מכירות - כיתד להגדיל את המכירות באמצעות שפת הגוף?

לשפת הגוף ישנה חשיבות עליונה בתהליכי מכירה וסגירת עסקאות וכפועל יוצא, יש לה קשר ישיר להגדלת המכירות. לכן שימוש בשפת הגוף יכול להוביל לשיפור משמעותי בהגדלת המכירות. 

קשר עין, שימוש נכון בתנועות ידיים צורת הישיבה ואחיזת הגוף אלו רק חלק מהתכונות המסייעות להגדיל את המכירות. איך משתמשים נכון בכל אחד מהמרכיבים? 

כיצד להגדיל את המכירות באמצעות שפת הגוף?

שפת גוף עסקית הנה כלי לביטוי תקשורתי, שבעזרתו, גם אם אנחנו לא אומרים כלום עם הפה, אנחנו מביעים מסרים באמצעות תנועות הפנים והגוף כך שבכל שנייה מועברים מסרים בלתי מילוליים. 
כשאנחנו למעשה מבצעים תהליך של מכירה, בין אם בפגישה עם לקוח פוטנציאלי ובין אם במסגרת שיווק עצמי במסגרת של שיתופי פעולה, נטוורקינג וכדומה – חשוב שנדע ליצור באמצעות שפת הגוף רושם חיובי, ביטחון וסמכות שיובילו לקשר עסקי מוצלח. 
מה הם המרכיבים החשובים להצלחה במכירות?
  1. מה המסר שעובר ברושם הראשוני? מה הצד השני קולט מיד כשהוא מסתכל עלינו? במסגרת המסרים הבלתי מילוליים, אנחנו מעבירים מסר אונליין, עוד בכלל לפני שדיברנו. ולכן לתנועות הידיים, ללחיצת היד, לצורת העמידה לחיוך הידידותי וכמובן לקשר עין חשיבות מכריעה בסגירת העסקה הבאה.

    כמו כן, טון הדיבור הוא חלק בלתי נפרד משפת הגוף ויחדיו הם משפיעים רבות על הרושם הראשוני. כדי להצליח לסגור את העסקה הקרובה כדאי להקפיד על טון דיבור שמקרין סמכות, לדבר בצורה ברורה ושוטפת עם ביטחון עצמי.

  2. שמרו על רמת אנרגיה גבוהה – מכירים את ההרגשה שאתם נכנסים לעסק ובעל העסק או נותן השירות אומר לכם “כן, כן”… הוא נראה קשוב אליכם, אבל אתם מרגישים לפי שפת הגוף שלו, התנוחה שלו ולפי האנרגיה שלו שהוא ממש לא אתכם…הוא טרוד בדברים אחרים, הוא עם לקוחות אחרים וממש אין לו זמן בשבילכם? כמה שזה לא נעים… עם תחושת המרירות בפה אתם חושבים לעצמכם, להישאר או ללכת?  והרבה פעמים ההחלטה היא ללכת, פשוט לצאת, לברוח מהעסק כמה שיותר מהר. מסתבר שכל אדם רוצה שיקשיבו לו. אבל משום מה לעתים ישנה נטייה לשכוח שגם זה משהו שרצוי לעשות.
  3. היו קשובים אם אתם מדברים עם לקוח פוטנציאלי, אם אתם מדברים עם גורם שאתו אתם הולכים לעשות שיתוף פעולה ואפילו אם אתם מדברים עם הילדים – תמיד תקפידו להיות קשובים. 
    אז מה זה להקשיב בעצם? זה להנהן עם הראש? לחייך? להגיד כן? קודם כל להקשיב זה לא להיות במצב שנקרא WTT – Waiting to talk הכוונה שהאדם יחכה שהשני יעצור רגע בשביל לקחת אויר בין מילה למילה כדי שהוא עצמו יוכל לדבר. זו טעות להיות במצב זה. הקשבה משמעה להיות קשוב בצורה מלאה לצד השני, זוהי אומנות מעבר לסבלנות ולסובלנות שהיא דורשת, חשוב להקשיב באופן שאינו שיפוטי. אלא הקשבה נטו. לעתים הקשבה דורשת הבהרות: “למה בדיוק התכוונת?” לעתים שיקוף “האם התכוונת ל…?”. כשמקשיבים מקבלים הרבה מאד מידע מהלקוח, וכך ניתן לעזור לו באמצעות מתן מענה מהיר לצרכיו המדויקים, מה שיגרום לו לצאת מרוצה.
    לכן בפעם הבאה כשלקוח נכנס לעסק או מתקשר, היו קשובים אליו, הוא יעריך את זה מאד. כתוצאה מההקשבה הוא גם ירכוש מוצרים מהעסק, תהיה לו חווית קניה חיובית שתגרום לו להיות לקוח חוזר וגם לייצר הפניות באמצעות כך שהוא ימליץ לאנשים אחרים לקנות גם בעסק.
  4. עוד בעניין שפת הגוף, בסרטון שלפניכם, אני על הבמה עם ד”ר אמיר הלמר, שמנתח את שפת הגוף שלי בלייב מול הקהל.

רוצה להגדיל את המכירות בעסק? אני כאן בשבילך

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
איך לאהוב מכירות, לסגור יותר עסקאות ולהרוויח יותר כסף?​
הגדלת מכירות – הדרכה בתשלום

איך לאהוב מכירות, לסגור עסקאות ולהרוויח יותר כסף? איך לגרום ללקוחות להוציא את הארנק ולשלם דווקא אצלכם בעסק? רוצים למכור יותר? רוצים להבין מה היא הנוסחה לסגירת העסקה הקרובה? רוצים

קרא עוד »
מכירות
איך מתמודדים עם ירידה במכירות?

מהו המכשול המרכזי שבעלי עסקים צריכים להיזהר מפניו? לאילו נושאים חשוב לשים לב?ומה השאלה שכל בעל עסק צריך לשאול את עצמו בכל יום? איך מתמודדים עם ירידה במכירות? בעיה מרכזית

קרא עוד »
ייעוץ עסקי לחברות
מה עשו שונה החברות המצליחות?

ייעוץ עסקי לחברות: מה עשו שונה החברות המצליחות? אמץ את אסטרטגית הייעוץ העסקי שגרמה לצמיחה מואצת בקרב החברות המצליחות במסגרת המאמר מובאות 5 תובנות מרכזיות מעולם הייעוץ העסקי לחברות, תובנות

קרא עוד »
יועץ עסקי - איך מזהים
איך מזהים יועץ עסקי מתאים?

מכירים את זה שאתם מרגישים שהייתם רוצים לקבל עזרה בניהול העסק? עזרה עם הפן הכלכלי והפיננסי של העסק? וגם קצת דחיפה קדימה, הגברת מוטיבציה, דרבון… הלכתם לגוגל, חיפשתם, אבל איך

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.