לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

ייעוץ כלכלי

קטגוריה זו מספקת סקירה מקיפה על ייעוץ כלכלי וסוגי השירותים שתוכלו לקבל במסגרתו. ייעוץ כלכלי חיוני לכל היבטי החיים, בין אם מדובר על ייעוץ כלכלי לעסקים או על ייעוץ כלכלי למשפחות. אצלנו, בחברת "אייל פז ייעוץ עסקי ופיננסי" תוכלו לקבל ייעוץ כלכלי לעסקים ולמשפחות עצמאים, כאשר המיקוד יהיה על התנהלות כלכלית נכונה. כך שאם אתם מוצאים את עצמכם זקוקים לייעוץ פיננסי, בהחלט תדעו לאן לפנות.

בין אם אתם פותחים עסק, מחפשים ייעוץ כלכלי לעסקים קיימים או למשפחות שלכם, אנחנו נעזור לכם להגיע ליעדים עם פתרונות פיננסיים מותאמים אישית לצרכים שלכם. בקטגוריה זו נתמקד בנושאים הבאים: מהם השירותים שיועצים כלכליים מציעים לעסק ומה היתרונות, מה כדאי לדעת על ייעוץ כלכלי למשפחות איך בוחרים יועץ כלכלי, ומה כדאי לדעת על ניהול כלכלי. המשיכו לקרוא

מהו ייעוץ כלכלי ומדוע הוא חשוב?

ייעוץ כלכלי הוא מונח רחב המתייחס למגוון שירותים כדי לעזור לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים לנהל, לנטר ולתחזק את מצבם הכלכלי. השירותים מכסים היבטים רבים של מימון תכנון תקציב, ניהול חובות, הלוואות, בניית מודל כלכלי וכו'. כך שהמטרה של ייעוץ כלכלי לעסקים היא לתכנן תקציב עסקי, לרכז את ההכנסות ולתכנן קדימה את ההוצאות, לדעת מהן הפעולות שצריך לעשות כדי לסגור את המינוס וגם לבצע חישוב סיכונים פיננסיים ולבחון התכנות כלכלית לביצוע מהלך כלכלי מסוים.

הכספים של העסק הם מרכיב מכריע בהצלחתו. רואה חשבון יכול לעזור לחברה לחסוך במיסים, לקבל החלטות עסקיות טובות יותר ולהגדיל את הזדמנויות ההכנסה. יחד עם זאת, חשוב שלעסק שלכם יהיה יועץ פיננסי בהישג יד בכל עת כדי לעמוד בכל האתגרים העומדים בפניכם, מכיוון שעולם הפיננסים משתנה במהירות.

איך תדעו אם העסק צריך ייעוץ כלכלי?

עסק צריך ייעוץ כלכלי כאשר הוא רוצה לגדול או צריך לדעת כמה כסף יש לו ואיפה הוא עומד מבחינת התקציב, החובות והחסכונות. אם אחד מהדברים הבאים קורה, כנראה שהעסק שלכם זקוק לייעוץ פיננסי:

 1. אינכם בטוחים מה ההכנסות וההוצאות שלכם.
 2. אינכם בטוחים מה לעשות עם ההשקעות ואיך לנהל אותן נכון.
 3. אם אתם מתקשים להבין כמה כסף נכנס ויוצא מהחשבון שלכם.
 4. אם אתם מרגישים שמשהו לא בסדר עם התקציב, אבל לא יודעים להצביע בדיוק על מקור הבעיה.
 5. אם אתם רוצים עזרה בניהול חובות, אבל לא יודעים מאיפה להתחיל.
 6. אם אתם מתכננים לקחת הלוואה ולא בטוחים אם התנאים והמסלול טובים ומשתלמים עבורכם.

עסק זקוק לייעוץ פיננסי כשהוא מתרחב, כשהוא במצוקה קשה או כשהוא רוצה לבצע השקעה. יועצים פיננסיים מסייעים לעסקים בכל השלבים הללו.

ייעוץ כלכלי לפני פתיחת עסק

אם אתם עומדים להקים עסק וזקוקים לייעוץ כלכלי, דעו כי אין מדובר במותרות, מחובתכם לקבל ייעוץ פיננסי לפני פתיחת עסק חדש. יזם העומד לפני פתיחת עסק נדרש לגייס כספים ולהיכנס לחובות מול הבנקים ומול המשקיעים. הוא לוקח על הגב שלו כל כך הרבה התחייבויות כלכליות, אלו מסכנות אותו ואת משפחתו. נוסף על כך, יזם שעוסק בתכנון הקמת עסק חדש, בדרך כלל לא עובד, אלא משקיע את כל כולו בתכנון העסקי והפיננסי. כך שהחובות הכלכליים אף רבים מכך.

יזם המתכנן פתיחת עסק חדש, צריך להיות ערוך מבחינה פיננסית ולכן חשוב שיקפיד לקבל ייעוץ כלכלי לפני פתיחת עסק, (מומלץ לקרוא את המדריך לבדיקת היתכנות עסקית וכלכלית GO NO GO), זה כולל:

 1. בדיקת כדאיות כלכלית – לגבי מצבו הפיננסי האישי של היזם וגם של רווחיות העסק המתוכנן.
 2. איתור מקורות מימון שיהיו מוכנים להשקיע את התקציב שנדרש למיזם.
 3. בניית מודל תמחור מוצרים ושירותים.
 4. בחינת התחזיות הכספיות של העסק.
 5. בניית תוכנית פעולה כלכלית להתמודדות עם סיכונים.
 6. בניית תוכנית עסקית – ליזם צריך להיות תוכנית עסקית לפני פתיחת עסק חדש. תוכנית עסקית מתווה את מטרות היזם והאסטרטגיה להשגתן.

לפיכך, חשוב להקפיד על ייעוץ פיננסי, לפני פתיחת עסק, שכן זה יכול לסכן את המיזם כולו וגם את משפחתו של היזם. לא כדאי להיכנס למצב של אי יכולת החזר חובות או צבירת ריביות, שכן זה עלול לגרום להתרסקות כלכלית.

איך יועץ כלכלי יכול לעזור לעסק קיים?

ייעוץ כלכלי לעסק קיים, חיוני במצבים הבאים:

 1. אם בעל העסק מרגיש שהוא עובד קשה מאד, אבל לא מרוויח מספיק.
 2. אם יש תחושה של חוסר שליטה במצב הפיננסי של העסק, לא יודעים מה המחזור, מה ההכנסה ומה הרווחיות.
 3. אם יש הרגשה שיש בעיה בנושא של תמחור שגוי.
 4. אם החזרי ההלוואות מאד מכבידים על תזרים המזומנים השוטף.
 5. אם יודעים שלא מתבצע ניהול פיננסי וצריכים כלים כמו דוחות כלכליים שישקפו את המצב הכלכלי.

יועץ כלכלי לומד את העסק ומבין בדיוק מהיכן נובעת הבעיה. כלל שהיועץ מקצועי יותר, כך יאתר במהירות רבה יותר את הבעיה הכלכלית ויציע עבורה את הפתרון הנכון.

ייעוץ כלכלי לעסק צומח ומתרחב

ישנם היבטים רבים של התפעול השוטף של חברה שניתן לשפר כדי לייעל את החלטותיה. יועצים כלכליים מסייעים לעסקים בהערכת מצבם הכלכלי הנוכחי, חיזוי ביצועים עתידיים וזיהוי איומים או הזדמנויות פוטנציאליים. ניהול כלכלי גם מספק סקירה של עלויות, הכנסות, רווחים, תזרים מזומנים, ניהול פיננסי, חובות וכן הלאה.

ייעוץ כלכלי לעסק צומח ומתרחב יכול לעזור לחברות להקים יעדים קצרי טווח תוך שימת לב ליעדים ארוכי טווח – על ידי סיוע בביצוע הבחירות האסטרטגיות הנכונות, כמו: בדיקת כדאיות כלכלית, בניית תוכנית עסקית, בחינת חלופות להשקעה ובכל סוג אחר של התרחבות עסקית כמו הכנסת שותף או משקיע, פתיחת רשת ומכירת זיכיונות למותג. אבל לא רק, גם טיפים כלכליים לפני שמסתיימת שנת המס הם חיוניים עבור כל בעל עסק. בנוסף, במסגרת הייעוץ הכלכלי היועץ מנתח גם את הרווח התפעולי והרווח הגולמי של החברה, ממנו אפשר ללמוד המון על ההתנהלות הפיננסית, תוכלו לקרוא עוד על הנושא במאמר: רווח תפעולי ורווח גולמי – מה ההבדל.

מה ההבדל בין ייעוץ כלכלי לייעוץ עסקי?

ההבדל בין ייעוץ כלכלי לייעוץ עסקי הוא שייעוץ עסקי עוסק יותר בפעילות החברה והייעוץ הפיננסי עוסק בניהול הכספים. לרוב מומלץ שתבחרו לעבוד עם יועץ כלכלי שהוא גם יועץ עסקי. ייעוץ פיננסי כולל ייעוץ בנושאים כספיים, לאנשים יש תקציב לנהל, אך אין להם זמן או מומחיות לנהל את ההשקעות שלהם.

יועצים עסקיים מייעצים במגוון רחב של נושאים: ניהול עסק כולל שיווק, אסטרטגיה, קביעת המודל העסקי, תפעול העסק וביצוע שינויים ארגוניים. הם בדרך כלל עובדים עבור ארגונים שרוצים לשפר ביצועים על ידי ביצוע שינויים בתחומים אלה או שהם עובדים עבור צוותי ניהול שרוצים סיוע באתגרים ספציפיים כגון פיתוח אסטרטגיה יעילה או יישום שינויים באופן שבו הדברים נעשים.

כשמדובר על ייעוץ פיננסי הדגש הוא על איך למקסם רווחים ולמזער סיכונים, מה שאומר שהם מתמקדים יותר בפעילות הפיננסית כלכלית של העסק, יותר מאשר באסטרטגיה. יועצים פיננסיים עובדים גם עם בנקים כדי להעריך את צרכי ההון ולנהל משא ומתן על הלוואות. יועצים עסקיים עובדים לעתים קרובות עם מנכ"לים או מנהלים אחרים, ומספקים עצות בכל דבר, החל מהחלטות גיוס עובדים ועד פיתוח מוצר חדש.

אם ברצונכם לייעל את פעילות העסק ולהימנע ממצבים מסוכנים שעלולים להביא אתכם לפשיטת רגל, רצוי שתעבדו עם יועץ עסקי שיש לו ידע רב בפיננסים ובניהול כלכלי של עסקים. כך תהיו בטוחים שהמהלכים העסקיים שלכם בטוחים ומגובים גם מבחינה כלכלית.

איך בוחרים יועץ כלכלי?

חשוב להכיר את היתרונות של העסקת יועץ כלכלי. יועץ כלכלי יוכל לעזור לכם לקבל החלטות מושכלות יותר בכל הנוגע לכספים או לעסקאות. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת יועץ כלכלי:

 1. בדקו את הניסיון וההשכלה של היועץ.
 2. בדקו את רמת המומחיות שלו.
 3. בדקו את הרקע שלו – ערכו מחקר מעמיק על היועץ הפיננסי שאתם שוקלים לקבל ממנו ליווי כלכלי.
 4. וודאו שיש ליועץ היסטוריה של ייעוצים מוצלחים ומוניטין חזק.
 5. בדקו האם מדובר ביועץ כלכלי מומלץ.
 6. על היועץ צריכה להיות חובת נאמנות לפעול לטובתכם בכל עת.

בחירת יועץ כלכלי עשויה להיות מאתגרת, אך חשוב להשקיע בזה זמן ולמצוא את היועץ המתאים לצרכים שלכם.

ייעוץ כלכלי למשפחות

לצד הייעוץ הכלכלי לעסקים, אנו מעניקים גם ייעוץ כלכלי למשפחות עצמאים. גם אם אין מדובר בייעוץ כלכלי לעסק, אלא בייעוץ לכלכלת המשפחה. לעתים הנטייה לחשוב שרק בעלי עסקים צריכים ייעוץ כלכלי היא שגויה. גם משפחות זקוקות לייעוץ כלכלי, כי לנהל משפחה זה דומה לניהול עסק. אנחנו מספקים ייעוץ כלכלי למשפחות ולמשפחות עצמאים.

צריך להבין ככל שמחזורי החיים שלנו משתנים, כך גם תחומי האחריות של המשפחה משתנים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעצמאים שמנהלים משפחה. אנו מכירים בכך שלא לכל ההורים או בני הזוג יש את הידע או המומחיות לנהל את הכספים בצורה יעילה. כאן נכנס לתמונה יועץ פיננסי משפחתי.

הוא יכול לעזור לכם לקבל החלטות נכונות לגבי ניהול התקציב המשפחתי, החזר חובות, הוזלת ריביות, תכנון ההחזר החודשי, בניית מעקב ובקרה אחר התקציב וכו’. יועץ כלכלי למשפחה עוזר מאד לא להיכנס למינוס וגם לצאת מהמינוס. אצלנו אפשר לקבל גם ייעוץ כלכלי למשפחות.

ייעוץ כלכלי אישי

כאמור, אנחנו מעניקים ללקוחותינו גם ייעוץ כלכלי אישי. כך שגם אם אינכם עצמאים, תוכלו לקבל אצלנו שירות של ייעוץ כלכלי לפרטיים. לא תמיד קל למצוא יועץ פיננסי אישי, צריך למצוא יועץ כלכלי פרטי שסומכים עליו. לאנשים רבים אין את הזמן או הידע להבין מה עליהם לעשות ואפילו איך “למדוד” את יכולותיו של היועץ המציע את שירותיו. אתגרים אלו יכולים להיפתר על ידי צוות המקצוענים המיומן שלנו המציע שירות זה. אנו מנתחים את הנתונים שלכם ביסודיות, ולאחר מכן מציעים לכם תוכנית כלכלית מותאמת אישית המתאימה לאורח החיים ולמטרות האישיות שלכם.

ליווי כלכלי

אנחנו מעניקים גם תהליכי ליווי כלכלי לעסקים ולפרטיים. במקרים רבים רמת המורכבות דורשת למידת נתונים מעמיקה של דוחות כלכליים במטרה לאבחן את מצבו של העסק ולהבין את מצבו הכלכלי או במקרה של ייעוץ כלכלי אישי. בכל מקרה אנו מעניקים ליווי כלכלי מקצועי לאורך כל הדרך.

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

למרות שייעוץ כלכלי נשמע משהו שחברות גדולות צריכות, גם עסקים קטנים צריכים. אצלנו בחברה תוכלו לקבל ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים. נעניק לכם ליווי פיננסי שיעזור להפיק את המרב מהעסק שלכם, אנחנו יכולים לעזור. כחברת ייעוץ פיננסי, אנו מספקים ייעוץ וליווי לעסקים קטנים. אצלנו בחברה תוכלו לקבל תמיכה כלכלית שתעזור לכם לצמוח ולהצליח. נעזור לכם לגלות את מקור ה”דליפה”, אם מדובר על עסק במשבר, נעניק ליווי כלכלי ונסייע בניהול התזרים כך שהוא יוכל לשוב ולתפקד.

חברות ייעוץ כלכלי

קיימות כיום בשוק חברות ייעוץ כלכלי רבות. על חלקן שמעתם, חלקן חדשות. מה שבטוח שבבחירת חברת ייעוץ כלכלי תרצו למצוא כזו שמתמחה בענף שלכם. כאשר אתם בשוק של ייעוץ פיננסי, יכול להיות קשה למצוא חברה שבאמת סומכים עליה, שהיא באמת מכירה את היתרונות והחסרונות של התעשייה שלכם.

כך או כך, כדאי לבחור חברת ייעוץ שאתם סומכים עליה שתוביל אתכם להצלחה בתחום הליווי הפיננסי, שכן אתם צפויים לשלם לא מעט על התהליך, אבל מנגד הוא אמור לחסוך לכם הרבה כסף ואף להציל אתכם ממצוקה כלכלית. מומלץ לבדוק מספר חברות ייעוץ כלכלי, בדקו את כמות ההמלצות על אותן חברות ושוחחו איתן. רק לאחר מכן תחליטו מאיזו חברה תרצו לקבל ייעוץ כלכלי.

כמה עולה ייעוץ כלכלי?

לכל מי שמתחבט בשאלה מה המחיר של ייעוץ כלכלי, אז כן, זה עולה כסף. אם אתם מעוניינים ביועץ מקצוען בעל ניסיון עשיר עם מאות לקוחות, פגישה אחת עולה בין 500 ש”ח – 1,500 ש”ח + מע”מ, תלוי מה בדיוק צריך ומהי מורכבות המצב. על ידע וניסיון משלמים טוב, אבל גם מקבלים תמורה הוגנת. בדרך כלל אין מדובר בפגישה אחת, אלא בסדרה של פגישות שבה עובדים לפי בנק שעות מוסכם מראש ואז ניתן לתת הנחת כמות ולהוזיל את העלות לכל שעת עבודה.

ייעוץ כלכלי – סיכום והמלצות

עסק עשוי להזדקק לייעוץ פיננסי כאשר ישנה תחושה של רווחים שלא הולמים את רמת ההכנסות, אם יש קושי אובייקטיבי בניהול התקציב בשל קושי ופערי ידע, אם רוצים “להציל” את המצב הפיננסי, לעשות בדיקת היתכנות כלכלית או לבנות תוכנית עסקית. לכן ייעוץ כלכלי הכרחי לכל מקרה של פתיחת עסק, עסק קיים או עסק שרוצה להתרחב. אבל לא רק, ייעוץ כלכלי הוא חיוני גם למשפחות שרוצות לצאת מהמינוס ולשפר את מצבן הכלכלי.

במסגרת הייעוץ הכלכלי בחברה של אייל פז תזכו דבר ראשון באמינות ובאחריות. שכן אנו מאמינים שיועץ כלכלי הוא גורם מקצועי שמעניק עצות לגבי כסף – כיצד להשקיע, לחסוך, להוציא ולהלוות והוא עוסק במידע הכי רגיש בעולם – הכסף שלכם. לעתים קרובות בעלי עסקים ובעלי משפחות “שוכחים” שהם יכולים להיעזר בקבלת ייעוץ כלכלי ומנסים להסתדר בעצמם ואז מסתבכים עוד יותר.

יועצים כלכליים חשובים מכיוון שהם עוזרים לאנשים לקבל החלטות טובות יותר עם הכסף שלהם. הם ייקחו בחשבון את מצבכם האישי, היכולת שלכם להתמודד עם סיכונים, יעדי חיסכון, נכסים שוטפים והתחייבויות, הלוואות לבנק או לגופים פיננסיים אחרים. על כן, כדאי לבחור כלכלן מומחה שיעזור לכם לנתח ולהעריך את מצבכם הכלכלי. *במידת הצורך אנו מספקים גם שירותי חוות דעת כלכלית לבית משפט.

לקביעת פגישת ייעוץ כלכלי, חייגו אלינו עכשיו למספר שמופיע בראש העמוד.

המדריך המקיף לבניית מודל כלכלי בעסק

על מנת לקבל החלטות כלכליות טובות יותר ולמקסם את הרווחיות, מומלץ שיהיה מודל כלכלי בעסק. זה עוזר לזהות סיכונים והזדמנויות, ולתכנן את העתיד הפיננסי. המודל

Go No Go בדיקת היתכנות עסקית

היתכנות כלכלית היא היבט קריטי בהצלחת כל עסק או חברה. זה כרוך בבדיקת הכדאיות הכלכלית של פרויקט או מיזם, תוך התחשבות בגורמים כמו ביקוש בשוק,

איך לבצע בחינת היתכנות כלכלית לעסק

ביצוע בדיקת כדאיות כלכלית כרוכה במספר שלבים. שלב ראשון הוא למצוא את המודל העסקי הנכון שמתאים לשוק היעד. שלב שני הוא לברר מהם הגורמים החיצוניים

ניהול כלכלי לעסק

הניהול הכלכלי של העסק הוא שקובע את יכולתו לפעול. הניהול הכלכלי הוא זה שקובע כיצד העסק מוציא כסף על נכסים שונים, היכן הוא משקיע וכיצד

רווח גולמי רווח תפעולי מה ההבדל

רווח גולמי – רווח ממכירת המוצרים בהפחתת עלויות הייצור (כמו: מכונות, חומרי גלם, שכר עבודה וכו'). רווח תפעולי (נקרא גם רווח מפעולות רגילות) – רווח

טיפים כלכליים לפני שמסתיימת שנת המס

שנת המס מתקרבת אל סופה וזה בדיוק הזמן לבצע היערכות מיוחדת ולשים דגש על נושאים ספציפיים שיעזרו לכם להשאיר אצלכם בכיס יותר כסף. סיום נכון

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
גלילה לראש העמוד