שלך לעומת המתחרים?

ייעוץ עסקי: שלב 5 - שיווק העסק

חשוב להבין שאתה זה לא העסק שלך! כיצד עליך להציג את העסק? איפה ואיך כדאי לשווק אותו בצורה יעילה שמביאה לגידול ברווחים?!

ייעוץ עסקי: שלב 6 - הגדלת המכירות

אנשים לא אוהבים שמוכרים להם, אבל מאד אוהבים לקנות! איך תגרום ללקוחות להגיע דווקא אליך? איך תגרום להם לפתוח את הארנק דווקא אצלך? ואיך תגדיל את המכירות מלקוחות קיימים?

ייעוץ עסקי | מהו הערך שתקבל לאחר מימוש שלבי ה"סולם"?

 • ייעוץ עסקי יאפשר לך לדעת כיצד למקד את הפעילות השיווקית כך שתקבל הרבה לקוחות משלמים!
 • ייעוץ עסקי יזהה עבורך את החסמים שמונעים מהעסק שלך להפוך לרווחי ויתווה את הדרך לפריצתם!
 • ייעוץ עסקי יסייע לך לגבש את מצפן העסק, כך שיעזור לך בתהליך קבלת ההחלטות, כך שכל החלטה שתקבל תהיה נכונה עבורך ותקדם את העסק שלך!
 • ייעוץ עסקי יאפשר לך לדעת מהן הפעולות שאתה חייב לעשות כך שתסיים את היום עם ארנק מלא!
 • ייעוץ עסקי יגרום לך לדעת לנהל את העסק בצורה רווחית יותר! כך שתקבל יותר עבור העבודה שלך.
 • ייעוץ עסקי יאפשר לך לדעת איך למכור יותר, ואיך להפוך את העסק למושך ונגיש יותר עבור הלקוחות.
 • ייעוץ עסקי יעניק לך את הכלים למתן שירות מושלם.  
 • ייעוץ עסקי יסייע לך לשווק את העסק בצורה הטובה ביותר!

ייעוץ עסקי | שיטת הפעולה

 • פגישת ייעוץ - פגישה אחת למתן מענה לצורך קיים, הכוונה ו/או חוות דעת לפני ביצוע תהליכים משמעותיים.
 • פגישת אבחון - מיפוי המציאות העסקית הקיימת ביחס לאיומים הקיימים.
 • דו"ח אבחון ומתן פתרונות ליישום - אבחון המצב הקיים, איתור החסמים והבעיות המרכזיות ומתן תוכנית פעולה.
 • דו"ח אבחון ומתן פתרונות ליישום - אבחון המצב הקיים, איתור החסמים והבעיות המרכזיות ומתן תוכנית פעולה.
מוזמנים לשתף