למה לקבל ייעוץ עסקי מיועץ עסקי בכיר?

למה לקבל ייעוץ עסקי מיועץ עסקי

מה זה אומר עליכם, אם אתם חושבים שאתם צריכים ייעוץ עסקי? מה יחשבו עליכם אם תשכרו את שירותיו של יועץ עסקי שיסייע לכם בניהול העסק? האם לקבל ייעוץ עסקי מיועץ עסקי, זה כמו להודות בכישלון? האם העובדה שהעסק מפסיד כל יום או לכל הפחות לא מרוויח זה אומר שאין צ’אנס אחר? בואו נשים לרגע את הקלפים על השולחן ונחקור את הנושא לעומק. מה זה אומר עליכם אם אתם צריכים ייעוץ עסקי, אבל לא מוכנים להודות?

מה זה אומר עליכם, אם אתם מקבלים ייעוץ עסקי מיועץ עסקי?

מנהלים רבים חושבים שלהיעזר בשירותיו של יועץ עסקי מעיד למעשה הודאה בכישלון אישי, ולכן מנהלים רבים נמנעים מלשלב ייעוץ עסקי בעסק שלהם. 

ישנם כאלו שחושבים שהם יודעים הכל, ושאף אחד כבר לא יכול לחדש להם כלום. וגם כאלו שאומרים לעצמם שהם צריכים, אבל לא באמת מוכנים לקחת, לא מוכנים להודות בכך שאינם מצליחים להשתלט עם העסק בעצמם ולהפוך אותו לעסק מצליח ורווחי. 

אחרי הכל מיהו אותו יועץ עסקי שיגיד למנכ”ל איך לנהל את החברה שהוא מנהל כבר מעל 20 שנה? זה הרי לא מתקבל על הדעת מבחינתו. 

האם לקחת יועץ עסקי לעסק זה כמו להודות שיש לכם בעיה ממש חמורה, שאתם (קצת) מתביישים בה ושאם תיקחו עזרה אז יגידו עליכם שאתם לוזרים? שלא הצלחתם? שחבל שהשקעתם עד כה? 

אני רוצה לשתף אתכם בשיחה שהייתי עד לה, של אב מלומד ניסיון, לבנו:

“בני, אני מאמין בך, אבל לא בעסק. אני לא מפחד, אני באמת סומך עליך, אתה אדם מוכשר, בנאדם מדהים, יש לך יחסי אנוש מעולים, אבל אני מדבר מתוך ניסיון, ראיתי מימיי הבדל מהותי בין בעלי עסקים שנעזרו ביועץ עסקי מקצועי, לבין כאלו שחשבו שהם יודעים להסתדר לבד. 

לא כל מי שיש לו מקצוע, הכשרה או חלום יודע איך לנהל עסק. ניהול עסק מקצה לקצה, דורש כל כך הרבה משאבים אישיים וידע שאין לכל אחד. 

ולכן, מי שאין לו משאבים או ידע בניהול עסק, כדאי שיהיה לו שותף סודי שילמד אותו את הדברים מהבפנים, מהשטח, יועץ עסקי שיש לו ניסיון שטח בליווי מאות בעלי עסקים. 

יועץ שיעזור לו להצמיח יסודות יציבים שיצמחו אתו יחד, יד-ביד. כמו שילד לומד ללכת, אבל יש שם שתי ידיים, הקשבה וחיבוק שישמרו עליו שלא ייפול ויפתח את הראש. 

בני היקר, מאד מורכב לעבוד במקצוע כמו שלך וגם לנהל עסק. אלו שני דברים שונים לחלוטין.”

למה בעלי עסקים נמנעים מקבלת ייעוץ עסקי מיועצים עסקיים? 

נכון. כל אדם שונה מרעהו וכל מנהל שונה מהקולגות שלו, לפיכך כל אדם מתנהל בצורה שונה לפי מה שהוא חושב שיותר מתאים עבורו. הגורמים המשתנים כוללים כמובן תכונות אופי מובילות, האחד יהיה ריכוזי יותר, השני לא יסבול ביקורת והשלישי יחשוב שכל השכל “חונה” אצלו. 

יש גם בעלי עסקים שנכוו בעבר מאי אילו יועצים עסקיים שליוו אותם, ולכן הם לא רוצים לשמוע על זה וכבר לא מאמינים לאף יועץ שמציע את עזרתו. 

יש כאלו שיעדיפו לרכוש קורסים דיגיטליים ולנסות לעשות זאת בעצמם, כי “אם אין אני לי, מי לי”.

ויש כאלו שמודים שהם צריכים, אבל לא בתכנית שלהם לשלם על זה כסף… כי מה לעשות, יש לא מעט אנשים שאוהבים לקבל שירות, אבל לא אוהבים לשלם כסף. 

לכל אחד יש את הסיבות שלו, למה לא לקבל עזרה מיועץ עסקי וכולם צודקים. כל מקרה לגופו, כל אחד עם סדרי העדיפויות שלו וכל אחד מה שמעניין אותו יותר. 

תחת ההנחה שכל בעלי העסקים רוצים להצליח, מה שחשוב הוא השורה התחתונה, אני קורה לזה “מבחן הארנק”. 

איך למדוד את הצלחת הייעוץ העסקי? 

בואו נשים לרגע את האגו בצד ונשאל את עצמנו האם הארנק שלנו התמלא היום? ואתמול? ולפני שבוע? ולפני חודש? ולפני המגפה? 

חברים, בואו נסכם שלפי “מבחן הארנק” אנחנו יכולים להודות בעובדות. לא מדובר פה ברגשות או באינטואיציה, אלא בעובדות. כל בעל עסק צריך לשאול את עצמו: “האם מילתי היום את הארנק?” אם לא – השאלה הבאה, תחת ההנחה שאינו רוצה לוותר על העסק, צריכה להיות “אילו פעולות עשיתי היום כדי למלא את הארנק?” 

מה הוא “מבחן הארנק” וכיצד בעזרתו ניתן למדוד את רווחיות העסק?

השאלות הללו בוודאי יסייעו לכם להכיר בעובדות, למפות את הפעילות שלכם ולשאול את עצמכם האם כדאי אולי לשנות כיוון? אולי ישנן אלטרנטיבות שונות שעדין לא בחנתם? והאם בכלל יש בידכם את כל הכישורים הנדרשים בכדי להיות המומחים מספר אחד: לשיווק אפקטיבי של העסק, להגדלת המכירות, לניהול נכון של העסק, לשיפור מצבו הפיננסי של העסק, לגיבוש אסטרטגיה ועוד. 

איך ייעוץ עסקי מיועץ עסקי בכל זאת יכול לעזור לכם? 

אין ספק שבתור הבעלים של העסק, ובתור מי שהקים את העסק אתם אלופים, מספר אחד במקצוע שלשמו פתחתם את העסק. אבל מלהיות בעל המקצוע הכי תותח בתחומו, לבין איך לנהל עסק? מפרידה תהום, אם לא למעלה מזה.

ד”ר, כואב לי בעסק 

משיטוט באינטרנט פתאום קפצה לי לעין הכותרת: “ד”ר כואב לי בעסק” . מיד חייכתי ושנייה לאחר מכן, ממש הזדהיתי. הרי מה באמת ההבדל בין יועץ עסקי בכיר לרופא מומחה? 

כל לקוח עם האתגר שלו. ללקוח אחד כואב בארנק, לשני התזרים כבר לא זורם ולשלישי, השוטף נשטף.. זה לא מה שהיה פעם. 

האם הייתם נותנים לגורם שאינו מוסמך לטפל בבעיות הבריאותיות שלכם? כנראה שלא. אבל כשמדובר בעסק, לצערי אנשים מחפשים את החינם או את הזול, אולם הכסף לא משקר, לכל דבר יש מחיר, תרתי משמע. 

מהו תפקידו המרכזי של היועץ העסקי? 

תפקידו המרכזי של היועץ הוא לנתח מבחוץ, מבחינה אובייקטיבית, שאינה מערבת רגשות, את מצב העסק. לראות את היתרונות שלו ומנגד את החסרונות ולנתח יחד עם הגורמים הבכירים את כל החסמים של העסק. להבין איפה העסק תקוע ומה הם צווארי הבקבוק?

תפקידו של היועץ העסקי הוא לקחת את העסק קדימה, רחוק וגבוה לעבר מימוש הפוטנציאל שלשמו הוקם העסק מלכתחילה ואף יותר. 

כל זאת עם חיבור מדהים, אנרגיות גבוהות ומוטיבציה בשמיים.

כך שכל צוות ההנהלה ירגיש את השינוי ויקום בבוקר עם חדוות יצירה 

ועם אש בעיניים וכבר יראה כיצד שורת הרווח מתחילה לגדול.

אז קדימה, הולכים לעשות את זה? 

למידע נוסף על ייעוץ עסקי ולקביעת פגישה ללא התחייבות, השאירו הודעה בטופס שמופיע מטה ונשמח לעזור. 

רוצה יועץ עסקי שילווה אותך? שלח/י לי הודעה
ייעוץ עסקי פיננסי כלכלי

אייל פז (50). מומחה מוביל וחדשני לקידום ופיתוח עסקים. בעל ניסיון של 25 שנה. יועץ עסקי ואסטרטג שיווקי המוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות פעם אחר פעם.

לחצו כאן, הצטרפו לערוץ היוטיוב שלי ותקבלו עדכון על כל סרטון חדש!

מאמרים נוספים

רוצה יועץ עסקי שילווה אותך? שלח/י לי הודעה
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
ייעוץ פיננסי
ייעוץ עסקי לעסקים

ייעוץ עסקי לעסקים ייעוץ עסקי לניהול עסק רווחי ייעוץ עסקי יסייע לכם להגשים את השאיפה לנהל עסק רווחי ומצליח בו תחושו בטחון אישי וכלכלי. בעלי עסקים רבים

קרא עוד »
איך בוחרים יועץ עסקי
איך בוחרים יועץ עסקי?

יועץ עסקי הוא כמו ‘אולר’: צריך שיהיה לו ‘סט’ יכולות מרשים, שיהיה לידך כשתצטרך אותו, שיהיה בעל זמינות גבוהה, ולא פחות חשוב – שיהיה אמין,

קרא עוד »
ליווי עסקי לבעלי עסקים
ליווי עסקי לבעלי עסקים

ליווי עסקי לבעלי עסקים ליווי עסקי לבעלי עסקים מומלץ לכל עסק אחת לתקופה. תהליך הליווי העסקי מסייע לבעלי עסקים לייצב את העסק, גם בתקופה מאתגרת,

קרא עוד »
ייעוץ עסקי אונליין - שינוי כיוון למול המצב החדש
ייעוץ עסקי אונליין

ייעוץ עסקי ופיננסי – אונליין טורבו מרתון לעסק שלך באמצעות פגישה ממוקדת שתעזור לך להתמודד עם המציאות החדשה בעלי עסקים יקרים. החיים שלנו השתנו, המציאות

קרא עוד »
תמחור - עד כמה אפשר להעלות את המחיר
תמחור הדרכה בתשלום

תמחור – הדרכה בתשלום איך להרוויח יותר כסף בפחות זמן? עד כמה אפשר להעלות את המחיר מבלי לאבד את הלקוח? איך תדעו אם השירות/המוצר שלכם

קרא עוד »
מעיסוק לעסק רווחי - המודל לקידום ופיתוח העסק
מעיסוק לעסק רווחי

מעיסוק לעסק רווחי איך להפוך מבעל מקצוע לבעל עסק? מה ההבדל בין עיסוק לעסק? וכיצד בזכות האבחנה הזו תשתנה השקפתכם העסקית? מתי לאחרונה ישבתם, ניתחתם

קרא עוד »
ייעוץ עסקי קורסים והדרכות אונליין
קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים והדרכות ייעוץ עסקי מגוון קורסים דיגיטליים והדרכות שיסייעו לכם להרחיב את הידע ויעניקו לכם ערך רב.  כל הדרכה פותחת צוהר לעולם חדש ומעניין

קרא עוד »