לתיאום שיחת היכרות

ייעוץ אסטרטגי

ייעוץ אסטרטגי הוא תהליך שבו חברה שוכרת יועצים כדי להעריך את מצבה העסקי הנוכחי ולספק המלצות לצמיחה עתידית. יועץ אסטרטגי בוחן את גודל החברה, התעשייה וגורמים נוספים על מנת לספק המלצות מבוססות נתונים שיאפשרו לה לקבל החלטות מושכלות. ייעוץ אסטרטגי עסקי כולל בדרך כלל מחקר שוק, ניתוח SWOT, הערכת מוצר ומידול פיננסי.

ייעוץ עסקי אסטרטגי יכול לעזור לחברות לשפר את פעילותן. ייעוץ מסוג זה כולל ניתוח מעמיק של מצב החברה והפעילות העסקית. כמו כן, ייעוץ עסקי אסטרטגי הוא תהליך של מתן ייעוץ נכון לעסק על מנת להשיג את מטרותיו. יועצים אסטרטגיים משרתים בדרך כלל ארגונים גדולים עם אסטרטגיות ארוכות טווח לצמיחה, אבל הם יכולים לעזור מאד גם לעסקים קטנים שמחפשים לעשות שינוי מהותי, לחדור לפלחי שוק נוספים או להגדיל את נפח הלקוחות שלהם להצלחה עתידית. קטגוריה זו מתמקדת בכל מה שכדאי לדעת על ייעוץ אסטרטגי, תפקידו של היועץ האסטרטגי וגם אסטרטגיה עסקית. המשיכו לקרוא

ייעוץ אסטרטגי – מה הוא כולל ולמי הוא מתאים?

ייעוץ אסטרטגי הוא סוג של ייעוץ עסקי המסייע לארגונים לזהות ולנתח את האתגרים וההזדמנויות העומדים בפניהם. הוא כולל מגוון רחב של מענה לסוגיות עסקיות, שיווקיות או ארגוניות. ייעוץ אסטרטגי מתאים לארגונים גדולים, חברות בינוניות ועסקים קטנים העומדים בפני החלטות מסובכות על מנת לשמור על היתרון התחרותי שלהם. על מנת לבצע יישום מוצלח של שיטות ייעוץ אסטרטגיות, נדרשת הבנה של מטרות החברה ויעדי המתחרים שלה.

ייעוץ אסטרטגי עוסק בסיעור מוחות של רעיונות עסקיים חדשים ופיתוחם לאסטרטגיות ניתנות לביצוע, כגון: סיוע לארגון לפתח את המשימה והיעדים שלו, ועד לייעץ לו אילו מוצרים כדאי למכור, כיצד לשווק אותם וכיצד ליישם אסטרטגיות אלו. ייעוץ אסטרטגי כולל גם עיצוב אסטרטגיות עסקיות, פיתוח תוכניות עסקיות והטמעתן. לכן ייעוץ אסטרטגי לא נועד רק עבור ארגונים גדולים, אלא מיועד גם לעסקים קטנים שרוצים להתפתח ולצמוח.

שירותי הייעוץ האסטרטגי אצלנו בחברה כוללים:

  1. תכנון וניהול עסקי אסטרטגי.
  2. בניית אסטרטגיה עסקית.
  3. בניית אסטרטגיה שיווקית.
  4. התייעצות בנושאים מהותיים בעלי השפעה אסטרטגית.
  5. קבלת החלטות אסטרטגיות.

מה התפקיד של יועץ אסטרטגי בעסק?

יועץ אסטרטגי עובד עם הבעלים ו/או עם מנהל העסק / המנכ”ל ובמידה ומדובר בחברה, הוא עובד עם ההנהלה הבכירה של הארגון לפיתוח אסטרטגיה עסקית, תוכנית יישום וטקטיקות. ייעוץ עסקי אסטרטגי הוא תהליך של פיתוח הבנה טובה יותר של המשימה והיעדים של הארגון. תהליך זה כרוך בניתוח ביצועי עבר ויכולות עתידיות כדי לזהות חוזקות וחולשות, הזדמנויות לשיפור, איומים ואסטרטגיות יישום, שיובילו לתוצאות הרצויות. יועץ אסטרטגי בעסק גם מוודא שתוכניות היישום בנויות באופן מקצועי ומיושמות כראוי וכן מבצע מדידת התקדמות מול מדדי מפתח כגון החזר ROI (החזר על השקעה), גידול בהכנסות או הפחתת עלויות.

אסטרטגיה עסקית

אסטרטגיה עסקית היא אוסף של החלטות ויעדים המנחים את הכיוון הכולל של העסק. האסטרטגיה העסקית של חברה היא התוכנית שבה היא תשתמש כדי להניע את הצלחתה הכלכלית בטווח הארוך. הוא כולל, בין היתר, את המטרות, ההנחיות והתכניות לייצור, שיווק, הפצה ותמחור. אחת התפיסות השגויות הנפוצות ביותר לגבי אסטרטגיה עסקית היא שהיא מסובכת מדי או קשה לביצוע. האמת היא שאסטרטגיה עסקית היא תהליך מתמשך שכל חברה יכולה להשתמש בו כדי להגדיל את נתח השוק שלה. תוכלו לקרוא עוד במאמר: אסטרטגיה עסקית ושיווקית – 6 התובנות המרכזיות

תהליך פיתוח אסטרטגיה עסקית כרוך בדרך כלל בשבעה שלבים:

הערכת התחרות

תהליך הערכת התחרות של חברה אינו משימה קלה. האתגר טמון בעובדה שיש הרבה סוגים שונים של עסקים וכל אחד מהם עומד בפני תחרויות שונות. ישנם הרבה גורמים שיעזרו לכם להעריך את המתחרים. אבל לפני שנגיע לאלו, חשוב להזכיר שהתחרות היא לא רק עם העסקים בשוק שלכם. המתחרים יכולים להיות כל עסק המספק מוצר או שירות דומה, גם אם הם נמצאים במדינה אחרת, במיוחד היום עם הגלובליזציה.

ישנן שלוש דרכים עיקריות להעריך את התחרות בשוק:

  1. ניתן להשוות מוצרים של חברה למוצרים של מתחרותיה. חברה יכולה להסתכל על מספר הלקוחות, רמת ההכנסה שלהם וכמות הזמן שהם מבלים בביצוע הרכישה.
  2. חברה יכולה ללמוד את האסטרטגיה השיווקית של המתחרים שלה. זה כולל קמפיינים פרסומיים של מתחרים, שותפויות עם חברות אחרות וחסויות.
  3. חברה יכולה לזהות קונים של המוצר או השירות שלהם שאינם מרוצים ממנו. לפעמים עדיף לחברה להפסיק למכור מוצר במקום לנסות לשפר אותו כדי שלא תאבד עוד לקוחות.

זיהוי נקודות חוזק וחולשה

אחת הדרכים להעריך את התחרות של העסק, היא לבצע ניתוח SWOT ולזהות את החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים העומדים בפניו. תהליך זה עוזר לגלות מהן החוזקות והחולשות, כמו גם עם אילו אתגרים הוא עלול להתמודד בעתיד.

הגדרת מיקומו בשוק

לאחר ביצוע מיפוי עסקי ולמידת השוק, נגדיר היכן העסק שלנו צפוי להיות ממוקם בשוק התחרותי וכך, נתייחס אליו בהתאם מבחינת רמת התחרות והגורמים המשפיעים.

קביעת המטרות והיעדים של החברה

המטרות והיעדים של כל חברה צריכים להיות ברורים. מטרות החברה הן ציפיות העל שההנהלה מציבה או אם מדובר בעסק קטן, אז הציפיות של בעל העסק. כמה יעדים נפוצים שיש לחברות כוללות הגדלת הכנסות, הפחתת הוצאות, שיפור שירות לקוחות וכו'. ניתן למדוד יעדים אלו באמצעות מדדים ברורים.

כמו כן, הגדרת היעדים כוללת מענה לשאלות הבאות:

  • מהם היעדים לטווח הארוך ולטווח הקצר?
  • מהן התוצאות העיקריות שצריך להשיג עבור כל מטרה?

מענה על שאלות אלו יכול לסייע בהגדרת האסטרטגיות הדרושות על מנת להגשים יעדים אלו שיסייעו בקביעה היכן להשקיע זמן, כסף, אנרגיה ומשאבים.

הקמת בריתות אסטרטגיות ושיתופי פעולה

איתור בעלי העניין המשותפים וחתירה לקביעת בריתות אסטרטגיות עם שותפים ולקוחות, כך שיקצרו את הדרך בהגעה ללקוח המשלם.

הערכת משאבים לרווחיות וקיימות לאורך זמן

המשאבים שאנו מעריכים צריכים להיות רווחיים וברי קיימא לאורך זמן. כל תוכנית אסטרטגית צריכה לכלול גם תכנון פיננסי המגובה במימון ובמשאבים כמו גם כוח אדם בכדי להוציאה לכדי ביצוע.

ניתוח נתונים למדידת ביצועים פיננסיים מול תוכנית עסקית

ביצועים פיננסיים הם אחד הגורמים החשובים ביותר מאחורי הפעילות העסקית. חיוני למדוד את הביצועים הפיננסיים של חברה כדי לדעת אם היא מצליחה או לא. עסקים יכולים להשתמש בניתוח נתונים כדי למדוד את הביצועים הפיננסיים שלהם ולהשוות אותם עם התוכנית העסקית.

חברות ייעוץ אסטרטגי

קיימות היום בשוק חברות רבות העוסקות בייעוץ אסטרטגי, לתחומים מגוונים. המומחיות שלנו היא בייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים ובינוניים וגם לחברות המעוניינות לצמוח ולהגדיל את הרווחיות שלהן. חברות ייעוץ אסטרטגי מספקת שירותים בתחומי האסטרטגיה הארגונית, השיווקית והתפעולית. חברות אלו עוזרות ללקוחותיהן לפתור אתגרים מורכבים ולייצר צמיחה. חברות ייעוץ אסטרטגי מורכבות בדרך כלל מיועצים המציגים את הממצאים והתובנות של המחקר שלהם ללקוחות בפגישות או במסמכים כתובים. הם יכולים לספק עצות כיצד להגדיל את הכנסות החברה באמצעות מיזמים חדשים, זיהוי רכישות פוטנציאליות או שיפור הפעילות הפנימית.

לחברות ייעוץ אסטרטגי יש תפקיד חשוב בעולם העסקים. הן אלו שאחראיות על מתן הכוונה והן גם מספקות עצות המשפיעות על קבלת החלטות אסטרטגית. כיצד אפשר לשפר את הפעילות באמצעות טרנספורמציה עסקית וחדשנות, אשר בתורה מובילה לשיפור הרווחיות. ישנם סוגים רבים ושונים של חברות ייעוץ, אך כדאי לבחור את אלו שיש להן הכי הרבה המלצות מלקוחות מרוצים.

צריכים ייעוץ אסטרטגי לעסק? רק אייל פז

ייעוץ אסטרטגי מיועד ליזמים, מנהלים בעלי פרופיל גבוה של חברות גדולות ואנשים מצליחים המחפשים לקחת את העסקים שלהם לשלב הבא. אנו מספקים שירותי ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים, ייעוץ אסטרטגי לחברות וגם ייעוץ אסטרטגי שיווקי תלוי בגודל העסק ובמטרותיו.

לקביעת פגישת ייעוץ אסטרטגי, חייגו אלינו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

ייעוץ אסטרטגי ולמה צריך אסטרטגיה עסקית

כאשר רוצים לבנות עסק לטווח הרחוק, מילת המפתח היא אסטרטגיה עסקית והחוכמה היא לעשות אותה נכון. אז באמת אסטרטגיה עסקית זה משהו שיותר מידי בעלי

איך ייעוץ שיווקי ואסטרטגיה נכונה מגדילים רווחים של עסק

איך בעזרת ייעוץ שיווקי גאוני ו"הבנת" צורכי הלקוח אפשר לייצר בידול מכל המתחרים ולהשיג הצלחה היסטרית? סיפור אמתי של חברה שכולנו מכירים, שבעזרת אסטרטגיה נכונה

איך מגבשים אסטרטגיה עסקית

בין אם מדובר ביזמים המתכננים להקים מיזם חדש או אם מדובר בעסק שזה עתה מתוכנן לצאת לאוויר העולם ואפילו אם מדובר בשינוי ארגוני, ליין חדש

תחרות עסקית

מתחרים מעתיקים אתכם? מרגישים שנקלעתם למצב של תחרות עסקית? הגעתם למקום הנכון. אייל פז מסביר איך להתמודד בהצלחה עם תחרות עסקית ואיך למנף אותה לטובת

אסטרטגיה עסקית ושיווקית - 6 התובנות המרכזיות

רוב בעלי העסקים פועלים באופן יומ-יומי בכדי לקדם ולפתח את העסק, אבל האם גיבשתם אסטרטגיה עסקית שאתם פועלים לאורה? איך תדעו שאתם פועלים נכון כבעלי

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader