מתכננים שינוי בעסק? כך עושים זאת נכון.

הקמת עסק

בעלי עסקים רבים, במיוחד בתקופה זו, נאלצים להתמודד עם אתגרים מורכבים. נתקלתי בבעלי עסקים רבים שחשבו על הקמת עסק או על ביצוע שינוי ארגוני בעסק, רק התלבטו איך לעשות זאת נכון ואיך להפוך את הרעיון לעסק רווחי ומניב.

מתכננים הקמת עסק או שינוי ארגוני בעסק?

מה צריך לעשות אדם שיש בבעלותו עסק ורוצה לקדם אותו, להתפתח, לעשות שינוי ארגוני כמו למשל להוסיף מחלקה, לעשות restart לעסק או לפתוח עסק חדש?

לכל שינוי מהותי או תכנית חדשה נדרש תכנון קפדני המורכב ממספר שלבים שכל אחד מהם קריטי למימוש החלום. כל שינוי עסקי גורר אחריו משתנים ואילוצים לא מעטים.

כאשר רוצים להוליד מוצר עסקי חדש וגם אם מדובר בשינוי, הדבר מורכב ממספר שלבים כאשר הראשון שבהם הוא הגיית הרעיון ובחינת היתכנות, לאחר מכן, כתיבת תכנית עסקית ומציאת מקורות מימון, הפקת אישורים ורישיונות רלוונטיים, בדיקת הפן הרגולטורי, הכנת התשתית הפיזית למיקום העסק וגיוס כוח אדם מתאים כל אחד מאלו חשוב מאד בכדי להוציא את הרעיון אל הפועל.

הגורם שמשמעותי שבדרך כלל בעלי עסקים רבים נוטים להתמודד איתו בקושי רב כרוך בשיבוץ בעלי תפקידים מתאימים בנקודות המפתח, מדובר באותם עובדים קריטיים שהמעסיק חייב, כדי לאייש את התפקידים שיהוו מנוף להצלחת העסק. 

 

למעשה, בעלי עסקים רבים, נתקלים לא פעם בקושי באיוש בעלי התפקידים הללו ובעצם זוהי החוליה החלשה בשרשרת. כיועץ עסקי מנוסה בעל ניסיון שטח, נתקלתי במצבים לא מעטים של קושי באיוש התפקידים בין אם העסק בהקמה או העסק משנה את צורתו ואופיו ובין אם מדובר בתפקידים שדורשים מאמץ, כגון: 

נהגים, בעלי תפקידים הנדרשים לעבודה מאומצת סביב השעון וכן הלאה, במצבים אלו אנשים רבים נוטים לאי-יציבות מעצם כך שהם נוטים לעזוב את מקום העבודה לאחר תקופה קצרה או שבכלל לא מעוניינים לעבוד במידה ויש להם תנאים טובים יותר אצל המתחרים (בדרך כלל חברות גדולות שמחזיקות בנתח שוק משמעותי), וההשלכות שאותן צריך לספוג בעל העסק הן קשות ולעתים גם בלתי הפיכות.

דוגמה: לקוח שלי, בעל חברה להובלה, נתקל בבעיה שחזרה על עצמה לאורך השנים והוא לא הצליח להתמודד איתה, בעיה זו פגעה נואשות בעסק: הנהגים שהתייצבו אצלו לעבודה היו עוזבים אחרי תקופה קצרה (בעיה מוכרת בענף התובלה), למרות שהוא שילם להם שכר הוגן, כמקובל בשוק. 

הבעיה: הוא לא הצליח לייצב את העסק כי הנהגים היו מגיעים ועוזבים, מגיעים ועוזבים… וכתוצאה מכך, הוא נאלץ לעבוד בעצמו כנהג משאית בנוסף לניהול העסק (גם זו בעיה מוכרת, עליה נידון במאמר נפרד) בכל אופן, כשבדקנו מדוע המצב הזה קורה, גילינו שלאותם נהגים ישנה אלטרנטיבה, והיא – לעבוד במקומות דומים, לעתים עם תנאים טובים יותר, למשל לנהוג במשאיות חדישות יותר ולכן העסק שלו נקלע לבעיה.

במהלך תהליך הייעוץ העסקי, בעיה זו עלתה כגורם משמעותי שאם נשפר אותו נביא לגידול משמעותי ברווחים וגם לשיפור באיכות החיים של בעל העסק.  

אכן בעיה קשה, מה אמור לעשות אותו בעל עסק שצריך להחליף נהגים כמו גרביים? זה בדיוק כמו לנסות לנסוע על רכב בלי צמיגים.. וכמה הוא כבר יכול להעמיס על הכתפיים הרחבות שלו? גם הוא בסוף בנאדם.. 

כאן הגיע הניסיון שלי לעזרתו, מאחר ונתקלתי בעבר בעסקים שנקלעו לאתגרים דומים, המצאתי מודל שיכול לסייע בדיוק במצבים אלו. הפתרון שלי לאותו מצב, נקרא “מסקלי האבנים”, זהו שם קוד בדיוק לאותם העובדים הקריטיים שהמעסיק צריך בתחילת הדרך, תפקידם לעזור בייצוב העסק ובהעלאתו על המסלול הנכון שיקדם את העסק ויהפוך אותו לרווחי ויציב. 

לכן, לכל אותם עובדים המהווים את הגרעין, את הליבה, להם צריך לשלם יותר, אבל רק בשלב הראשוני, עד להתייצבות העסק. ברגע שהמערכת מתייצבת, את העובדים הנוספים שיגויסו לאותה העבודה בעסק, ניתן יהיה להעסיק במחיר השוק מכיון שיש כבר עסק יציב שעובד והם ירצו להשתייך לעסק פעיל ורווחי שעובד חזק. 

הדרכה שהעברתי בנושא: הקמת עסק או שינוי ארגוני בעסק

דוגמה נוספת, ומבלי להתייחס להעדפותיי הספורטיביות בכלל ולכדורגל בפרט, גם אלונה ברקת השתמשה בפתרון הזה כשהחליטה לרכוש את הפועל באר שבע ולהפוך את הקבוצה למעצמת כדורגל. 

אומנם בשנים הראשונות היא לא הצליחה לגייס כדורגלנים ברמה גבוהה כי הם רצו להשתייך למועדון מפואר ומצד שני המועדון לא היה מפואר כי לא היו בו כדורגלנים מובילים ולכן אלונה שילמה הרבה יותר כסף לכדורגלנים “בסדר” כדבריה עד שהצליחה לייצב את המועדון בתחילת דרכו, כך הצליחה להעלות את מעמדה של הפועל ב”ש, רק משום שאלונה פעלה בהתאם לתפיסה זו. 

רוצה לשפר את שירות הלקוחות בעסק? שלח/י לי הודעה
ייעוץ עסקי פיננסי כלכלי

אייל פז (50). מומחה מוביל וחדשני לקידום ופיתוח עסקים. בעל ניסיון של 25 שנה. יועץ עסקי ואסטרטג שיווקי המוביל בעלי עסקים להצלחות פעם אחר פעם.

מאמרים נוספים

צריכים עזרה בתכנון המהלך העסקי הבא? כתבו לי

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
ייעוץ עסקי קורסים והדרכות אונליין
קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים והדרכות ייעוץ עסקי מגוון קורסים דיגיטליים והדרכות שיסייעו לכם להרחיב את הידע ויעניקו לכם ערך רב.  כל הדרכה פותחת צוהר לעולם חדש ומעניין

קרא עוד »
מעיסוק לעסק רווחי - המודל לקידום ופיתוח העסק
מעיסוק לעסק רווחי

מעיסוק לעסק רווחי איך להפוך מבעל מקצוע לבעל עסק? מה ההבדל בין עיסוק לעסק? וכיצד בזכות האבחנה הזו תשתנה השקפתכם העסקית? מתי לאחרונה ישבתם, ניתחתם

קרא עוד »
תמחור - עד כמה אפשר להעלות את המחיר
תמחור הדרכה בתשלום

תמחור – הדרכה בתשלום איך להרוויח יותר כסף בפחות זמן? עד כמה אפשר להעלות את המחיר מבלי לאבד את הלקוח? איך תדעו אם השירות/המוצר שלכם

קרא עוד »
ייעוץ עסקי אונליין - שינוי כיוון למול המצב החדש
ייעוץ עסקי אונליין

ייעוץ עסקי ופיננסי – אונליין טורבו מרתון לעסק שלך באמצעות פגישה ממוקדת שתעזור לך להתמודד עם המציאות החדשה בעלי עסקים יקרים. החיים שלנו השתנו, המציאות

קרא עוד »

אייל פז |

אייל פז (50), יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה בתחום הייעוץ העסקי והפיננסי, מוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.
עד היום ליווה ואימן מאות עסקים והעניק להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול ופיננסים.
לשעבר ממקימי היחידה לייעוץ פנסיוני ומנהל מחוז באחד הבנקים המובילים במדינה.
ניהל בעבר סוכנויות ביטוח גדולות, הכשיר סוכנים ויועצים פנסיוניים באקדמיה לפיננסים BDO.
בוגר תואר ראשון במדעי החברה, אונ’ בר-אילן. לימודי כלכלה וניהול לתואר B.A. האוניברסיטה הפתוחה.
יועץ פנסיוני, המכללה לביטוח. בוגר קורס דירקטורים, המרכז הישראלי לניהול.
קורסים מקצועיים: תקשורת הישגית .C.F.A, אימון לטרנספורמציה ארגונית COACHING, סופרוויזר – בהצטיינות יתרה, תקשורת אישית, ניהול והנעת אנשי מכירות.