לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

יועץ פיננסי

יועץ פיננסי מספק ייעוץ והכוונה ללקוחות שרוצים לשפר את הניהול הפיננסי בעסק וגם לחסוך ולהשקיע כספם בצורה נכונה. הם עוזרים לבעל העסק לקבל החלטות מושכלות לגבי ניהול העסק מבחינה פיננסית. תהליך ייעוץ פיננסי מבצע הערכת מצבו הנוכחי של העסק ולאחר מכן מזהים בעיות פוטנציאליות בהווה ובעתיד. כדאי לפנות ליועץ פיננסי בעל השכלה אקדמאית מתאימה (בדרך כלל תארים במימון, עסקים או משפטים) כמו כן, חשוב לבדוק גם אם יש ניסיון וקשרים גם בתחום הבנקאות.

תפקידו של יועץ פיננסי הוא לסקור את המצב הפיננסי של העסק, לעזור להגדיר יעדים ולהדריך כיצד לבצע ניהול פיננסי נכון. הוא אחראי לעקוב אחר ההשקעות הנוכחיות, לאבחן את מצבו הפיננסי של העסק ולסייע להימנע מסיכונים. כדאי לוודא שאתם לוקחים יועץ פיננסי מומלץ ולבחור יועץ שאתם סומכים עליו, שיהיה באמת מה הכי טוב עבורכם. יועץ פיננסי מסייע לניתוח הכספים בעסק ומתמקד בעיקר בנושאים הבאים: ניהול ושיפור תזרים מזומנים, בדיקת רווחיות העסק ובדיקת היתכנות כלכלית. מאמר זה יסביר מה התפקיד של יועץ פיננסי במצבים הבאים: פתיחת עסק חדש, בעסק קיים, יועץ פיננסי אישי, יועץ פיננסי למשפחה, יועץ פיננסי מומלץ ואיך יועץ פיננסי לעסקים יכול לקדם לך את העסק.

מה זה יועץ פיננסי?

יועצים פיננסיים הם אנשי מקצוע אשר אחראים לייעץ ללקוחות על צרכיהם הפיננסיים.  אם שאלתם את עצמכם: למה כל עסק צריך יועץ פיננסי, התשובה היא כי יועץ פיננסי עובד בשיתוף פעולה הדוק עם הלקוח כדי להבין מה הצרכים הכלכליים שלו. בנוסף הוא ממפה את היעדים הפיננסיים ומראה לו כיצד להשיג אותם. היועץ הפיננסי עושה זאת על ידי הבנת המצב הפיננסי הנוכחי של הלקוח ומטרותיו. תפקידו של יועץ פיננסי הוא לספק ייעוץ בנושא ניהול תזרים מזומנים, ניתוח דוח רווח והפסד, איזון כלכלי, תכנית החזר הלוואות, בניית תכנית עסקית, בניית תכנית פיננסית וכל היבט אחר של שיפור תקציב הלקוח.

מה יועץ פיננסי עושה בפועל?

יועצים פיננסיים משמשים בדרך כלל כמקור המידע וההכוונה העיקרי של הלקוח בכל הנוגע לעניינים פיננסיים. הם עוזרים ללקוחות להבין את הכספים שלהם, לתכנן את העתיד ולקבל החלטות מושכלות בנוגע לעניינים הפיננסיים שלהם. תחומי האחריות של יועץ פיננסי יכולים לכלול:

  1. ניתוח מצבו הפיננסי של הלקוח.
  2. פיתוח תכניות פיננסיות ארוכות טווח מותאמות אישית.
  3. ניהול השקעות ונכסים נוספים לתיק הלקוח.
  4. לימוד לקוחות כיצד לנהל את כספם ביעילות.

וגם כמובן, תפקידו של יועץ פיננסי הוא לעזור ללקוחות לקבל החלטות מושכלות לגבי ההשקעות שלהם. הם מעורבים בתהליך בחירת המוצרים הנכונים, החלטה על תמהיל פיננסי מתאים, הקמת חשבון עסקי ומתן ייעוץ שוטף.

על כן, יועץ פיננסי חייב להיות בעל ידע רב בניהול סיכונים וניתוח נתונים כדי ליצור המלצות מותאמות אישית שיבטיחו שלקוחותיו לא יהיו חשופים ליותר סיכונים ממה שהם יכולים להרשות לעצמם. בנוסף, יועצים פיננסיים צריכים להיות בקיאים באסטרטגיות תכנון מס בהתייחס לכלכלת הלקוחות שלהם. מומלץ לקרוא את המאמר: למה כדאי להגיע לבנק עם יועץ פיננסי (ולא לבד)

איך יועץ פיננסי עוזר בפתיחת עסק חדש?

תפקידו של יועץ פיננסי הוא לעזור לבעלי עסקים להשקיע את כספם בחוכמה. יועצים פיננסיים יכולים לספק ייעוץ כיצד לפתוח עסק. הם יעזרו ליזם להבין את הסיכונים, העלויות והיתרונות של הקמת עסק חדש. פתיחת עסק חדש יכולה להיות מאוד מאתגרת. יש כל כך הרבה צעדים שצריך לנקוט, כל כך הרבה סכנות שצריך להימנע מהן, וכל כך הרבה החלטות שצריך לקבל. אל תעשו זאת לבד בעצמכם, אלא קחו לכם יועץ פיננסי שילווה את התהליך.

יועצים פיננסיים יכולים לעזור לכם לגייס הון התחלתי, לעזור לך למצוא משקיע, לעזור לך לתכנן את התקציב שיתאים לצרכי העסק שלך, או להכיר לך מומחים בתחומים שונים שאולי יוכלו לסייע לך בהמשך דרכך. יועץ פיננסי יכול לעזור לעסק חדש על ידי מתן עצות לגבי הפעולות הבאות: עלויות הקמה, אפשרויות מימון, כיצד לבנות תוכנית עסקית ואיזה סוג עסק מתאים ביותר עבורו וגם להסביר מה ההבדל בין דוח רווח והפסד לדוח תזרים מזומנים.

איך יועץ פיננסי עוזר בעסק קיים?

יועץ פיננסי מסייע לעסק קיים במתן ייעוץ לשיפור הפעילות הפיננסית שלו. היועץ יכול לעזור בשאלות בנושא תקצוב, הוצאות, רכישות, מימון הון חוזר והחלטות ניהוליות אחרות – יועץ פיננסי עוזר לעסק להגדיל את ההכנסות. כמו כן, לתת ייעוץ למנהלים לשיפור הכספים של החברה שלהם. יועצים פיננסיים יכולים לעזור בשאלות בנושא תקצוב, הוצאות, רכישות, בניית תוכנית עסקית, בניית תוכנית פיננסית, גיוס כספים, הלוואות עסקיות ומימון, ניהול השקעות ועוד.

כמה עולה ייעוץ פיננסי מיועץ פיננסי מקצועי?

העלות של יועץ פיננסי כמו של יועץ עסקי תהיה תלויה בניסיון, בידע ובמוניטין של היועץ. סוג היועץ הפיננסי שתבחרו ישפיע גם על העלות. ככל שיועץ מתקדם ומתמחה יותר, כך הוא צפוי להיות יקר יותר. יועץ פיננסי יכול לגבות בין 500 ש”ח – 1,500 ש”ח לשעה או יותר עבור שירותיו, הכוללים זמן שהייה בפגישות, מתן ייעוץ טלפוני או בכתב. חלק מהיועצים גם גובים תשלום קבוע לשנה עבור ייעוץ שוטף שאינו ספציפי לנושא אחד, ועובדים לפי “ריטיינר”. בעוד יועצים אחרים יעבדו לפי עלות לשעת עבודה.

מדוע פניה ליועץ פיננסי משתלמת?

אם אתם מעוניינים לשפר את ניהול העסק, אתם בהחלט צריך לשקול להיעזר ביועץ פיננסי. זה יעזור לכם להשתפר בקבלת החלטות חשובות, הוא יכווין אתכם כיצד לבנות תכנית פיננסית נכונה לעתידכם העסקי והאישי. מכיוון שישנם יועצים פיננסיים רבים, חשוב להבין איזה סוג של יועץ פיננסי אתם מחפשים ומה רמת הידע והמיומנות שתרצו שתהיה לו.

אייל פז הוא יועץ פיננסי מקצועי בעל ניסיון רב שבהחלט יכול לעזור לך ליצור מפת דרכים לעסק ולתכנן את העתיד הפיננסי.

לקביעת פגישת ייעוץ פיננסי עם אייל פז, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

יועץ פיננסי מומלץ

בחירת יועץ פיננסי היא אחת מההחלטות החשובות ביותר שבעל עסק יכול לקבל. יועץ פיננסי מומלץ ומקצועי יכול להיות שותף לדרך, שיעזור לנווט את העסק לחופים

למה כל עסק צריך יועץ פיננסי

במציאות של היום ניהול פיננסי נכון הוא לא רק המלצה, אלא חובה. יועץ פיננסי לעסקים, כמו אייל פז, מספק לא רק תובנות עמוקות על המצב

איך יועץ פיננסי עוזר לך להגדיל את ההכנסות בעסק

תפקידו של יועץ פיננסי הוא לא רק לנהל מספרים ולעקוב אחרי הכנסות והוצאות. יועץ פיננסי איכותי הוא שותף אסטרטגי, שמסייע לך להבין את התמונה הגדולה

למה להגיע לבנק עם יועץ פיננסי

כבעל עסק, פנייה לבנק עם יועץ פיננסי (ולא לבד באופן עצמאי), יכולה לספק מספר יתרונות. הראשון שבהם הוא מומחיות וניסיון: יועץ פיננסי דובר את ה”שפה

איך לבחור יועץ פיננסי

לא תמיד קל למצוא יועץ טוב, אבל יש כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי למצוא את היועץ המתאים. בחירת יועץ פיננסי היא משימה הכרחית, חשוב למצוא

ניהול פיננסי עסקי אישי ומשפחתי

ניהול פיננסי הוא היבט חשוב בעסק, אבל לא רק, גם בהיבט אישי ומשפחתי. ראייה לכך, היא שבעיות כלכליות הן הגורם השכיח ביותר למחלוקות בין זוגות. הניהול

מה זה יועץ פיננסי אישי ואיך הוא יכול לעזור לך

יועץ פיננסי אישי הוא אדם שעוזר לקבל החלטות חשובות לגבי הכספים האישיים. יועץ פיננסי עוזר לא רק עם העסק, מאחר שמי שצריך ייעוץ כלכלי או

ליווי פיננסי

מי מנהל עבורכם את הפיננסים בעסק? בעלי עסקים לפעמים מתמודדים בעצמם עם האתגרים הכלכליים ונוטים לחשוב שליווי פיננסי הכרחי רק לעסקים במשבר או לעסקים בחובות.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
גלילה לראש העמוד