הגדלת מכירות

מכירות זה כוח על עצום שיכול לקדם אותנו בכל דבר בחיים. הגדלת מכירות בעסק זה החמצן ובסיס הקיום, למעשה רוב העסקים נמצאים במרדף מתמיד אחרי הכנסת עוד לידים לעסק, אבל “שוכחים” שהמטרה היא להכניס עוד כסף לעסק. איך נגדיל את המכירות בעסק? איך נגרום ללקוחות לקנות מאיתנו מבלי למכור להם? ואיך התת-מודע שלנו משפיע על תהליך המכירה?

מהי נוסחת שלושת השלבים להגדלת מכירות בעסק?

לכל עסק יש את הפתרונות שלו להגדלת המכירות. אחד יציב אנשי מכירות מיומנים ש”יצודו” עבורו לקוחות, השני ישתמש באינטואיציה שלו והשלישי ישתמש בקשרים האישיים שלו כדי להשיג לקוחות. כך או כך מדובר בגיוס לקוחות משלמים. כל אחד צריך, אבל לא כל אחד מוכן להוציא את הארנק ולשלם.

 

איך תגרמו ללקוחות לקנות מכם מבלי למכור להם?

מה קורה לנו במוח לפני שאנחנו מוציאים את הארנק ומבצעים את פעולת הרכישה? מה מתחולל שם מאחורי הקלעים של ההחלטות שאנחנו מקבלים? ואיך התת-מודע משפיע על תהליך המכירה? 

מהי נוסחת 3 השלבים למשיכת לקוחות משלמים? 

במהלך 25 שנות ניסיוני בתחום המכירות, נתקלתי לא פעם בבעלי עסקים ששאלו אותי: “תגיד, אבל איך יכנסו אלי לקוחות? למה שיקנו אצלי? הרי הם לא מכירים אותי.” רובנו מכירים ביכולות שלנו, אנחנו יודעים בוודאות שאנחנו תותחים במקצוע שלנו, אבל איך באמת נצליח לגרום ללקוחות שלא מכירים אותנו לגהץ דווקא אצלנו את הכרטיס? באמצעות נוסחת שלושת השלבים להגדלת מכירות בעסק נצליח “לחדור” לתת-מודע של הלקוח ולגרום לו להבין שהוא צריך לקנות את המוצר דווקא מאיתנו. 
 
התהליך מתחיל מהעלאה לתודעה: מה זאת אומרת? הנה דוגמה: נניח שמישהי הולכת לקניון לשתות קפה עם חברה, פתאום היא עוברת ליד חלון ראווה ורואה שמלה מהממת, ואז היא נדלקת, נדרכת ואומרת לעצמה: “אני חייבת את השמלה הזאת!”, אז היא נכנסת לחנות הבגדים, מודדת את השמלות ומאד יכול להיות שהיא תקנה אחת או יותר. רגע… אבל אמרנו שהיא בכלל רצתה לשתות כוס קפה עם החברה… מה העניין להיכנס לחנות הבגדים? העניין הוא חלון הראווה, זה מה שמשך אותה להיכנס וזה היה הטריגר שגרם לה להוציא את כרטיס האשראי ולשלם.
על אף שהיא לא רצתה לקנות שמלה, חלון הראווה העלה לה את הצורך לתודעה וגרם לה לחשוב: “וואי, את זה אני רוצה!” השינוי ב- State of mind הוא זה ששינה את כל התמונה. 
בדוגמה היו שלושה שלבים שגרמו לאותה אישה להפוך ללקוחה משלמת. מה היו שלושת השלבים? 
  1. יצירת חלון ראווה – באמצעותו מציגים ללקוחות את המוצר או השירות שלנו בדחיפה, באופן יזום ובעיתוי הנכון: מה שנקרא – היינו במקום הנכון, בזמן הנכון.
  2. העלאה לתודעה – באמצעות חלון הראווה העלינו את המוצר/השירות שלנו לתודעה של הלקוח. 
  3. רצון לקנות – חלון הראווה וההעלאה לתודעה גרמו לנו לעורר אצל הלקוח רצון לקנות אצלנו כאן ועכשיו.
 
אותו הדבר קורה לנו כאשר אנחנו נכנסים לסופר גדול שבו יש מאפייה, בלי לשים לב אנחנו נמשכים לריח המאפה, זה מה שמושך אותנו בלי שנהיה מודעים לכך. כפועל יוצא, יש דברים שאנחנו ‘חושבים’ שאנחנו שולטים בהם, אבל למעשה אנחנו נשלטים! זה האוטומט שלנו, הוא מפעיל אותנו, אם אנחנו רואים משהו יפה אנחנו נמשכים אחריו, אם יש ריח טוב, אנחנו נמשכים אחריו יש אינספור פעולות ביומ-יום שלנו שאנחנו מבצעים מתוך משיכה רגעית, מעין דחף ששולט בנו. לא כל הפעולות שלנו מחושבות. 
 
החושים שלנו מעוררים בנו את הרצון לקנות בפעולה טבעית ובלתי נשלטת. איך עושים את זה בפועל? באמצעות שימוש ברשתות החברתיות, באמצעי פרסום דיגיטליים (פייסבוק, אינסטגרם, גוגל וכו’) וגם באמצעות פרסום פיזי: מקומון, מגנט, פרסום חוצות, ירחון, מגזין הצגה עצמית וכו’. 
כשמעלים לתודעה, הלקוח בצד השני, אם זה נוגע לו בנקודה שבדיוק עניינה אותו, גם אם באותו רגע הוא לא חשב עליה, זה מפעיל אצלו את “מנגנון האושר”. 
אושר – זה הדבר החמקמק הזה שאנחנו כל הזמן ברדיפה אחריו… מה הוא האושר?
משהו שלא ציפינו שיקרה ואנחנו מאד רוצים אותו בתת-מודע ואם נתרגם זאת לשפת העסקים: התפקיד שלנו הוא העלאת התודעה שלנו בעיני הצרכן ובכך לגרום לו להיות מאושר.

נוסחת שלושת השלבים להגדלת מכירות בעסק (קטע מהדרכה שהעברתי)

רוצה להגדיל את המכירות בעסק? אני כאן בשבילך
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
מכירות
איך מתמודדים עם ירידה במכירות?

מהו המכשול המרכזי שבעלי עסקים צריכים להיזהר מפניו? לאילו נושאים חשוב לשים לב?ומה השאלה שכל בעל עסק צריך לשאול את עצמו בכל יום? איך מתמודדים עם ירידה במכירות? בעיה מרכזית

קרא עוד »
איך לאהוב מכירות, לסגור יותר עסקאות ולהרוויח יותר כסף?​
הגדלת מכירות – הדרכה בתשלום

איך לאהוב מכירות, לסגור עסקאות ולהרוויח יותר כסף? איך לגרום ללקוחות להוציא את הארנק ולשלם דווקא אצלכם בעסק? רוצים למכור יותר? רוצים להבין מה היא הנוסחה לסגירת העסקה הקרובה? רוצים

קרא עוד »
מכירות - מי הם אנשי המכירות שלך?
מי הם אנשי המכירות שלך?​

המחשבה הרווחת היא שאנשי המכירות של העסק הם אלו שזה השירות הבלעדי שהם נותנים, שלשם כך שוכרים את שירותיהם. לאחר שנים רבות כיועץ עסקי, הבנתי שאנשי המכירות הם כל עובדי

קרא עוד »
אופטימיות בעסקים
איך לבצע שינויים בעסק?

אחד האתגרים של בעלי עסקים הוא לבצע מהלכים של שינויים בעסק: כיצד יש לבצע את השינוי? באיזה עיתוי? ואיך?. שאלות חשובות מאד שישפיעו רבות על עתידו של העסק. עסקים רבים

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.