הדברים הקטנים שישפרו כל עסק בגדול

עסק, קצת כמו דיאטה.. ממש רוצים להצליח, יודעים שאסור לאכול פיצה, אבל בכל זאת מבצעים פעולות ש”רגילים” אליהן, במקום פעולות שכדאי לעשות כדי לשפר את המצב. כנראה שאותה גלולת הפלא שאם לוקחים בלילה, יורדים 50 קילו עד הבוקר קיימת רק בחלומות. 

בואו.. אין עצות פלא שיעבירו את העסק מנקודה לנקודה בהינף יד, הקסמים הללו בדרך כלל לא עובדים. מה כן אפשר לעשות בכדי לשפר את רווחיותו של כל עסק? בהחלט ישנן מספר פעולות קטנות שתוכלו לבצע בכדי לשפר את הפעילות העסקית שלכם בגדול. 

מה הם הדברים הקטנים שישפרו כל עסק בגדול?

מכירים את העליות והמורדות בעסק? ממש כמו ברכבת הרים, חודש אחד ההצלחה מטורפת ובחודש הבא נעלמים הלקוחות. ממש מאמינים בעסק שלכם וחושבים שניהול העסק מתבצע בצורה נכונה, אבל בסוף החודש התזרים לא זורם.. מרגישים שמשהו חסר, אבל לא יודעים מה. לפעמים אפילו יודעים שמשהו מתפספס, אבל לא ממש בטוחים מה זה.. 

ישנן מספר פעולות שבוודאי יסייעו לכם לשפר את הפעילות העסקית ולהבין מעכשיו מה עובד טוב ברוב העסקים המצליחים, היכן למקד את המאמצים שלכם? ואיך לחבר את הפאזל המורכב שנקרא עסק?

האצילו סמכויות ובזרו אותן בין עובדי העסק

הנטייה הטבעית שלנו כבעלי עסקים היא לפעול בריכוזיות, לעשות את הדברים בעצמנו מתוך הידיעה שאף אחד לא יעשה את המשימות הנוגעות לעסק יותר טוב מאיתנו. לעתים קשה לנו לשחרר, קשה לנו לסמוך ולדמיין לעצמנו שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומנו. 

האצלת סמכויות זוהי אחת מנקודות התורפה כמעט בכל עסק ולכן יש לטפל בה ברגישות. 

אילו משימות כדאי שבעל העסק יעשה בעצמו? 

 בכל עסק קיימות אינספור משימות, אבל בנאדם אחד לא יכול לעשות את כולן ולצפות שהכל יתבצע בזמן הנכון בכדי לייצר את הרווחיות הנדרשת. ישנן משימות שנוגעות לתחום מומחיותו הבלעדי של העל העסק, מדובר על משימות שבהן לבעל העסק יש ערך מוסף. 

לדוגמה: בחברה לפינוי פסולת שהיו ברשותה 5 משאיות, בעל החברה בעצמו היה משבץ את עצמו במשמרות בתור נהג ונוסע בעצמו לפנות את הפסולת מאתרי בנייה. בזמן שהיה נוהג בעצמו היה מפסיד זמן חשוב בקבלת עבודות חדשות, בניהול העסק וכמובן בניהול הנהגים האחרים, כי מה לעשות, אם אתה נמצא במקום אחד אתה לא נמצא במקום אחר, דרך אגב לא רק פיזית, גם שכלית. לא סתם גוגל משלמת לעובדיה על זמן חשיבה, זמן שבו נדרש מהם לעזוב הכל ורק לחשוב, נראה לכם דמיוני? מרגישים שאתם “טובעים” במשימות של העסק? נסו לפנות לעצמכם זמן חשיבה על העסק, במקום לעבוד בעסק. 

התמקדו בפעולות שבהם יש לכם, כבעלים של העסק, ערך מוסף, נטרלו מעצמכם משימות שעובד זוטר יכול לעשות במקומכם, למשל: גייסו בעל תפקיד שיענה לטלפונים במקומכם ויסנן עבורכם את השיחות החשובות שמביאות את הביזנס. צריכים להוביל סחורה מנקודה לנקודה? אל תעשו זאת בעצמכם, שכרו נהג שיעשה זאת בעצמכם ובזמן הזה התמקדו בניהול העסק ובעשיית המשימות שמצריכות אתכם באמת. 
 
ייעוץ עסקי בהחלט יכול להוות מקפצה לכל עסק במתן ליווי בתחום של דילמות עסקיות הדורשות עצה מפי מומחה בעל ניסיון. זה בטוח ישפר מאד את מצב העסק ואת היקף הפעילות העסקית ויעזור לכם להמשיך לעשות מה שאתם אוהבים באמת וגם להצליח.
 
שחררו את הפחד מפני אובדן שליטה, אל תרתעו מגיוס עובדים מתאימים, תפנו את עצמכם לעסוק במשימות הליבה של העסק שלכם, במשימות שבהן יש לכם ערך מוסף וכך יתפנה לכם זמן חשוב למעקב אחר תזרים המזומנים, לתכנון המהלכים הבאים בעסק ולטיפול באבני הדרך המרכזיים של העסק.
 

השקיעו בגיוס לקוחות חדשים

את רוב שעות היום השקיעו בשיווק העסק, השקיעו בגיוס לקוחות חדשים. נקטו מגוון פעולות שיווקיות שיביאו לעסק שלכם לקוחות, הפיץ את הבשורה לכל עבר, חשבו על שת”פים שיכולים להביא לכם לקוחות וכו’. חשוב כמובן גם לתכנן אסטרטגיה שיווקית ולפעול לאורה. כי יש המון דרכים לשווק את העסק, מאד מאד חשוב להביא לעסק זרימה של לקוחות, דם חדש שיביא עמו חמצן לגוף. שם השקיעו את מרבית זמניכם. וכמובן שזה בנוסף למשימות הליבה של העסק. 
 

היו מעודכנים טכנולוגית ושתפו את הלקוחות בכך

הקדמה הטכנולוגית משפיעה על כולנו, העולם מתקדם וההתפתחויות משמעותיות. דאגו להישאר מעודכנים, למדו מה חדש אצלכם בענף, גשו להשתלמויות מקצועיות, שפרו את יכולות המכירה שלכם, השקיעו בהגדלת המכירות בעסק, תפנו את הזמן הזה להשקיע גם בלימודים באמצעות הדרכות וקורסים דיגיטליים.
הידע שתרכשו בטוח יעזור לכם לשווק את העסק נכון יותר, להגדיל את המכירות מכל לקוח, לגייס יותר לקוחות ובשורה התחתונה גם להרוויח יותר. כדאי גם לפנות זמן לעצמכם, להשקיע בנושאים שמעניים אתכם כמו משפחה ותחביבים, צריך משהו גם לנשמה.

שאלו את הלקוחות מדוע בחרו לקנות אצלכם

נטרלו את כל הסיפורים הפנימיים ואת אי הנעימויות שמסתובבות לכם בראש, אל תחששו ותשאלו את הלקוחות מדוע החליטו לרכוש אצלכם בעסק? מה מצא חן בעיניהם? בטוח שאחד יגיד שזה השירות והשני יגיד שזה בגלל הזמינות והשלישי יגיד שחיפש בגוגל ומצא אתכם וכו’, כל אלו יהוו אינדיקציות חשובות מאד עבורכם בהבנת המקורות שדרכיהם מגיעים הלקוחות. המידע בוודאי יסייע לכם להבין באילו צירים שיווקיים כדאי שתשקיעו. 

מעבר לכך, הבקשה מהלקוח לספר על חווית הקניה אצלנו בעסק משפרת את תחושת האמינות של הלקוח, הוא מרגיש שמתעניינים בו, שקשובים אליו ושבאמת אכפת לאותו העסק מהלקוחות שלו.

לדוגמה היה לי לקוח שהשקיע כל חודש אלפי שקלים בפרסום ממומן בפייסבוק ובגוגל ובמבחן התוצאה ההשקעה בקושי החזירה את עצמה, לעומת זאת כאשר החליט להשקיע בקידום אורגני בגוגל במילות המפתח המחופשות ביותר בענף שלו, הוא הבין שככה מגיעים אליו הלקוחות הכי טובים עבורו. עוד הוא הבין שיש לו אחוז גבוה של לקוחות חוזרים, כאלו שרכשו בעבר וחוזרים לרכוש אצלו שוב ובעקבות המידע הזה ייעצתי לו לנקוט בפעולות מסוימות בכדי “לטפח” ולשמר את אותם הלקוחות שכבר רכשו.

יש לבצע מעקב סדור אחר כניסה של לידים, של פניות מלקוחות ולתעד בדיוק מהיכן הגיעו? באיזה תאריך? מה שמם? הטלפון שלהם? באיזה שירות/מוצר הם התעניינו? תיעוד השיחה הטלפונית, מה יצא מהפניה? מה המשימות להמשך? כמה כסף יצא? 

מעקב סדור מסוג זה בוודאי יביא לתובנות משמעותיות עבור העסק שלכם וכמובן, דרכו תבחנו את כדאיות מקורות הפרסום והשיווק של העסק, תגלו איזה מקור רלוונטי יותר ואיזה לא מניב לקוחות משלמים.  

תגמלו את העובדים המצטיינים שלכם

תשקיעו בעובדים המצטיינים, אלו שגורמים לעסק שלכם להצליח, אלו שנאמנים לכם ודואגים להפיץ את העסק שלכם לכל עבר. פרגנו, אל תתקמצנו על אותם עובדים תותחים שעוזרים לכם לשווק, לשרת את הלקוחות ולהגדיל את המכירות. בסוף מאד חשוב לנו התגמול, אם זו מילה טובה, משוב חיובי, בונוס בשכר או כל דרך אחרת שממנה העובד ירגיש שמעריכים את זה שהוא נותן את הנשמה. 

לסיכום, זה הזמן להשקיע בעסק שלכם, להבין מה באמת חשוב, לנטרל את ה”הרגלים” הישנים ולעבור לדפוס פעולה קצת שונה, אבל משתלם הרבה יותר. השקיעו בעצמכם, למדו איך להיות בעלי עסקים טובים יותר, התמקדו בניהול ובשיווק העסק, זה יוביל את העסק שלכם צעד גדול לעבר צמיחה והצלחה.

רוצה ייעוץ עסקי ופיננסי אונליין?
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
איך לאהוב מכירות, לסגור יותר עסקאות ולהרוויח יותר כסף?​
הגדלת מכירות – הדרכה בתשלום

איך לאהוב מכירות, לסגור עסקאות ולהרוויח יותר כסף? איך לגרום ללקוחות להוציא את הארנק ולשלם דווקא אצלכם בעסק? רוצים למכור יותר? רוצים להבין מה היא הנוסחה לסגירת העסקה הקרובה? רוצים

קרא עוד »
ייעוץ עסקי אונליין - שינוי כיוון למול המצב החדש
ייעוץ עסקי אונליין

ייעוץ עסקי ופיננסי – אונליין טורבו מרתון לעסק שלך באמצעות פגישה ממוקדת שתעזור לך להתמודד עם המציאות החדשה בעלי עסקים יקרים. החיים שלנו השתנו, המציאות הפרטית והעסקית שלנו אינה כפי

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.