ייעוץ עסקי ניהול עסק

ניהול עסק

הדמיון שבין ניהול עסק לקובייה הונגרית

זכיתי לקנות לבני הבכור קובייה הונגרית, כפי שביקש. הקובייה מאד סקרנה אותו כי בתור ילד בן 6 הוא לא ממש הבין מה כלכך מהנה בקובייה ההונגרית, כך שאפילו מבוגרים נמשכים אליה… סקרנותו הזכירה לי את עצמי כילד, נרגש מהצעצוע החדש שהצטרף למשפחה. 

ביקש, ביצעתי, אכן קניתי לו את הדגם המקורי והעיקר שיהיה מרוצה. 

ואז.. תוך כדי משחק חשבתי לעצמי רגע, זה מטורף, הרי ישנו דמיון רב בין ניהול עסק לקובייה ההונגרית…

ניהול עסק | קשה למצוא את הפתרון

כמו בקובייה הונגרית, כך גם בניהול עסק, ישנו פתרון, אבל למי שלא יודע קשה מאד למצוא אותו.
עליו לנסות אינספור דרכים וקומבינציות להגיע לפתרון עד שימצא אותו, אם בכלל, כי לקובייה הונגרית יש 43,252,003,274,489,856,000 קומבינציות שונות.
כך גם בניהול עסק, מאד קשה למצוא את הקומבינציה הנכונה ולהבין מה נכון לעסק שלך מ-Day one ואם לא נעזרים בגורם חיצוני שזה המקצוע שלו, אז קשה מאד למצוא את השילוב המתאים שיאפשר להגיע להצלחה בניהול העסק.  

ניהול עסק | סקרנות ומימוש

העסק, בדיוק כמו הקובייה, הוקם כדי לממש רצון, כדי לממש יצר שבער בעצמות האדם שהקים את העסק. 
הרי העסק הוקם מעצם העניין, השאפתנות והרצון לכבוש את ההצלחה (וגם לעשות כסף על הדרך), אותו הדבר בקובייה ההונגרית, היא מעוררת סקרנות ורצון לפצח את הפתרון, לכבוש את ההצלחה ולהשיג עוד נקודה חיובית במאזן הנקודות האישי.  

ניהול עסק | פאזל

הקובייה היא סוג של פאזל, כך גם העסק מורכב מהמון חלקים שרק בסדר ובמינון הנכון יביאו להרכבת הפאזל בהצלחה.
בעל עסק נדרש להרכיב כל יום פאזל המורכב מחלקים רבים, בהם הוא נדרש לעסוק בניהול העסק, בהקפדה על מתן שירות ללקוחותיו, בעל העסק צריך לשלוט במכירות, בגבייה, חשוב שהעסק יהיה בעל נוכחות במדיה, בעל עסק צריך לנהל ולשלוט בכח אדם, בעל עסק צריך לעשות בדרך קבע שיווק לעסק, לגייס מימון בכדי למנף את העסק, לעסוק בבניית מודל תמחור נכון, וגם לעסוק מו”פ (מחקר ופיתוח) ולראות לאן העסק מתפתח, כמו כן, בעל העסק צריך לשלוט בעוד נושאים רבים. כך גם הקובייה ההונגרית, היא פאזל מכני המורכב מהרבה קוביות קטנות שבסוף מחוברות לאותו המוח  של הקובייה הגדולה. 

ניהול עסק | חקיינים שמעתיקים את הקובייה

מה שיפה זה שעם ההצלחה המסחררת של הקובייה ההונגרית, קמו לחברת Rubic, היצרנית המקורית, עוד אינספור חקיינים שמאז 1980, עם יציאת הדגם המחודש, מייצרים ללא לאות קוביות הונגריות שהן החיקוי של הקובייה המקורית. 

ומה לגבי חקיינים של עסקים מצליחים? 
בישראל, כאשר עסק מצליח, מה מיד מקימים לידו? בדיוק אותו הדבר.. 

מכת ההעתקות והחקיינות עוברת כל גבול, סין נהייתה מעצמת חיקויים כך ששום המצאה לא שורדת היום בשוק זמן רב, תמיד היו חקיינים שישר יזהו את ההזדמנות ויקפצו על המציאה.. 

על העניין החקיינים והתמודדות עם התופעה של מתחרים שמעתיקים אותך, ניתן לקרוא במאמר הבא

לצפייה במאמר: איך להתמודד עם מתחרים שמעתיקים אותך? לחץ כאן

רוצה לשפר את ניהול העסק? אני כאן בשבילך

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
הקמת עסק
הקמת עסק

הקמת עסק