לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

ניהול עסק

ניהול טוב הוא המפתח להצלחה של כל עסק. נדרשת סבלנות, יכולת וכישורי תקשורת יעילים כדי להיות מנהל יעיל. מנהל טוב צריך להיות מסוגל להניע את הצוות שלו ולהיות מסוגל להאציל עבודה בצורה מתאימה. כאשר מנהלים עסק המיומנות החשובה מכולם היא הניהול. ניהול עסקי הוא תחום מסובך, רב פנים ועצום. זהו תהליך ארגוני ואסטרטגי של מתן כיוון וניהול לעסק או לארגון: מסגרות לניהול עסק, מחקר שוק, מימון, תמחור ותקצוב, ניהול שרשרת הספקה.

ניהול עסק הוא תהליך של פיקוח על הפעילות והפעולות של העסק על-ידי הנהלת חברה או מי שמפקח על העסק. המשימות הכרוכות בניהול נעות בין תכנון אסטרטגי לביצוע טקטי, וכוללות בדרך כלל הכוונת קמפיינים שיווקיים, פיתוח תקציבים פיננסיים וניהול התפעול השוטף. הנושא של ניהול עסק הוא נושא רחב, בעל היבטים רבים, עליהם נדון בקטגוריה זו: ניהול עסק, ניהול עסקי, ניהול עסקים, בקטגוריה זאת מרוכזות עבורכם המלצות בתחום ניהול עסק נכון. מידע זה נכתב מניסיון של מעל 25 שנים בעולם העסקים ומבוסס על תיאוריות שעבדו בפועל מתוך מאות תהליכי ייעוץ עסקי. הקדישו זמן לקריאת המאמרים, זה יעזור לכם להתמודד עם האתגר המורכב של ניהול עסק.

ממה מורכב ניהול עסק?

עסק מנוהל היטב הוא עסק מאורגן ובעל שרשרת פיקוד ברורה המוגדרת כדי להבטיח שבעיות יטופלו בזמן. זה גם מבטיח שלא יהיו פערים בתקשורת, יחד עם האצלה נכונה כדי להבטיח שהמשימות יוקצו ביעילות. לאחר ששלושת הרכיבים הללו מוגדרים כראוי, קל יותר לעובדים לדעת כיצד הם יכולים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. ניהול עסק נכון מוביל את העסק, כך שיהיה רווחי ומצליח. ישנם ארבעה חלקים של התהליך שהם תכנון, ארגון, הכוונה ובקרה.

תִכנוּן העסק

חלק זה כולל ניתוח הזדמנויות בשוק כדי לקבוע אילו מוצרים או שירותים יהיה צורך בעתיד. זה כולל גם החלטה על שיטות ייצור של מוצרים או שירותים שידרשו בעתיד והערכת עלות הייצור שלהם. לאחר קבלת החלטות אלו, הדבר יאפשר ייצור יעיל יותר כאשר יהיה צורך לבצע אותן. שלב תכנון העסק, כולל גם כתיבת נהלי עבודה. לחצו כאן לקריאת המאמר ניהול עסק: מדריך מעשי לכתיבת נהלי עבודה לעסק.

אִרגוּן העסק

ניהול עסק נכון הוא תהליך ארגון המשאבים של מיזם ליעילות מרבית. זה כולל תכנון, ניהול ובקרה של המשאבים הפיננסיים שלו. ניהול עסק נכון כולל גם תהליך פריסת נכסי המיזם למקסום ערכו הכלכלי.

ניהול זמן בעסק

ניהול זמן הוא הדיסציפלינה של ניהול ניצול הזמן של האדם על מנת להגשים את כל מה שהוא התכוון לעשות, וגם ליהנות מהחיים. כלים לניהול זמן יכולים לעזור בהגדרת יעדים, תזמון משימות ושמירה על מועדים. ניהול זמן הוא לא רק מיומנות שעלינו ללמוד אחת ולתמיד. זוהי מיומנות שאנו צריכים לתרגל ולפתח ללא הרף. החדשות הטובות הן שיש הרבה דרכים לנהל את הזמן שלנו טוב יותר. תוכלו לקרוא עוד על מיומנויות ניהול הזמן במאמר: 13 טיפים לייעול ניהול הזמן בעסק

הגברת הפרודוקטיביות בניהול העסק

אנחנו לא תמיד יכולים להיות פרודוקטיביים. זה לא עניין של אנרגיה, זה עניין של מיקוד. כאשר אנו מרוכזים במה שאנו עושים, האנרגיה שלנו גדלה. המפתח לפרודוקטיביות הוא ללמוד כיצד לשלוט במיקוד ובתשומת הלב שלנו. כך לדוגמה עלינו לזהות גזלני זמן ולפטר לקוחות בעייתיים.

פרודוקטיביות אינה תלויה בכישורי ניהול זמן בלבד. עלינו להבין את החשיבות של היכולת לנהל את טווח הקשב שלנו כמו גם את כישורי ניהול הזמן, כדי שנוכל לתכנן משימות ולקבוע אותן לאותו יום כדי שיושלמו בצורה יעילה ככל האפשר.

תוכלו לקרוא עוד ולהרחיב את הידע על ניהול עסק, במאמר: ניהול עסק 7 טיפים חשובים.

גיוס עובדים לעסק

גיוס ושימור עובדים הוא אתגר לכל מנהל עסק. שוק העבודה הדוק והתחרות על כישרונות גבוהה. לוודא שתרבות מקום העבודה שלך מייצגת את מי שאתה כחברה, תעזור מאוד למשוך את האנשים הנכונים לצוות שלך. איך יודעים מהן התכונות הטובות ביותר לחפש אצל מועמד לעבודה? איך קורות החיים שלהם? האם יש להם דגלים אדומים על בדיקת הרקע שלהם? קראו את המאמר הבא: איך לגייס עובדים איכותיים לעסק.

ניהול עסק קטן

כאשר מדובר על ניהול עסק קטן, ישנן שיטות רבות לניהול עסק נכון אשר לא מוגבלות רק למימון אלא גם לתהליכים אחרים כמו שיווק, ייצור, הפצה וכו'. כל עסק קטן, בינוני או חברה גדולה, צריכים לנהל את העסק באופן כזה שיתמקד גם בשיווק ובהפצה. בנוסף, ההיבט החשוב ביותר בניהול עסק קטן הוא תכנון. תוכנית עסקית מקצועית ויסודית תעזור לעסק לשרוד לאורך שנים. עסקים קטנים רבים נאבקים על קיומם. אולם כמו בכל מצב של ניהול עסק עצמאי אחד ההיבטים החשובים ביותר בניהול הוא הבנה טובה של הכספים בעסק. ניהול תזרים המזומנים זו אחת הדרכים לעשות זאת. דוח תזרים המזומנים נותן לעסק תובנות רבות על מצבו הפיננסי. הוא נותן פירוט רב יותר על השינויים במאזן ובדוח רווח והפסד. זה גם מראה יותר פרטים על נזילות וכושר פירעון. תוכלו לקרוא עוד במאמר: הדרך הנכונה לנהל את העסק.

ניהול עסקי הוא תהליך של איתור, גיוס ושימור לקוחות

האם נראה שהעסק שלך פועל על טייס אוטומטי? אם כן, הגיע הזמן שתזמינו מנהל עסק. מנהל עסקים הוא איש מקצוע המפקח על הצד האדמיניסטרטיבי של העסק כמו מכירות, שיווק, שירות לקוחות וכספים. ככזה, הוא או היא מעצבים את כיוון הצמיחה וההתפתחות העתידית של החברה. המנהל מוודא שהעובדים עומדים במשימות שלהם ומקדמים את העסק בצורה יעילה. תוכלו לקבל מידע נוסף בנושא במאמר הבא: איך לנהל נכון את העסק.

אימון עסקי למנהלים

כחלק משיפור מיומנויות ניהול עסק יש לעבוד גם על שיפור אימון עסקי למנהלים. כבעל עסק, אתה יודע ממקור ראשון כמה קשה זה יכול להיות להוביל צוות להצלחה. ישנם אתגרים רבים הנלווים לאחריות זו ולעיתים קרובות הנטל להתגבר על מכשולים אלו נופל על כתפי מנהל העסקים. למרבה המזל, ישנן דרכים שונות עבורך לשפר את כישורי הניהול שלך ולהפוך למנהיג יעיל של העובדים שלך. קראו עוד על אימון עסקי למנהלים.

אימון אישי למנהלים

כל מנהל עסק צריך לשפר תכונות אישיות שקיימות בו, לכן כדאי לקבל גם אימון אישי למנהלים. תכונות אלו כוללות כישורי מנהיגות, כישורי מוטיבציה ועוד. מטרת ההכשרות הללו היא לבנות צוות חזק וסביבה עסקית חזקה. יחד עם זאת, בניית צוות היא תהליך של פיתוח גישות ומיומנויות שיעזרו לאנשים לעבוד יחד ביעילות. סוג זה של פיתוח יכול לייצר צוות חזק וסביבה עסקית חזקה. קראו עוד על אימון אישי למנהלים.

ניהול עסק במצב חירום

מדובר רבות על ניהול עסק במצב שגרתי, אך ניהול עסק במצב חירום דורש היערכות שונה. אצלנו, בארץ ישנם מצבים רבים של חוסר וודאות כמו למשל: מלחמה, מגיפה, מבצעים צבאיים וכו’ שמשנים את המציאות במחי יד. על מנת להיערך למצבים הללו, יש לבצע מספר פעולות שיכינו לכך גם את העסק. במאמר זה תוכלו לקרוא עוד על ניהול עסק במלחמה.

ניהול עסק נכון עושים רק עם אייל פז ייעוץ עסקי

רוצים לשפר את ניהול העסק? רק עם אייל פז ייעוץ עסקי ופיננסי. בעל ניסיון רב בשיפור ניהול של מאות עסקים. אייל פז הוא יועץ עסקי המתמחה בשיפור ניהול החברה. יש לו ניסיון רב באימון והדרכה של מנהלי עסקים, מנהלים בכירים ומנכ”לים בחברות שונות בתעשייה.

לקביעת פגישה בנושא ניהול עסק, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

איך תזהו אם בעסק שלכם יש בעיית ניהול

כיזמים, אתם משקיעים את הזמן, האנרגיה והמשאבים כדי להפוך את המקצוע שאתם אוהבים לעסק רווחי. עם זאת, אתגר משמעותי שיכול לעכב את הצמיחה וההצלחה של

עם אילו אתגרים מתמודדים מנהלי חברות ומנכלים

כמנהל בארגון, ניהול יעיל של עומסי עבודה וסדרי עדיפויות הוא חיוני להבטחת הצלחה. על ידי תעדוף משימות והאצלת אחריות, אפשר להבטיח עמידה בתוכנית העבודה ובכל

איך לזהות גזלני זמן ולפטר לקוחות בעייתיים

אם אתם עוסקים בניהול עסק, בוודאי נתקלתם בלקוחות שהם גזלני זמן. אותם לקוחות שישאלו מלא שאלות ובסוף לא יקנו כלום, אלו שיקבלו מהעסק שירות ולא

נהלי עבודה לעסק

הרעיון מאחורי נהלי עבודה לעסק, הוא לוודא שכל המשימות מבוצעות בצורה אחידה ועקבית, מה שיקל על העובדים בעסק לדעת מה עליהם לעשות, מתי ואיך. נהלי

מנהל קבל 13 טיפים לניהול זמן בעסק

ניהול זמן הוא גורם מרכזי בניהול עסק. אז אם אתם מנהלים עסק אתם בוודאי מרגישים שיש מקום לשיפור ולדיוק ניהול הזמן. מאמר זה מתמקד בטיפים

איך לנהל נכון את העסק

בעלי עסקים רבים מקצוענים בעיסוקם, אבל כאשר מדובר על ניהול העסק המצב פחות טוב מכיוון שרובם אינם מגיעים מרקע ניהולי ולא עברו הכשרה מקצועית בנושא.

אילו משימות ניהול כדאי שבעל העסק יעשה בעצמו

כבעלים של עסק, אנחנו המנהלים.  עם זאת, להיות בעל עסק קטן גם מעניק אחריות רבה יותר עם המון משימות "לג'נגל" ביניהן. לרוב העסקים הקטנים יש

איך לגייס עובדים איכותיים לעסק

"אני העובד הכי טוב בעסק שלי", כך פותח את שיחת הייעוץ העסקי בעל עסק קמעונאי שאני מלווה, "הם לא עושים את העבודה טוב כמוני. עזוב

ניהול עסק במלחמה

ניהול עסק במלחמה – כיצד עלינו להיערך למצב של לחימה? מה הן פעולות המנע שעלינו לבצע כדי לצאת בכמה שפחות נזק כלכלי לעסק ולמשפחה? המלצות

ניהול עסק: 7 טיפים חשובים

מה הם האתגרים המרכזיים של ניהול עסק? קבלו 7 טיפים סופר חשובים בנושא ניהול עסקי לבעלי עסקים: מעסקים בהקמה ועד עסקים וותיקים. טיפים שיעזרו לכם לנהל

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
גלילה לראש העמוד