מנהל? קבל 13 טיפים לייעול ניהול זמן בעסק

מנהל קבל 13 טיפים לניהול זמן בעסק

ניהול זמן הוא גורם מרכזי בניהול עסק. אז אם אתם מנהלים עסק אתם בוודאי מרגישים שיש מקום לשיפור ולדיוק ניהול הזמן. מאמר זה מתמקד בטיפים אפקטיביים לשיפור הפרודוקטיביות של העסק.

בעלי עסקים רוצים לחסוך זמן ולהפיק את המרב מכל דקה, אך ניהול עסק בדרך כלל דורש השקעה של שעות. ישנן דרכים שונות לנצל את הזמן ביעילות רבה יותר באמצעות העצות הבאות.

מדוע ניהול זמן בעסק חשוב כל כך?

ניהול זמן יעיל ואפקטיבי מסייע להרוויח יותר מכל שעת עבודה. כבעלי עסקים אתן וודאי מרגישים "טובעים" בים של משימות, חלקן חשובות, היתר דחופות ואין מצב לדלג עליהן. מכירים את זה שאתם מתעוררים שעה קודם והולכים לישון שעה אחרי כולם כי אתם חייבים להמשיך ולסיים את המשימות של העסק. מכיוון שהזמן מהווה אילוץ ולא ניתן להגדיל את שעות העבודה ביממה, לפניכם טיפים שאם תיישמו אותם תרגישו שאתם יכולים להרוויח יותר מכל שעת עבודה ואפילו להתעייף פחות.

למה כיום כדאי להקפיד על ניהול זמן? 

כיום, יותר מתמיד, חשוב לנהל את הזמן, מכיוון שבעולם הדיגיטלי, יש הרבה הסחות דעת שמרחיקות את המיקוד שלנו מהמשימה שעל הפרק. עם כל האפליקציות והמדיה החברתית, זה יכול להיות ממש קשה להישאר פרודוקטיביים וממוקדים לאורך כל היום. לכן, כדי לנהל את זמנכם ביעילות, עליכם להכין תוכנית עבודה יומית ולפעול לפיה ככל האפשר.

טיפים לניהול הזמן בצורה יעילה יותר בעסקים

 1. נהלו את הזמן באמצעות רשימת מטלות ברורה וסדורה לפיה תנהלו את הזמן שלכם בצורה הטובה ביותר.
 2. הגדירו יעדים שבועיים ברי השגה ותכננו את השבוע לפיהם.
 3. התחילו במשימות הקטנות שאפשר לסיים יחסית במהירות. ניתן לגשת למשימות אותן אתם הכי נלהבים לסיים קודם, אלו יעלו את רמת האנרגיה שלכם כך שיהיה לכם יותר אורך רוח ועוצמה בטיפול במשימות הגדולות והטובעניות.
 4. בניהול הזמן, העדיפו איכות על חשבון כמות, חישבו מה יכול להגדיל מהר יותר את ההכנסה של העסק ולפי זה בצעו תיעדוף של המשימות. זאת אומרת, וודאו שאתם מבלים את זמנכם במשימות הרווחיות ביותר שיעזרו לכם להגיע ליעדים שהצבתם לעצמכם.
 5. חלקו את המשימות הגדולות למספר משימות קטנות (תתי-משימות), כך יהיה לכם קל יותר לנהל את הזמן.
 6. בתוכנית ניהול הזמן חשבו מראש הפסקות יזומות, כאשר נדרש להתמקד במשימה אחת לפרק זמן ממושך.
 7. מפו את המשימות ואת כ"א שנדרש לבצען – וודאו שאתם מבצעים את המשימות שיש לכם ערך מוסף בתור מנהלים. את יתר המשימות "האצילו" לעובדיכם או למי מטעמכם שאמון על אותו תחום עסקי או פיננסי.
 8. נהלו את הזמן באופן בו אתם מקפידים על הפחתת הלחץ. נסו להמעיט במצבים בהם אתם נתונים למכבש של לחצים. לפיכך, טפלו בחשוב וכך יתמעטו המצבים של הדחוף.
 9. בניהול הזמן הכניסו זמן ללמידה ולהתפתחות עסקית ומקצועית לקידום העסק וגם להתפתחות אישית, נסו ללמוד משהו חדש כל שבוע.
 10. גלו מה מניע את העסק שלכם קדימה וכיצד ניתן לשפר אותו.
 11. היעזרו בכלים דיגיטליים לניהול זמן: תזכורות, מעקב ביצוע משימות, לו"ז ועוד.
 12. אתרו את מוקדי בזבוז הזמן, כמו: ישיבות צוות שאינן ממוקדות, שיחות שאינן מניבות תוצר, לקוחות או ספקים שרק מתקשרים לפטפט או לבקש מידע. צמצמו את ההפרעות, אותן הסחות דעת בעבודה, שהופכות אותנו לחסרי פרודוקטיביות, נסו לזהות את המוקדים הללו ולהוקיע אותם משעות הפעילות.
 13. בדקו האם ניתן לקיים את הפגישה / הישיבה באמצעות תוכנה לפגישות מקוונות, כמו: זום, וובקס, טימס, גוגל מיטינג ועוד. זה יחסוך לכם זמן נסיעה ואנרגיה, תוכלו פשוט לקיים את הפגישה מהמשרד בצורה אפקטיבית לא פחות מאשר פנים מול פנים (ותקופת הקורונה הוכיחה לנו את זה).

מה הפתרון הטוב ביותר לניהול זמן בעסק? 

עד כה התמקדנו בטיפים כלליים לניהול הזמן בעסק, אולם חשוב לזכור שמעבר לכתוב, ישנם גורמים נוספים שניתן לממש ונוגעים לכל עסק לגופו. ניהול יעיל של זמן הוא תהליך ואין ספק שאת הפתרון האופטימלי ביותר עבורכם ניתן לקבל על ידי ייעוץ עסקי. הייעוץ מקיף ויסודי, מלווה בניסיון רב במימוש ליווי עסקי במאות עסקים מסוגים שונים.  

ניהול זמן למנהלים – סיכום ומסקנות

לסיכום, אם היה לי יותר זמן, בוודאי הייתי כותב עבורכם את המדריך השלם לניהול זמן לבעלי עסקים. אך מכיוון שגם זמני קצוב, בתור יועץ עסקי המנהל עסקים בעצמי, הבאתי בפניכם את הדגשים העיקריים. למנהל המבקש לנהל את זמנו ביעילות רבה יותר, מומלץ גם ללמוד כיצד לנהל את הזמן לאחר שעות העבודה, אבל זה כבר לפוסט אחר.

ניהול זמן הוא גורם מפתח בניהול עסק מצליח. היכולת להקצות ביעילות זמן יקר למשימות השונות, כמו גם לתכנן את הזמן טוב יותר, יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לדשדוש.. אחד הכישורים החשובים ביותר לשליטה בעסק היא תיעדוף. זה יכול להיות קשה, אבל כדאי להתמקד בזה.

כמו כן, חשוב לנהל משימות ביעילות ולא לאפשר הסחות דעת. ככל שתקפידו על תיעדוף וניהול משימות ביעילות, תגלו כי יהיה פחות מתח ויותר זמן פנוי לרשותכם.

לפגישת ייעוץ עסקי לשיפור מיומנויות ניהול העסק וניהול יעיל של זמן, חייגו אלינו עכשיו.

איך לנהל נכון את העסק
אילו משימות ניהול כדאי שבעל העסק יעשה בעצמו
איך לגייס עובדים איכותיים לעסק
ניהול עסק במלחמה
ניהול עסק: 7 טיפים חשובים
ניהול עסק: כל בחירה היא רצח של אלטרנטיבה
ניהול עסק: אילו שיחות אסור לך לנהל עם עצמך
ניהול עסק: הדמיון שבין ניהול עסק לקובייה הונגרית
ניהול עסק: הימנעו מחמש השגיאות הנפוצות בניהול עסק
ניהול עסק: איך תקבל את ההחלטה הנכונה בעסק?