חגים מנקודת מבט עסקית

מגילת אסתר בהקשרה העסקי

לרגל חג הפורים, מאמר זה יציג את החלק שעוסק בהקשר העסקי שבמגילת אסתר
ועל מה שניתן ללמוד מתוך המגילה על תהליך המכירה. 

מה מספרת לנו מגילת אסתר?
הסיפור המרכזי במגילה הוא שהמן הרשע גזר להרוג את כל היהודים, לאור זאת, אסתר המלכה הגיבורה, רצתה לגשת אל המלך ולהביא ידיעה זו לשולחנו, אך מפאת מעמדו לא היה ניתן לגשת אליו ללא הזמנתו המפורשת ולכן היא צמה בעצמה וביקשה מכל היהודים לצום 3 ימים, לאחריהם התלבשה מאד יפה וביקשה להיפגש עם כבוד מלכותו.

המלך נעתר לבקשתה: “כן אסתר, מה בקשתך? עד חצי המלכות ותעש”
אמרה לו אסתר: “ברצוני להזמין אותך ואת המן לסעודה מלכותית” 
המלך והמן כיבדו את אסתר והגיעו לסעודה.

סעדו את נפשם, נהנו ואכלו לשובע.
עם סיום הארוחה ביקשה אסתר: “ברצוני להזמין אתכם לארוחה גם מחר.” 
לאחר הסעודה, המן הגיע לביתו, כינס את אוהביו ואמר להם: “תראו איזה כבוד עושים לי, כולם משתחווים לי ועד כדי כך אני נחשב שהמלכה הזמינה את המלך ואותי, איזה מעמד גבוה יש לי. אבל כל זה אינו שווה לי, למה? כי יש יהודי אחד בשם מרדכי והוא אינו משתחווה לי.”

מה ניתן ללמוד מהמגילה?
(1) תהליך המכירה – כדי להצליח בתהליך המכירה יש לבצע תהליך הדרגתי ומתוכנן. אסתר על פניו הייתה אמורה להתלונן בפני המלך על כך שהמן הוציא צו להרוג את העם היהודי וגם אותה, אבל לא – היא התאפקה ורק ביקשה שיגיעו לארוחה. 
(2) חשוב שתהליך המכירה יתבצע בשלבים, ממש כמו בפעולת חיזור, “פתיחת התיאבון” (תרתי משמע) לפני הדברים הקשים שאסתר מתכוונת לספר למלך. אותו הדבר בעסק, חשוב לבצע את תהליך המכירה בהדרגה ולא במכת קרטה ולהגיד ללקוח ישר: “בוא תשמע מה המוצר שלי”.
(3) לפעמים אנחנו לא מעריכים את מה שיש לנו, ואנחנו ממוקדים רק במה שאין לנו. הרי מה שהפריע להמן שיש יהודי אחד שלא משתחווה לו. יש כל כך הרבה דברים טובים שקורים לנו במהלך היום, בחיים שלנו והרבה פעמים אנחנו שוכחים להכיר להם תודה כי יש משהו אחד קטן שמפריע. כך גם בעסק, עלינו להסתכל ולפעול מתוך הצדדים החיוביים והנכונים שיש לנו בעסק ולא לתת לדבר קטן ופעוט “ללכלך לנו את פני העדשה”.

טעימה קטנה מהמגילה, ולקינוח 3 טיפים על תהליך המכירה.

חג פורים שמח!

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
ייעוץ שיווקי
שוק תחת מתקפה: המלחמה על הבידול

במאמר שלפניכם אפשט את נושא הבידול שהוא הנדבך החשוב היותר בבואנו לקבוע אסטרטגיה שיווקית לעסק. סוד ההצלחה של עולם העסקים,  הוא בידול (differentiation) זהו תת-נושא בתחום השיווק שמטרתו להבין את צורכי

קרא עוד »
ניהול עסק
כל בחירה היא רצח של אלטרנטיבה

בעלי עסקים עומדים כל הזמן בפני מצבים מורכבים ומאתגרים שלהם הם נדרשים לקבל החלטות, בין אם מדובר בהחלטות ניהוליות, עסקיות, החלטות של כספים, מימון, שיווק, גיוס כוח אדם ועוד רבים…

קרא עוד »
איך להשיג לקוחות?

כל תהליך ייעוץ עסקי עוסק באחת מאבני הדרך החשובות מכולן והיא אפיון הלקוח הפוטנציאלי. הרבה פעמים כשאני שואל את הלקוחות שלי: “מיהו הלקוח הפוטנציאלי שלכם?” אני מקבל את התשובה: “כולם, כולם

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
אייל עוסק בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי מאז שנות ה-90′.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה. ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול. קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.