יועץ עסקי וחשיבותו לעסק שלך

מאחורי כל עסק עומד בעל עסק שמאמין בעיסוק שלו, שמאמין ברעיון שלו ושמאמין בעצמו ולכן בכל עסק טמון פוטנציאל עצום של הצלחה. בתור יועץ עסקי בעל ניסיון של מעל 25 שנה בליווי עסקים וחברות, המסקנה המרכזית היא, שכל עסק, מכל תחום ובכל גודל, אפשר להביא לרמת רווחיות טובה מאד ובשביל זה אני כאן: כדי לתת לכם את הכלים ואת יכולות שיעזרו לכם לפרוץ את החסמים ולהשיג את היעדים העסקיים והאישיים. 

תוכן עניינים

יועץ עסקי מה זה?

יועץ עסקי עוסק בליווי העסק מבחינה מקצועית. מה זה יועץ עסק ומה תפקידיו? 

  1. להגדיל את הרווחיות של העסק. 
  2. להשיג את היעדים האישיים והמקצועיים של בעל העסק בתקופה קצרה יחסית. 
  3. לבצע אבחון של העסק: בחינת הדוחות הכלכליים, מכירות, שיווק, ניהול העסק ועוד. 
  4. יועץ עסקי בודק את רווחיות העסק: בחינת ההתחייבויות הכספיות, הלוואות, הוצאות והכנסות, דו”חות שלוש שנים אחורה. 
  5. בחינת מודל התמחור ווידוא תמחור נכון ומקצועי של העסק.  
  6. ניהול העסק – שיפור כישורי הניהול, ניהול עובדים, ניהול זמן וכו’.
  7. בניית תוכנית עבודה לשיפור מיומנויות ומיצוי תפקידים בעסק, כך שיתרמו להתנהלות העסק. 
אז אם אתם שואלים את עצמכם, מה זה יועץ עסקי וכיצד הוא יכול לעזור לכם בעסק, אלו הסעיפים המרכזיים. יש לומר שישנם תפקידים נוספים, עליהם מרחיב המאמר כיצד בוחרים יועץ עסקי, אך אלו המרכזיים שבהם. 

איך יודעים אם יועץ עסקי הוא טוב?

יש בשוק מלא יועצים עסקיים, יש יועצים איכותיים, יש יועצים מנוסים ויש גם יועצים שרק עכשיו סיימו קורס והם מתיימרים לקרוא לעצמם יועץ עסקי. כך או כך, בשנים האחרונות נהייתה זילות למקצוע היועץ העסקי ולכן כדאי לבדוק טוב מי הוא יועץ עסקי מומלץ ומי רק סיים הכשרה ואינו בעל ניסיון מספק בתחום. 

כמו כן, אם עולה בדעתכם לפנות לחברה לייעוץ עסקי, קחו בחשבון שחברות ייעוץ עסקי בדרך כלל מעסיקות יועצים עסקיים חדשים שיעשו את הייעוץ העסקי, ואתם בעלי העסקים? חושבים שפניתם למותג, אך בפועל בדרך כלל, תקבלו יועץ עסקי שאינו בעל ניסיון ומיומנות מספקת להביא אתכם לאן שאתם שואפים. 

בחברת אייל פז ייעוץ עסקי, תקבלו יחס של VIP, מאחר ובחברה שלנו רק אייל פז בעצמו מעביר את תהליך הליווי העסקי מתוך התפישה והאמונה שכדי להביא בעל עסק עצמאי לגידול משמעותי ברווחיות, נדרש ידע רב וניסיון שטח עשיר של יועץ עסקי מקצועי שעוסק בכך תקופה ארוכה וראה בחייו מצבים שונים ומורכבים של עסקים קטנים, עסקים בינוניים וחברות.  

יועץ עסקי מחיר

אם אתם מחפשים יועץ עסקי מחיר, דעו שישנו טווח מחירים רחב מאד לשעת ייעוץ, החל מ-200 ש”ח ועד 1,500 ש”ח ואולי גם יותר. יודגש כי אם אתם מחפשים מחיר, כדאי שתבדקו היטב שהזול לא יהפוך ליקר מאד, בסוף אתם משלמים על הניסיון של היועץ העסקי בכדי שיביא אתכם למימוש היעדים העסקיים בזמם הקצר ביותר האפשרי. בכל מקרה תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר העוסק ביועץ עסקי מחיר.

יועץ עסקי ואיך בוחרים אותו?

“אייל פז ייעוץ עסקי ופיננסי” מתמחה במתן שירותים של יועץ עסקי פיננסי. בעת הבחירה בליווי של אייל פז יועץ עסקי, אתם נהנים מניסיון אמתי מהשטח.  

בעלי עסקים רבים מקימים את העסק שלהם מתוך אהבה למקצוע, מתוך אהבה לעיסוק שלהם שהם כה מוצלחים בו. אבל, אף אחד לא מספר להם שבתור עצמאים הם יצטרכו לעסוק 90% מהזמן לא בעיסוק שלהם, אלא בפעולות אחרות: שיווק, מכירות, ניהול עסק, תמחור, תזרים מזומנים ועוד רבים. 

כלומר, בעלי העסקים נדרשים “להבין” או להתמודד לבד עם תחומים רבים נוספים שהם לא המקצוע שלהם וכאן מתחיל האתגר האמתי. בדיוק בנקודה זו בעלי העסקים נדרשים לקבל החלטה אמיצה ולפנות לסיוע באמצעות יועץ עסקי מומחה לפיננסים, שיווק, הגדלת מכירות וניהול העסק. ניתן גם לרכוש את הידע באופן דיגיטלי, לקריאה על הקורס דיגיטלי – מעיסוק לעסק רווחי.

יועץ עסקי וותיק ומנוסה, שהצלחתו של בעל העסק עומדת לנגד עיניו, ידע להניב את המקסימום מהעסק. כלומר, הוא ידע להגדיל את המחזור של העסק באופן משמעותי ובתוך כך גם את הרווחים של העסק. את המטרות הללו ניתן להשיג בתהליך קצר וממוקד, בתנאי שבעל העסק רוצה בשינוי ובשל לבצעו מבחינה אישית ועסקית.

יועץ עסקי ותהליך ייעוץ עסקי

כל תהליך של ייעוץ עסקי מתחיל מביצוע בדיקת MRI לעסק. זאת אומרת, שיטת הפעולה פועלת ברמות השונות של העסק ומטפלת בכל אחת מהן ביסודיות ובכובד ראש. ראשית, בתהליך של ייעוץ כלכלי מתבצעת בדיקה מקיפה של הנתונים הכלכליים והפיננסיים של העסק, זאת אומרת: בדיקת נתוני העסק באמצעות דו”ח רווח והפסד של השלוש שנים האחרונות, בדיקת תזרים מזומנים, המחזור של העסק, ההוצאות, ההלוואות ובדיקת רווחיות העסק. 

נתקלתי לא פעם בבעלי עסקים שחשבו שהעסק שלהם רווחי, אך הוא היה גרעוני, כמו כן, היו מקרים רבים של הלוואות שנלקחו על-ידי לא מעט בעלי עסקים בריביות גבוהות מאד ובפעילות משותפת הבאנו להוזלת הריביות באופן משמעותי. בעסקים מסוימים גם ביצענו גיוס אשראי לעסק ובכך הענקנו לעסק מרווח נשימה.
לאחר שעשינו סדר בתקציבים ובנו היכן העסק עומד ומהו מצבו האמתי המשכנו הלאה. 

*הערת אזהרה: לעתים בעלי עסקים נוטים לקבל שירותי ייעוץ עסקי מרו”ח שלהם, כי הוא זה שבקיא במספרים ושאם כבר הוא לכאורה, מכיר את העסק שלכם על בוריו אז כבר שייתן גם ייעוץ עסקי על הדרך. 

חברים, ייעוץ עסקי כדאי לקבל רק מיועץ עסקי וותיק ומיומן בעל ניסיון רב בניהול עסקים. להגיד לרואה החשבון שלכם שיעשה לכם גם ייעוץ זוהי שגיאה רווחת מאחר ויש הבדל עצום בין יועץ עסקי לרו”ח

בהמשך, מתבצע מיפוי של הלקוחות לפי סוג, אפיון ורמת רווחיות. לאחר למידת הנתונים אנו מחליטים יחדיו, אילו לקוחות כדאי לשמר ואילו לקוחות כדאי לפטר כי הם גוזלים הרבה זמן, אך משלמים מעט. לאחר מכן, בוחנים יחדיו את תחום המכירות והשיווק של העסק: מה הם הנכסים הדיגיטליים שיש לעסק? לפי איזו אסטרטגיה שיווקית העסק פועל? מהם ערוצי השיווק של העסק? כמה מכירות יש? כמה סגירות? מהו תהליך המכירה? ועוד שאלות רבות הנשאלות כחלק מתהליך ייעוץ עסקי לעסקים. אלו מלמדות אותנו על מצב העסק וכל זאת תוך שיתוף פעולה מלא, זמינות, יסודיות ועבודה רצינית ונעימה.

מה עוד היועץ העסקי עושה בשבילך?

היועץ העסקי מסייע לך בכל אתגר או בעיה שבדרך, החל משלב איתור החסמים, דרך סימון נקודות החזקה של העסק, מתן שירותי ייעוץ אסטרטגי למציאת הבידול וגיבוש המסר העסקי, למידת מודל התמחור ושיפורו בהתאם לאסטרטגיה עסקית, גיוס כספים למינוף העסק, גיוס עובדים לעסק, מיפוי הסיכונים, סיוע בהתמודדות עם מתחרים או בשפה המקצועית: תחרות עסקית ופעולות נוספות, בהתאמה לרצונות וליעדים שיוגדרו. 

הפעולה הבאה שתתבצע, היא בניית תכנית פעולה וקביעת סדר ביצועה (קביעת המתודולוגיה). תכנית הפעולה תהיה ברורה, יסודית ומפורטת, והכי חשוב, היא תהיה ישימה ותותאם בדיוק לבעל העסק. תכנית הפעולה תתווה את הדרך להצלחה ותטפל ביסודיות בכל אחד מיעדי ההצלחה שהגדרנו כאשר יצאנו לדרך. 

יהיו עסקים שיצטרכו סיוע נקודתי באמצעות סדנאות מכירה ושירות, באמצעותה נסייע לכל הארגון לייעל ולשפר את המכירות ואת שירות הלקוחות ובכך לסייע לעסק להגדיל את מעגל הלקוחות המשלמים.

יועץ עסקי ותיק בעל 25 שנות ניסיון בתהליכי ייעוץ עסקי לחברות, אשר ליווה מאות בעלי עסקים להצלחה – יכול לומר בביטחון מלא שלאחר ביצוע השיטה הזו מתחילים לראות את ההצלחה מתקרבת בצעדי ענק. תוכנית הפעולה להגדלת רווחיות העסק תאפשר להבין בצורה פשוטה וברורה היכן העסק ממוקם היום ומהן הפעולות שצריך לעשות כדי להגדיל את הרווחים. מאות בעלי עסקים שליוויתי בשיטה זו מעידים על יציאה מהחושך אל האור ועל כך שקיבלו סט של כלים, תובנות ויכולות שהיוו עבורם מכפיל כוח בעסק ובחיים האישיים (קראו על ההבדל שבין יועץ עסקי למאמן עסקי). עכשיו רק נותר לבחור יועץ עסקי מתאים עבורך.

תחומי המומחיות בחברת אייל פז ייעוץ עסקי

חברת “אייל פז ייעוץ עסקי” מתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי ושירותי ייעוץ פיננסי לעסקים ולחברות. בחירה של יועץ עסקי עם ניסיון שטח רב בתחום השיווק, המכירות, הניהול והפיננסים תקנה לך מעטפת של עוצמה ויכולות ומכאן העסק יכול רק לצמוח במהירות. בתור יועץ עסקי מומלץ – מאות בעלי עסקים מעידים על הצלחה מסחררת של העסק שלהם, הם מדווחים שהשיטה פשוט עובדת בזמן קצר. אנו מציעים את שירותנו בתחומים הבאים: 

בדיקת רווחיות העסק
פתיחת עסק
הלוואה וגיוס מימון לעסק

מגוון השירותים ניתנים לעסקים בכל שלבי ‘גלגול החיים’ שלהם, החל מרעיון מתהווה, דרך עסק יציב שתקוע וכלה בחברה בצמיחה. פגישות הייעוץ העסקי מבוצעות מתבצעות תוך מתן יחס אישי, חם ומתחשב לבחירתו של הלקוח, בביתו, בעסק או בכל מקום שיבחר. בעלי העסקים שאיתם אני נפגש זוכים ליחס VIP, ישיר, מהיר, בגובה העיניים ובניסיון שטח עשיר שמסייע להם להטיס את העסק קדימה ולהגדיל את הרווחים תוך זמן קצר.

לקביעת פגישת ייעוץ עסקי, חייגו אלינו ונשמח לסייע.

מה זה יועץ עסקי

מה זה יועץ עסקי?

יועץ עסקי טוב מלווה את העסק ומעניק לו ליווי עסקי שמטרתו להעניק פיתוח עסקי והקניית כלים לקדם ולפתח את העסק במטרה להביא לגידול ברווחים. יועץ עסקי טוב יעזור לך לאתר את

קרא עוד »
מה ההבדל בין יועץ עסקי למאמן עסקי

מה ההבדל בין יועץ עסקי למאמן?

בשנים האחרונות, עם הצפת השוק על-ידי יועצים עסקיים ומאמנים העוסקים בתהליכי אימון אישי, קואצ’ינג וכו’ ישנם בעלי עסקים הנוטים להתבלבל ולצרוך את שירותיו של יועץ מסוג שאולי פחות מתאים להם.

קרא עוד »
איך מזהים יועץ עסקי מתאים

איך מזהים יועץ עסקי מתאים?

מכירים את זה שאתם מרגישים שהייתם רוצים לקבל עזרה בניהול העסק? עזרה עם הפן הכלכלי והפיננסי של העסק? וגם קצת דחיפה קדימה, הגברת מוטיבציה, דרבון… הלכתם לגוגל, חיפשתם, אבל איך

קרא עוד »
איך בוחרים יועץ עסקי

איך בוחרים יועץ עסקי?

יועץ עסקי הוא כמו ‘אולר’: צריך שיהיה לו ‘סט’ יכולות מרשים, שיהיה לידך כשתצטרך אותו, שיהיה בעל זמינות גבוהה, ולא פחות חשוב – שיהיה אמין, זמין וחד. במאמר זה נעניק

קרא עוד »
ייעוץ עסקי לעצמאים

ייעוץ עסקי לעצמאים

ייעוץ עסקי לעצמאים להיות בעל עסק עצמאי בישראל זה מאתגר מאד, המשק קטן והתחרות גדולה. בתור עצמאים, עליכם להמציא את עצמכם מחדש ולהיות גמישים ואיתנים בכדי להתמודד עם השינויים במשק.

קרא עוד »
ליווי עסקי לבעלי עסקים

ליווי עסקי לבעלי עסקים

ליווי עסקי לבעלי עסקים ליווי עסקי לבעלי עסקים מומלץ לכל עסק אחת לתקופה. תהליך הליווי העסקי מסייע לבעלי עסקים לייצב את העסק, גם בתקופה מאתגרת, מלאה בשינויים ולהכין אותו כמה

קרא עוד »
ליווי עסקי לעסקים וחברות

ליווי עסקי

ליווי עסקי לעסקים כשמדובר בעסק מצליח, ליווי עסקי אינו בגדר מותרות, אלא הוא חיוני להצלחת העסק. בעלי עסקים הם עצמאים באופיים ולכן אוהבים שהדברים נעשים בדרך שלהם, אבל גם בעל

קרא עוד »