לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

ייעוץ עסקי לעסקים

ייעוץ עסקי לניהול עסק רווחי

ייעוץ עסקי יסייע לכם להגשים את השאיפה לנהל עסק רווחי ומצליח בו תחושו בטחון אישי וכלכלי. בעלי עסקים רבים נדרשים להתמודד עם מערכת המבוססת על ציפיות, תקוות וחלומות רבים. יועץ עסקי מיומן מעניק את הכלים ואת היכולות בכדי להוביל את העסק, בדרך הבטוחה, להצלחה ולרווחיות גבוהה ולמצוא את נקודת האיזון הנכונה לעסק שלכם כך שמצד אחד יהיה רווחי ומן הצד השני תוכלו לעסוק במקצוע שאתם כל כך אוהבים.

תוכן עניינים

מאיפה מתחילים האתגרים של בעלי עסקים?

25 שנות ניסיון בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי הותירו בי תובנה מרכזית שחזרה במאות עסקים שליוויתי: לרוב בעלי העסקים אין באמת עסק, אלא יש להם עיסוק שהם עובדים בו. ברוב העסקים הקטנים והעסקים המשפחתיים, העסק נשען על הבעלים. הוא זה שהקים את העסק, בנה ופיתח אותו. מבחינתו העסק הוא מפעל חיים. קראו כאן בהרחבה על ייעוץ עסקי לאתגרים מורכבים בעסק.

ולפי התפיסה הזו, הוא סוליסט בעסק – עושה הכול בעצמו – ניהול, מכירות, גבייה, שיווק, גיוס כ"א ועוד… גם אם יש בעסק עובדים נוספים, הוא זה שיש לו את המידע והידע, את הניסיון והקשרים. וברגע שבעל העסק עושה הכל בעצמו אז יש לו עיסוק ואם הוא לא נמצא בעסק אז רוב הדברים לא יקרו, הוא למעשה קשור לעסק ברצועה קצרה מאד ולכן מדובר בעיסוק. 

עסק שונה מעיסוק. כשאני אומר עסק אני מתכוון לכך שהעסק מרוויח כסף גם כשבעל העסק כמעט לא נמצא, ממש כמו דירה שמשכירים אותה, הכסף נכנס כמעט מבלי שאנחנו נוכחים בדירה. וזוהי האבחנה הראשונה בתהליך שאותו אני מלמד בעלי עסקים במועדון שלי – מועדון 10.

רגע לפני שמתחילים, בואו ניזכר למה פתחנו את העסק?

ייעוץ עסקי נמדד ב"מבחן הארנק"

אני מאמין בתוצאות מדידות ולכן אני מודד את הצלחתם של העסקים באמצעות "מבחן הארנק". ההצלחה של בעלי העסקים שעוברים תהליך ליווי עסקי נמדדת במספר נקודות זמן בתהליך עצמו, בכדי לוודא שתהליך הייעוץ העסקי מתאים בדיוק עבורם ומעניק להם את המענה הנדרש, ברמה הגבוהה ביותר. מהו מבחן הארנק? על כך בסרטון שלפניכם

איך מתחיל תהליך ייעוץ עסקי?

ליבתו של תהליך הייעוץ העסקי מתמקדת בזיהוי החסמים בזמן קצר ולאחר איתורם הפוקוס הוא על פריצתו של החסם ודרכי מניעה שיטפלו בכך שלא יחזור בעתיד. הדרך לפתרון ולהצלחה, ללא זיהוי נכון של הבעיה, תהיה ארוכה וקשה מאד ובינתיים תגרור אחריה הפסדים רבים בניסיון לשרוד בג'ונגל העסקי שבעולם תחרותי ומאתגר. 

לפיכך, חשובה הבשלות של בעל העסק לשיתוף פעולה מלא, הדבר הכרחי לתהליך ובכך מאפשר הענקת כלים יישומיים להתמודדות עם האתגרים המורכבים בדרך להגדלת הרווחיות של העסק.

לבעלי העסקים שנוח להם יותר ללמוד איך לנהל בהצלחה את העסק בצורה דיגיטלית, בניתי במיוחד את מועדון 10 בו תקבלו את כל המידע המקצועי בנושאים של: ניהול עסק, שיווק, הגדלת המכירות , ייעוץ פיננסי ועוד המון תחומים שבעל עסק נדרש להם. עלות החברות במועדון היא בהשתתפות עצמית קטנה בלבד. בכדי לאפשר לכם, בעלי עסקים יקרים לרכוש את הידע הדרוש לכם בכדי לקדם ולפתח את העסק. 

מהו השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי?

השלב הראשון בתהליך הייעוץ העסקי, הוא הגדרת היעד, הדבר הכרחי בכדי להבין מהי נקודת ההתחלה או במילים אחרות, היכן אנו נמצאים מבחינה עסקית ואישית, ולאן אנחנו רוצים להגיע: מה הן השאיפות שלנו, מה הרצונות שלנו? ואיפה אנחנו רואים את עצמנו בעתיד. אני רואה זאת, מבחינה תהליכית, כמו בניווט: כשהיינו צריכים להבין איפה אנחנו באמצע השטח בלילה, היינו צריכים לזהות חד-חד ערכי איפה אנחנו נמצאים ולהגיע אל היעד בבטחה.

אותו הדבר בעסק, אם לא נדע היכן אנו נמצאים, לא נדע לאן אנו צריכים ללכת. המיקום הוא ביחס להרבה מאד גורמים משפיעים, משתנים ואילוצים שמהווים נדבך חשוב בקביעת המיקום והמצב הנוכחי: מה גודל ההכנסות של העסק? מה הידע טכנולוגי? מהם ערוצי השיווק? מה הם נתוני המכירות? כמה לקוחות קבועים? כמה לקוחות חוזרים? מהו אחוז הסגירה? האם יש רשימת תפוצה/מועדון לקוחות? האם מדובר בדור ממשיך? האם מדובר בעסק שכונתי או זכיין? ועוד הרבה נתונים חשובים שמשפיעים על המיקום במפה העסקית. 

רק לאחר שלב ההתמצאות בשטח, ניתן יהיה לגשר על הפערים בין רצונותיו של בעל העסק לבין מימוש יעדיו, כך נוכל יחדיו לבנות עסק יציב ורווחי לאורך זמן, בעזרת תהליך ליווי עסקי שיעשה צעד אחר צעד, תוך מתן כלים יישומיים שנבחנו הלכה למעשה בשטח והצלחתם מוכחת.

בשוק יש כיום אלפי יועצים עסקיים, כל אחד מציע שירות שונה. מומלץ לבחור יועץ עסקי שאתם סומכים עליו, יועץ שיש עליו המלצות של לקוחות ושהוא יועץ וותיק ולא אחד שבדיוק סיים קורס ייעוץ עסקי.

לפגישת ליווי עסקי, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

תחומי העיסוק שלנו

מהן 12 הפעולות שהמנהלים המצליחים בעולם עושים כדי להיות יעילים יותר? (סדרת סרטונים – בחינם לנרשמים עכשיו) 

תודה על הרשמתך, הסרטון הראשון בדרך לתיבת המייל שלך. ב-12 הימים הקרובים (למעט שבתות וחגים), אשלח אליך בכל יום סרטון.
הדברים החמים באמת עולים קודם לרשתות החברתיות
ייעוץ עסקי לפי תחום

מהן 12 הפעולות שהמנהלים המצליחים בעולם עושים כדי להיות יעילים יותר? (סדרת סרטונים – בחינם לנרשמים עכשיו) 

תודה על הרשמתך, הסרטון הראשון בדרך לתיבת המייל שלך. ב-12 הימים הקרובים (למעט שבתות וחגים), אשלח אליך בכל יום סרטון.
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
גלילה לראש העמוד