אימון עסקי למנהלים

אימון עסקי עוזר לפתח ולשפר מיומנויות ניהול, באופן יסודי ומותאם אישית אליכם וליכולותיכם הניהוליות ובכך פותר את הבעיות שחוסמות את הצלחת העסק. מהם מאפייני האימון העסקי למנהלים? מה ניתן להפיק מאימון אישי למנהלי עסקים? ומהם הדגשים שחשוב לשים לב אליהם?

ניהול עסק – מלאכה מורכבת אשר דורשת מיומנות בתחומים שונים כמו: שיווק, ניהול כח אדם, פיננסים, לוגיסטיקה, התחום המקצועי של העסק עצמו, משא ומתן, מכירות ועוד יכולות רבות אשר אינן נוגעות במישרין לעסק אותו מנהלים. לרוב, מעטים מגיעים עם כל היכולות הנדרשות לניהול העסק בכלל התחומים, וכשהעסק פעיל כל כך עסוקים עד שאין פנאי ללכת וללמוד את התחומים שבהם נדרש להשתפר על מנת להגדיל את רווחיות העסק. 

מה שמוביל מנהלים ובעלי עסק רבים לפנות ליועץ עסקי או מאמן עסקי אשר יוכל להקנות להם את המיומנויות הנדרשות, על מנת להתמקצע בכל אותם נדבכים הנדרשים בכדי לנהל את העסק בצורה מיטבית.

ניווט מהיר

מהו אימון עסקי למנהלים?

האימון העסקי למנהלים הוא אימון פרקטי ולא תיאורטי, המתמקד במנהל ובאופן עבודתו בניהול העסק. כמובן תוך התייחסות למצבו של העסק והאתגרים שבניהולו.

כאשר אנו מעוניינים להתמקד בעבודת המנהל, ואין זה משנה אם אתם מנהלים עסק שאינו בבעלותכם או שאתם הבעלים ומנהלי העסק בפועל, הדגש הוא על פיתוח המיומנויות של המנהל באופן אישי. צריך לומר, שאין זה אומר שאיננו בוחנים את העסק, וודאי שיש לעשות זאת שכן באמצעות בחינה זו של עבודת המנהל, יכול המאמן העסקי לעמוד על הגורמים אשר מונעים ממנו למקסם את הצלחתו כמנהל העסק ולעבוד עימו על הדרכים להתמודדות עם מחסומים אלו.

איך לנהל נכון את משאבי העסק?

כמו בכל עסק, המשאבים מוגבלים והאילוצים מונעים את חופש הפעולה במצבים מסוימים. במסגרת פיתוח מיומנויות ניהול נעזור למנהל העסק להבין מהם סדרי העדיפויות לניהול והקצאת המשאבים.

ליווי עסקי לשיפור יכולות ניהול מסייע לכם כמנהלים להגדיל את התשואה של העסק ולהפוך את העבודה שלכם ליעילה יותר וממוקדת יותר. במסגרת תהליך האימון בוחנים האם המנהל יודע להפריד בין עיקר לטפל וכיצד הוא מנצל את המשאבים. דגש מיוחד ניתן על ניהול שני המשאבים המרכזיים: זמן ועובדים.

ניהול זמן

בהקשר של ניהול הזמן, אנו בוחנים האם חלוקת המשאבים עומדת עם הצרכים והרצונות שלו. כלומר במסגרת קואצ'ינג עסקי בוחנים כיצד המנהל מחלק את הזמן שלו, שהינו משאב אותו לא ניתן להגדיל על מנת לזהות חלוקת תשומות שאינה נכונה או כיצד ניתן לטייב אותה בהתאם לרצונות של המנהל מן העסק שלו.

ניהול עובדים

במקביל לכך נבחן האופן בו הוא מנהל את העובדים שלו, שזהו המשאב המרכזי השני של מנהלים אשר הינו מוגבל וניתן לשפר אותו באופן משמעותי. באמצעות בחינת אופן העבודה של המנהלים עם העובדים בעסק, בחירת העובדים וכיוצא בזה ניתן להבין כיצד לשפר את התפוקות ואת המחויבות שלהם אליכם כמנהלים באופן אשר יקדם את הגידול ברווחים.

בתהליך בחינת ניהול העובדים, יועץ עסקי שבחרתם לעבוד עימו, בוחן את הכלים והיעילות בה המנהל מנהל את העובדים שלו באמצעות: חלוקת תפקידים ברורה, חלוקת משימות, שמירה על אווירה מקצועית וחיובית, עבודה לפי מנגנון תגמולים וכיוצא בזה.

עם מי המנהל מתייעץ?

הנדבך המשלים של האימון העסקי למנהלים, הוא מתן אוזן קשבת לדילמות ולקשיים של המנהל. מנהלים רבים חוששים לחלוק את הדילמות שלהם בתוך העסק משום שישנו חשש כי הדבר ייתפס כחולשה או חוסר מקצוענות. במקביל, התייעצות עם גורמים קרובים, כמו משפחה וחברים אשר אינם מעורים בעולם העסקים מסייע באופן מוגבל בלבד.

מנגד, מאמן עסקי יכול להקשיב באופן אובייקטיבי ולא שיפוטי לדילמות של מנהל העסק. לסייע, לתת טיפים המתמקדים באופן ההתמודדות עם הקשיים, להציע אלטרנטיבות, צורת חשיבה אחרת ותפישה עסקית אשר נובעת מתוך ניסונו העסקי הנרחב ובאמצעות זאת לתת מענה לקשיים של המנהלים.

כמו כן, הייעוץ אינו מסתמך על טכניקות ניהוליות בעלמא, אלא נשען על ניסיון פרקטי אשר מתאפיין במתן טיפים בנוגע למחירים, עלויות, אפשרויות מימון בקרב הבנקים וכיוצא בזה. בכך, האימון העסקי נותן מענה שלם ומקיף למנהלים אשר מחפשים כלים לשדרג את היכולות שלהם ואת העסק שלהם במקביל.

מה יתרונותיו של מאמן אישי לעסקים?

מעבר למענה הממוקד אשר כאמור ניתן במסגרת הייעוץ, לאימון אישי לעסקים קטנים המתמקד בניהול, ישנם 2 יתרונות מרכזיים שיכולים לשדרג את מלאכת המנהל למטרת שיפור יכולותיכם כמנהלים. *כמובן שתלוי איך בוחרים מאמן עסקי מתאים עבורכם.

שיפור יכולות הניהול לטווח הרחוק

שיפור היכולות וקבלת כלים אשר ישמשו את העסק לא רק למול האתגרים הנוכחיים אשר בגינם אתם רוצים ייעוץ עסקי, אלא לטווח הרחוק כאשר יתכן שהבעיות והאתגרים של העסק ישתנו. עצם הגדלת המסוגלות שלכם כמנהלים תאפשר להתמודד באופן מיטבי גם עם האתגרים החדשים שמולם העסק מתמודד.

הקניית יכולות ניהול להתמודדות עם מצבים משתנים

כלים אשר יהיו נכונים לכל עסק שתדרשו לנהל – בניגוד לבחינת העסק הנקודתי והאתגרים שאתם ניצבים בפניהם. כאשר אתם ממקדים את האימון בכם כמנהלים, אתם מסתכלים לטווח הרחוק על עצמכם ובכך רוכשים לעצמכם כלים נוספים אשר ישרתו אתכם גם בעת הניהול שלכם בעסקים אחרים.

חשוב לזכור כי אימון עסקי הינו אימון פרקטי, כלומר הכלים אשר הוא מעניק למנהלים מסייע הן בטווח הקצר על מנת לזהות כיצד ניתן לנהל את הזמן באופן יעיל יותר. כמו כן, משפר את אופן חלוקת המשאבים באופן שיוביל להגדיל את הכנסות בית העסק.

למה כדאי למנהלים לבחור מאמן עסקי מומלץ?

מאמן עסקי מומלץ אשר מתמחה גם כמאמן אישי לעסקים יוכל לשדרג אתכם על מנת להפוך את העסק לרווחי יותר ואתכם למנהלים טובים יותר. שילוב של מאפיינים אלו נותן פתרון אידאלי בעבור מנהלים הן לטווח הקצר והן לטווח הרחוק ולכן הינו מצרך כה מבוקש בקרב עסקים קטנים רבים.

אייל פז הוא מאמן עסקי לעסקים קטנים, אשר בקיא בעקרונות הקואצ'ינג העסקי, ככל שאתם מעוניינים בייעוץ עסקי או מאמן עסקי אתם מוזמנים לפנות על מנת לשפר את המיומנויות כמנהלים בסביבה תומכת, קשובה  ומעצימה.

לקביעת פגישת אימון עסקי למנהלים, חייגו אלינו עכשיו ונשמח לעזור.

איך בוחרים מאמן עסקי

איך בוחרים מאמן עסקי

אימון עסקי או בשמו הלועזי קואצ'ינג הוא תהליך שצובר תאוצה רבה בשנים האחרונות. למה אנשים פונים למאמן עסקי? כי בכל צעד משמעותי בחיים צריך עצות טובות, תמיכה וליווי. תפקידו של

קרא עוד »
אימון אישי למנהלים

אימון אישי למנהלים

אימון אישי למנהלים (קואצ'ינג) מחפשים מאמן אישי? רוצים לשפר את יכולות הניהול? אימון אישי למנהלים הוא בעל חשיבות רבה התורמת רבות לביצועיו של המנהל בתחום המקצועי, האישי ואף הזוגי. בשנים

קרא עוד »
איך לנהל נכון את העסק

איך לנהל נכון את העסק?

בעלי עסקים רבים מקצוענים בעיסוקם, אבל כאשר מדובר על ניהול העסק המצב פחות טוב מכיוון שרובם אינם מגיעים מרקע ניהולי ולא עברו הכשרה מקצועית בנושא. לכן, קשה להבין לעומק מהי

קרא עוד »
ניהול עסק: 7 טיפים חשובים

ניהול עסק 7 טיפים חשובים

מה הם האתגרים המרכזיים של ניהול עסק? קבלו 7 טיפים סופר חשובים בנושא ניהול עסקי לבעלי עסקים: מעסקים בהקמה ועד עסקים וותיקים. טיפים שיעזרו לכם לנהל את העסק ולא פחות חשוב,

קרא עוד »