ייעוץ עסקי ניהול עסק

זכיתי לקנות לבני הבכור קובייה הונגרית, כפי שביקש.
הקובייה מאד סקרנה אותו כי בתור ילד בן 6 הוא לא ממש הבין מה כלכך מהנה בקובייה ההונגרית, כך שאפילו מבוגרים נמשכים אליה… סקרנותו הזכירה לי את עצמי כילד, נרגש מהצעצוע החדש שהצטרף למשפחה. 

ביקש, ביצעתי, אכן קניתי לו את הדגם המקורי והעיקר שיהיה מרוצה. 

ואז.. תוך כדי משחק חשבתי לעצמי רגע, זה מטורף, הרי ישנו דמיון רב בין ניהול עסק לקובייה ההונגרית…

ניהול עסק

הדמיון שבין ניהול עסק לקובייה הונגרית

ניהול עסק | קשה למצוא את הפתרון

כמו בקובייה הונגרית, כך גם בניהול עסק, ישנו פתרון, אבל למי שלא יודע קשה מאד למצוא אותו.
עליו לנסות אינספור דרכים וקומבינציות להגיע לפתרון עד שימצא אותו, אם בכלל, כי לקובייה הונגרית יש 43,252,003,274,489,856,000 קומבינציות שונות.
כך גם בניהול עסק, מאד קשה למצוא את הקומבינציה הנכונה ולהבין מה נכון לעסק שלך מ-Day one ואם לא נעזרים בגורם חיצוני שזה המקצוע שלו, אז קשה מאד למצוא את השילוב המתאים שיאפשר להגיע להצלחה בניהול העסק.  

ניהול עסק | סקרנות ומימוש

העסק, בדיוק כמו הקובייה, הוקם כדי לממש רצון, כדי לממש יצר שבער בעצמות האדם שהקים את העסק. 
הרי העסק הוקם מעצם העניין, השאפתנות והרצון לכבוש את ההצלחה (וגם לעשות כסף על הדרך), אותו הדבר בקובייה ההונגרית, היא מעוררת סקרנות ורצון לפצח את הפתרון, לכבוש את ההצלחה ולהשיג עוד נקודה חיובית במאזן הנקודות האישי.  

ניהול עסק | פאזל

הקובייה היא סוג של פאזל, כך גם העסק מורכב מהמון חלקים שרק בסדר ובמינון הנכון יביאו להרכבת הפאזל בהצלחה.
בעל עסק נדרש להרכיב כל יום פאזל המורכב מחלקים רבים, בהם הוא נדרש לעסוק בניהול העסק, בהקפדה על מתן שירות ללקוחותיו, בעל העסק צריך לשלוט במכירות, בגבייה, חשוב שהעסק יהיה בעל נוכחות במדיה, בעל עסק צריך לנהל ולשלוט בכח אדם, בעל עסק צריך לעשות בדרך קבע שיווק לעסק, לגייס מימון בכדי למנף את העסק, לעסוק בבניית מודל תמחור נכון, וגם לעסוק מו”פ (מחקר ופיתוח) ולראות לאן העסק מתפתח, כמו כן, בעל העסק צריך לשלוט בעוד נושאים רבים. כך גם הקובייה ההונגרית, היא פאזל מכני המורכב מהרבה קוביות קטנות שבסוף מחוברות לאותו המוח  של הקובייה הגדולה. 

ניהול עסק | סבלנות ותכנון

כשמנסים לפתור קובייה הונגרית, צריך להיעזר בהמון סבלנות וגם לתכנן את השלבים היטב, לעשות את הפעולות בסדר הנכון, בדיוק כפי שלא מתחילים לבנות את הבניין מהגג, אלא מהיסודות. כך גם בעסק, הכל צריך להיות מתוכנן היטב, להיות בנוי עם אסטרטגיה ברורה, עם חזון ועם תכנית עסקית למימוש היעדים. 

כמו כן, לעתים יש נטייה לעשות הכול במהירות. מכירים את זה שכשאנחנו רוצים משהו אין לנו את היכולת להמתין בסבלנות, אנחנו רוצים הכל לאתמול.. 

אז זהו שהדברים לא עובדים באוטוסטרדה, צריך לתכנן, להבנות אסטרטגיה ולבצע את הדברים לפי תכנית פעולה מסודרת ומתוכננת היטב. כי רק עבודה המבוססת על יסודות יציבים, באמת יכולה להביא להצלחה לאורך זמן. 

ניהול עסק | חקיינים שמעתיקים את הקובייה

מה שיפה זה שעם ההצלחה המסחררת של הקובייה ההונגרית, קמו לחברת Rubic, היצרנית המקורית, עוד אינספור חקיינים שמאז 1980, עם יציאת הדגם המחודש, מייצרים ללא לאות קוביות הונגריות שהן החיקוי של הקובייה המקורית. 

ומה לגבי חקיינים של עסקים מצליחים? 
בישראל, כאשר עסק מצליח, מה מיד מקימים לידו? בדיוק אותו הדבר.. 

מכת ההעתקות והחקיינות עוברת כל גבול, סין נהייתה מעצמת חיקויים כך ששום המצאה לא שורדת היום בשוק זמן רב, תמיד היו חקיינים שישר יזהו את ההזדמנות ויקפצו על המציאה.. 

על העניין החקיינים והתמודדות עם התופעה של מתחרים שמעתיקים אותך, ניתן לקרוא במאמר הבא

לצפייה במאמר: איך להתמודד עם מתחרים שמעתיקים אותך? לחץ כאן

רוצה לשפר את ניהול העסק? אני כאן בשבילך

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
הצלה מהוירוס הכלכלי
הצלה מהוירוס הכלכלי

בימים אלו המשק עובר משבר שנובע מן הוירוס שהשתלט לנו על החיים ועל העסק. הוא השפיע על כל אדם ועל כל בעל עסק במדינה. לאור זאת הממשלה אישרה מספר צעדים

קרא עוד »
מרעיון גדול לעסק גדול - 2
הקמת עסק: מרעיון גדול לעסק גדול

בין אם מדובר ברעיון אישי, בהשראה שקיבלתם מהגורו, בחלום חייכם או שבמקרה זיהיתם הזדמנות שנקרתה בדרככם, תסכימו איתי שבין הרעיון לביצוע מפריד תהום ענק. שינויים בעסק: מרעיון גדול לעסק גדול

קרא עוד »
יועץ עסקי - איך מזהים
איך מזהים יועץ עסקי מתאים?

מכירים את זה שאתם מרגישים שהייתם רוצים לקבל עזרה בניהול העסק? עזרה עם הפן הכלכלי והפיננסי של העסק? וגם קצת דחיפה קדימה, הגברת מוטיבציה, דרבון… הלכתם לגוגל, חיפשתם, אבל איך

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.