כיצד להגדיל את המכירות באמצעות שפת הגוף?

מכירות - כיתד להגדיל את המכירות באמצעות שפת הגוף?

לשפת הגוף ישנה חשיבות עליונה בתהליכי מכירה וסגירת עסקאות וכפועל יוצא, יש לה קשר ישיר להגדלת המכירות. לכן שימוש בשפת הגוף יכול להוביל לשיפור משמעותי במכירות. 

קשר עין, שימוש נכון בתנועות ידיים צורת הישיבה ואחיזת הגוף אלו רק חלק מהתכונות המסייעות להגדיל את המכירות. איך משתמשים נכון בכל אחד מהמרכיבים? 

כיצד להגדיל את המכירות באמצעות שפת הגוף?

שפת גוף עסקית הנה כלי לביטוי תקשורתי, שבעזרתו, גם אם אנחנו לא אומרים כלום עם הפה, אנחנו מביעים מסרים באמצעות תנועות הפנים והגוף כך שבכל שנייה מועברים מסרים בלתי מילוליים.

כשאנחנו למעשה מבצעים תהליך של מכירה, בין אם בפגישה עם לקוח פוטנציאלי ובין אם במסגרת שיווק עצמי במסגרת של שיתופי פעולה, נטוורקינג וכדומה – חשוב שנדע ליצור באמצעות שפת הגוף רושם חיובי, ביטחון וסמכות שיובילו לקשר עסקי מוצלח.

מהם המרכיבים החשובים להצלחה במכירות? 

כאמור, כאשר אנו מבצעים פעולות, עלינו להיות ערניים ולהקפיד על שפת הגוף שלנו. מדוע? מאחר ואנחנו מעבירים מסרים בלתי מילוליים בעזרתה. 

שפת גוף היא ביטוי תקשורתי להעברת מסרים שלא במודע באמצעות הבעות, תנועות ותנוחת הגוף. לעתים ישנה נטייה לשימוש בתנוחות גוף כאלו ואחרות מבלי להיות מודעים לכך.

כיצד הרושם הראשוני משפיע על ביצוע פעולת הרכישה?

השאלה המרכזית שעלינו לשאול את עצמנו היא: מה המסר שאנו מעבירים ברושם הראשוני? ומה הצד השני קולט מיד כשהוא מסתכל עלינו? 

במסגרת המסרים הבלתי מילוליים, אנחנו מעבירים מסר אונליין, עוד בכלל לפני שדיברנו. ולכן לתנועות הידיים, ללחיצת היד, לצורת העמידה לחיוך הידידותי וכמובן לקשר עין חשיבות מכריעה בסגירת העסקה הבאה. 

כמו כן, טון הדיבור הוא חלק בלתי נפרד משפת הגוף ויחדיו הם משפיעים רבות על הרושם הראשוני. כדי להצליח לסגור את העסקה הקרובה כדאי להקפיד על טון דיבור שמקרין סמכות, לדבר בצורה ברורה ושוטפת עם ביטחון עצמי.

איך שפת הגוף משפיעה על רמת האנרגיה בתהליך המכירה? 

מכירים את ההרגשה שאתם נכנסים לעסק ובעל העסק או נותן השירות אומר לכם “כן, כן”… הוא נראה קשוב אליכם, אבל אתם מרגישים לפי שפת הגוף שלו, התנוחה שלו ולפי האנרגיה שלו שהוא ממש לא אתכם…

הוא טרוד בדברים אחרים, הוא עם לקוחות אחרים וממש אין לו זמן בשבילכם? כמה שזה לא נעים… עם תחושת המרירות בפה אתם חושבים לעצמכם, להישאר או ללכת? 

הרבה פעמים ההחלטה היא ללכת, פשוט לצאת, לברוח מהעסק כמה שיותר מהר. בדיוק את התחושה הזאת אנו רוצים למנוע. 

להיפך, עלינו לשדר רמת אנרגיה גבוהה, לגרום לאותו לקוח לרצות להישאר בעסק שלנו, להרגיש טוב, נעים, רצוי. 

כיצד הקשבה יכולה להגדיל לנו את המכירות? 

מה זה להקשיב בעצם? זה להנהן עם הראש? לחייך? להגיד כן? 

קודם כל להקשיב זה לא להיות במצב שנקרא WTT – Waiting to talk, הכוונה שהאדם יחכה שהשני יעצור רגע בשביל לקחת אויר בין מילה למילה כדי שהוא עצמו יוכל לדבר.

הקשבה משמעה להיות קשוב בצורה מלאה לצד השני, זוהי ממש אומנות. מאחר ומעבר לסבלנות ולסובלנות שהיא דורשת, חשוב להקשיב באופן שאינו שיפוטי. 

אלא הקשבה נטו. לעתים הקשבה דורשת הבהרות: “למה בדיוק התכוונת?” לעתים שיקוף “האם התכוונת ל…?”. כשמקשיבים מקבלים הרבה מאד מידע מהלקוח, וכך ניתן לעזור לו באמצעות מתן מענה מהיר לצרכיו המדויקים, מה שיגרום לו לצאת מרוצה.

היו קשובים. אם אתם מדברים עם לקוח פוטנציאלי, אם אתם מדברים עם גורם שאתו אתם הולכים לעשות שיתוף פעולה ואפילו אם אתם מדברים עם הילדים – תמיד תקפידו להיות קשובים.

בפעם הבאה כשלקוח נכנס לעסק או מתקשר, היו קשובים אליו, הוא יעריך את זה מאד. כתוצאה מההקשבה הוא גם ירכוש מוצרים מהעסק, תהיה לו חווית קניה חיובית שתגרום לו להיות לקוח חוזר וגם לייצר הפניות באמצעות כך שהוא ימליץ לאנשים אחרים לקנות גם בעסק.

בסרטון שלפניכם, אני על הבמה עם ד”ר אמיר הלמר, שמנתח את שפת הגוף שלי בלייב מול הקהל.

למידע נוסף על הגדלת המכירות בעסק ולקביעת פגישה ללא התחייבות, השאירו הודעה בטופס שמופיע מטה ונשמח לעזור. 

רוצה להגדיל את המכירות בעסק שלך? שלח/י לי הודעה
ייעוץ עסקי פיננסי כלכלי

אייל פז (50). מומחה מוביל וחדשני לקידום ופיתוח עסקים. בעל ניסיון של 25 שנה. יועץ עסקי ואסטרטג שיווקי המוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות פעם אחר פעם.

לחצו כאן, הצטרפו לערוץ היוטיוב שלי ותקבלו עדכון על כל סרטון חדש!

מאמרים נוספים

רוצה להגדיל את המכירות בעסק שלך? שלח/י לי הודעה
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
ייעוץ עסקי אונליין - שינוי כיוון למול המצב החדש
ייעוץ עסקי אונליין

ייעוץ עסקי ופיננסי – אונליין טורבו מרתון לעסק שלך באמצעות פגישה ממוקדת שתעזור לך להתמודד עם המציאות החדשה בעלי עסקים יקרים. החיים שלנו השתנו, המציאות

קרא עוד »
תמחור - עד כמה אפשר להעלות את המחיר
תמחור הדרכה בתשלום

תמחור – הדרכה בתשלום איך להרוויח יותר כסף בפחות זמן? עד כמה אפשר להעלות את המחיר מבלי לאבד את הלקוח? איך תדעו אם השירות/המוצר שלכם

קרא עוד »
מעיסוק לעסק רווחי - המודל לקידום ופיתוח העסק
מעיסוק לעסק רווחי

מעיסוק לעסק רווחי איך להפוך מבעל מקצוע לבעל עסק? מה ההבדל בין עיסוק לעסק? וכיצד בזכות האבחנה הזו תשתנה השקפתכם העסקית? מתי לאחרונה ישבתם, ניתחתם

קרא עוד »
ייעוץ עסקי קורסים והדרכות אונליין
קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים והדרכות ייעוץ עסקי מגוון קורסים דיגיטליים והדרכות שיסייעו לכם להרחיב את הידע ויעניקו לכם ערך רב.  כל הדרכה פותחת צוהר לעולם חדש ומעניין

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.