ייעוץ עסקי ואסטרטגי לעסקים - אייל פז יועץ עסקי בכיר

מומחה לאסטרטגיה עסקית ושיווקית

קוראים לי אייל פז, נשוי ואב לילדים. 
במהלך 25 השנים האחרונות אני יועץ עסקי ואסטרטג שיווקי שמוביל בעלי עסקים להצלחות כלכליות, עסקיות ואישיות.

ניסיוני בתחום הייעוץ העסקי נבנה עוד מגיל צעיר, גדלתי בבית שבו ההורים היו עצמאיים וניהלו בית דפוס. ההורים, עבדו 27/4, הם עבדו 27 שעות ביממה ולפחות כמו 4 אנשים. העסק ניהל את הבית והחיים היו מאתגרים. 
את דרכי הבוגרת התחלתי כאיש מכירות בעיתון העסקים ‘גלובס’
ותוך תקופה קצרה נתבקשתי להקים מחלקת מכירות טלפוניות (טלמרקטינג) בחברה.
בישראל של אותה התקופה התחום היה בחיתוליו ולכן הקמתי הכול מאפס: 
גייסתי עובדים, הכשרתי אותם וליוויתי אותם לפגישות מכירה.
תוך תקופה קצרה ניהלתי עשרות עובדים, ההישגים במכירות היו יוצאות דופן בקנה מידה משמעותי, וההצלחה הייתה מסחררת. משם עברתי לעולם הביטוח, הייתי סוכן ביטוח חיים (שבתחום זה המכירה היא אולי הכי קשה שקיימת), גייסתי, הכשרתי וליוויתי סוכנים, ובהמשך גם גויסתי לנהל סוכנויות ביטוח גדולות.
עם השינויים שחלו בתחום הפנסיה והביטוח בארץ בעקבות ועדת בכר, התבקשתי לסייע בהקמת היחידה לייעוץ פנסיוני באחד הבנקים המובילים בארץ.
התבקשתי להעניק מהידע המקצועי וההדרכתי שברשותי, גם ליועצים שהבנק גייס וגם לעובדים וללקוחות הבנק.
עם התייצבותה של היחידה על מסלול ההצלחה הקמתי את העסק שלי.
הדרך המגוונת שעשיתי הן בעולם העסקים והן בעולם הביטוח והפיננסים לימדו אותי המון על תהליכים עסקיים קריטיים שאותם אני מנחיל לעסקים שאותם אני מלווה ומוביל אותם לפיתוח עסקי יציב, רווחי, ולאורך זמן.
עד היום ליוויתי ואימנתי מאות עסקים והענקתי להם מגוון פתרונות במעטפת הכוללת: שיווק, מכירות, ניהול, גיוס כ”א, תמחור, נראות, שירות, בידול, נוכחות במדיה, מחקר ופיתוח (מו”פ), מימון וגיוס אשראי ועוד. 

בהתבסס על ניסיוני הרב פיתחתי תפיסה עסקית מעשית שמוכיחה את עצמה פעם אחר פעם 
והעובדה היא שכל מי שמיישם את האסטרטגיות והשיטות שאני מטמיע איתו מגיע לפריצת דרך עסקית תוך פרק זמן ריאלי וממשי.
אני שם דגש מיוחד על איתור מהיר של החסמים, ובאותו הרגע אני יודע מהי אסטרטגיית הפעולה שתביא את בעל העסק ליעד במהירות וביעילות המרבית.
כמנוף להגדלה מהירה של הרווחים בעסק, אני לא “מדבר על”, אני אומר “איך לעשות את”
וממש פורט את התפיסה לפעולות שנדרש לבצע בשטח באופן כזה שההצלחה מגיעה מהר מאד.
פיתחתי לשם כך מודל מיוחד בשם “גלגל התנופה” – באמצעותו אני מסייע לבעלי עסקים להפוך את העיסוק שלהם לעסק יעיל ורווחי, כך שהם עובדים הרבה פחות קשה מרווחים הרבה יותר בקלות ומגיעים לחופש כלכלי שמאפשר להם לממש את עצמם ואת העסק שלהם, לבלות זמן רב יותר עם המשפחה, ליהנות מהרבה יותר ימי חופש
להתפנות לניהול ופיתוח העסק שלהם ולהיות כל הזמן בטוחים ורגועים שהעסק יעבוד 
אני מתחייב בפני כל בעל עסק, לקוח שלי שאם ישקיע את עצמו בתהליך פיתוח עסקי איתי ברצינות, 
נחישות והתמדה הוא ידהים את עצמו במהירות שבה העסק שלו יעבור ממצב שבו העסק מתקדם לאט או בכלל לא, למצב של הצלחה מסחררת המתבטאת בגידול במכירות, בעליה חדה במספר הלקוחות המשלמים ובחיים הרבה יותר רגועים ושלווים היופי הוא שבעלי העסקים שאני מלווה כל כך מרוצים ומאמינים בעצמם שהם כבר חושבים על הפיתוח העסקי הבא.

צור קשר

ייעוץ עסקי: הייחודיות בשיטה שלי בתהליך הייעוץ העסקי

לאחר מעל 25 שנה של ניסיון בתחום הייעוץ העסקי. פיתחתי שיטה מוכחת שעובדת ומגדילה את ההכנסות בעשרות אחוזים תוך זמן קצר, ריאלי וממשי. כמובן שאין פתרונות קסם, אם נשווה זאת לדיאטה, אי אפשר לקחת כדור בערב ולרזות חמישים קילו עד הבוקר. זהו תהליך שדורש עבודה והתמדה בדרך של ביצוע שינויים במנות קטנות ובטוחות.

השיטה שפיתחתי מאירה לבעל העסק את הדרך, אני לא “מדבר על“, אלא מראה “איך לעשות את” וממש פורט את התפיסה לפעולות שנדרש לבצע בשטח באופן כזה שההצלחה מגיעה מהר מאד. אני קורא לזה: “אפקט הקסם” בו ישנו תהליך של הצלחה ואז חשיפה של כיצד הקסם קורה והתובנה הזאת והכלים הללו נשארים אצל בעל העסק לנצח, זה מקל עליו להשיג את מטרותיו העסקיות ולגבש את מצפן העסק כך שיעזור לו בתהליך קבלת ההחלטות, כך שכל החלטה שיקבל תהיה נכונה עבורו ותקדם את העסק שלו! בעלי העסקים שלמדו ויישמו את השיטה מדווחים על שינויי אישי בחייהם, על ביטחון רב יותר בעסק וכמובן על גידול משמעותי בהכנסות. אבל, כפי שציינתי קודם אין פתרונות קסם, אלא מדובר בתהליך שדורש עבודה והתמדה בדרך של ביצוע שינויים ב’ביסים’ קטנים.

ההצלחה שלי נמדדת בדרך אחת וודאית שאני מכנה “מבחן הארנק”. מהו מבחן הארנק? כל יום אנחנו ממלאים את הארנק או מרוקנים אותו. הארנק מתרוקן בכל יום, יש לנו הוצאות: משכנתא או שכר דירה, השכלה, שכר עבודה, ספקים ועוד. התפקיד שלנו, כבעלי עסקים, הוא למלא את הארנק כאשר לא באמת מעניין איך מילאנו אותו (כל עוד זה חוקי), העיקר שיתמלא. אנחנו צריכים למלא אותו בקצב הרבה יותר גבוה מאשר הוא מתרוקן, אחרת אין לעסק זכות קיום ומי שלא פועל כך, מצטרף לארבעים אלף העסקים שנסגרים בישראל בכל שנה. 

עמי הורוביץ מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "יש לי עסק ואני לא חייב להיות בו"

"שמי עמי הורוביץ, אני מרמת גן, יש לי עסק ותיק שלקח אותי למקומות שלא היו לי איכויות חיים עד שהכרתי את אייל פז. אני חוזר עכשיו משבועיים בווייטנאם שבחיים לא האמנתי שאני יכול לעזוב את העסק לשבועיים, לחזור, והכל מתפקד ואני זוקף הכל לזכות אייל והדרך הארוכה שעשיתי איתו שבו יש לי עסק ואני לא חייב להיות בו! והעסק הולך ופורח דברים שבעבר לא האמנתי שניתן ליישם. כיף גדול שהכרתי את אייל".
עמי הורוביץ - בעל עסק קמעונאי

חגי זיו מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "פעם הייתי עובד מאד קשה בכדי להגיע לסכום מסויים של כסף, היום אני מרוויח יותר בפחות זמן"

מאז שהכרתי את אייל הפכתי קודם כל למפקח בניה, הוא עזר לי לבנות עסק, לא ידעתי איך אני מדבר עם אנשים, לא ידעתי איך אני מתקדם, לא ידעתי איך אני נפגש והיום ברוך השם, אני נפגש עם כולם, אני לא חושש, אני יודע איך לדבר ומבחינה כספית מה שפעם הייתי עובד מאד קשה בכדי להגיע לסכום מסוים של כסף, היום אני עושה את אותו הדבר בדיוק בפחות זמן.
חגי זיו - מפקח בניה

יהודה פנש מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "הייתי זקוק לאדם נוסף שיסייע בדחיפה, ביישום החשיבה של הגדלת החברה ובמתן כלים פרקטיים"

"שמי יהודה, אני המנכ"ל והבעלים של חברה העוסקת בטכנולוגיית אוויר דחוס ובמדחסים. כבעל עסק, שהוא בעצם לבד, הייתי זקוק לאדם נוסף, שיסייע בדחיפה, ביישום החשיבה של הגדלת חברה ובמתן כלים פרקטיים. לעשות את זה לבד זה קשה מאד, אני אומר את זה מניסיון, מה גם שאין זמן, כשאין זמן ואין לך צוות של יועצים בחברה שלך אז אתה זקוק ליועץ חיצוני ומכאן הגעתי להבנה שאני זקוק לעזרתו של אייל פז".
יהודה פנש - פי.איי.טי החברה לטכנולוגיות אויר דחוס בע"מ

אילנית מספרת על תהליך הייעוץ העסקי: "אדם מדהים שעובד עם התאוריה ביחד עם הנשמה וכששניהם מחוברים זה יכול רק להצליח"

"שמי אילנית מנהלת מכירות בחברה מובילה. אייל נכנס לארגון שלנו, ומיד הבנתי שמדובר באדם מדהים בעל יחסים עמוקים שמבין כל אדם באישיות שלו ויודע איך להעביר את הידע שלו לאנשים כדי שיצליחו. באופן אישי לי אייל מאד עזר כדי לקבל את ההחלטות הנכונות, כדי לנהל את הדברים שלי בדרך הנכונה ובצורה הכי טובה שיש. אני מודה לך על כך אדם מדהים שעובד עם התיאוריה ביחד עם הנשמה וכששניהם מחוברים זה יכול רק להצליח, תודה לך על התמיכה ועל כל מה שעשית בשבילנו."
אילנית - מנהלת מכירות

ד"ר שרון רגב מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אני מאד מרוצה מהפגישות ואני מרגיש שיש בהן הרבה תועלת"

"שמי שרון רגב, רופא וטרינר, מנהל בית חולים וטרינרי, כ-30 שנה אני מנהל את המרפאה הוטרינרית הגדולה ביותר שנמצאת בידיים פרטיות. פגישה שלישית שלי עם אייל... הוא איש שיחה מדהים, מרתק וכיף לבלות איתו, השעה וחצי עוברות בלי להרגיש. דבר שני הוא שינה את כל הדברים שהאמנתי בהם והוא אומר שיסדר אותם מחדש. אני מאד מרוצה מהפגישות ואני מרגיש שיש בהן הרבה תועלת."
ד"ר שרון רגב - מרפאה וטרינרית

סרג' בן דוד מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "הייעוץ המקצועי של אייל יוצא דופן"

“חוויה מיוחדת, הייעוץ המקצועי של אייל יוצא דופן ומאד עוזר לי לקדם את העסק. אני מוצא אצל אייל אוזן קשבת לכל הנושאים שמעבר לעבודה. מאד ממליץ וחיבוק גדול לאייל”
סרג' בן דוד- אדריכל

ורד מספרת על תהליך הייעוץ העסקי: "למדתי להציג את עצמי באופן שמעביר את הידע והניסיון שלי בתחום"

"עבדתי עם אייל במשך למעלה מ-6 חודשים, נפגשנו אחת לשבוע, עבדנו יחד על שיווק ומכירות. למדתי להציג את עצמי באופן שמעביר את הידע והניסיון שלי בתחום. כמובן שזה השפיע על רמת התמחור ויכולת סגירת העסקאות. מומלץ בחום!
ורד בלטמן כהן - אדריכלית

עודד מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אייל עזר לי לקבל החלטות טובות ונכונות לעסק וגם עזר לי להירגע..." 

"שמי עודד לביא, אני עובד עם אייל חצי שנה, במהלך החצי שנה העסק שלי עבר שינוי תדמיתי, מהותי, מחשבתי, תוצאה מדהימה!  אני רוצה להגיד שאייל לא רק מאמן ויועץ, הוא גם חצי פסיכולוג. הוא עזר לי המון להירגע אישית וזה חלק מהדברים שלקחתי לעסק שלי. אני רוצה להגיד לאייל המון תודה."
עודד לביא - לביא פינוי פסולת והריסות

דור מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אני מאד שמח לעבוד עם אייל, אדם נחמד עם המון טיפים, המון ניסיון חיים והבנה אסטרטגית שיווקית"

"אנחנו עובדים עם אייל על הפיתוח העסקי, האסטרטגיות, מה נכון למקום ועל איך אנחנו הולכים להפוך את תחנת שטיפת הרכבים למקום הכי טוב, הכי מפנק, עם השירות הכי טוב בכל האזור. אייל תומך בנו ועוזר לנו לממש, מכוון אותנו למטרה שלנו. אני מאד שמח לעבוד איתו הוא גם אדם נחמד עם המון טיפים והמון ניסיון חיים והבנה אסטרטגית שיווקית. ממליץ לכם בחום. אני מאד נהנה."
דור לזרוביץ' - סונול קוממיות

אלי ורטמן מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אייל לקח אותי במסלול שמביא אותי למקום שבו תהיה לי עבודה לא רק בעונה של ההובלות, אלא תהיה לי עבודה כל השנה"

"אני בתחום ההובלות, כל הצורה שבה אני רואה את העסק שלי השתנתה מעסק מאד בעייתי, מאד עונתי כך שרגע אחד יש עבודה וחצי מהזמן אין עבודה בתחום, אייל לקח אותי במסלול שמביא אותי למקום שבו תהיה לי עבודה לא רק בעונה של ההובלות, אלא תהיה לי עבודה כל השנה. זה משהו שאני מאד מתלהב ממנו. אני רואה את התהליך מתממש ואני יכול לראות שבעוד חצי שנה/שנה העסק שלי יתפתח וזו ברכה גדולה מבחינתי. תודה לאייל!"  
אלי ורטמן - עסק בתחום ההובלות "עבודה עברית"

שמואל גטר מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אני מרגיש את הידע, את ההתפתחות... אני מרגיש שאם נמשיך יחד בקצב הזה נגיע להצלחות גדולות מאד!"

"שמי שמואל גטר, אני בעסקי ביטוח כמעט 30 שנה, פיתחתי את העסק והיום אני עוסק בנתינת שקט נפשי לגיל השלישי. אני עובד עם אייל 3 חודשים, אני מרגיש את הידע, את ההתפתחות, את החומר שאייל העביר לי. אני מרגיש שאם נמשיך יחד בקצב הזה נגיע להצלחות גדולות מאד."
שמואל גטר - עסקי ביטוח

סומי מספר על תהליך הייעוץ העסקי: "אייל פז, יועץ מקצועי, אנחנו רואים את ההתקדמות ואת ההתפתחות, אני מאד מרוצה מהשירות שלו ומהרעיונות שלו"

"שמי סומי מפוטו נגבה, יש לנו חנות צילום מאד ותיקה ברמת גן. אנחנו עובדים עם אייל פז, יועץ מקצועי, אנחנו רואים את ההתקדמות ואת ההתפתחות, הוא מייעץ לנו איך להתעסק עם כל מיני מוצרים שלא חשבנו עליהם. אני מאד מרוצה מהשירות שלו ומהרעיונות שלו. וממליץ גם לכם! "  
סומי - הבעלים של פוטו נגבה

דרורה נבון מספרת על שיטת הייעוץ העסקי: "אייל מביא את הבשורה בהכשרת הדור הבא של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, פורץ דרך ומוביל שינוי."

"אייל הצליח לייצר משהו אחר, חדש. הוא יצר שפה עסקית חדשה שנותנת לבעל העסק להבין את הדרך להצלחה בצורה ברורה ופשוטה. אייל מעביר את החומר בצורה מעניינת ועניינית שמדברת לקהל הרחב ובגובה העיניים. השפה שלו כוללת עולם מושגים שלם הממחיש דרך אינספור דוגמאות ומצבים את הפואנטה לפתרון הבעיה. הוא נרתם לתהליך ומחויב ללקוח. אייל מעביר את החומר בשפה עשירה וקולחת המתובלת בדוגמאות מתחומים שונים ומגוונים. הוא מחבר עולמות תוכן ובעזרתם יוצר עולם חדש. המציא מאות מושגים הממחישים את התובנה המסבירה בדיוק כיצד על בעלי העסקים לפעול או ממה כדאי להימנע. מאייל אפשר ללמוד המון, לשנות נקודת מבט ולהבין לעומק פנימה, להטמיע את מהות התובנה. הוא גורם להרגיש על מעלית משוכללת, כפי שמעידה אחת הלקוחות, "בזכותך, מרגישה שעליתי עוד קומה, ומהר". כשעובדים לפי התהליך שמתווה מובטחות תוצאות בהלימה ליעדים שהוגדרו מראש. כמו בניווט מזהים איפה אנחנו נמצאים ולאן אנחנו רוצים להגיע, ובהתאם, מתכננים את הדרך הטובה ביותר להגיע אל היעד. אייל נותן לך לגיטימציה לחלום ותחושה שהשמים הם הגבול. ברגע שהוגדרה האג'נדה מתחיל תהליך המימוש. הכשיר אלפי תלמידים בעשרות קורסים והדריך באינספור הרצאות וסדנאות. אייל מביא את הבשורה בהכשרת הדור הבא של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, פורץ דרך ומוביל שינוי."
דרורה נבון - יח"צ

שחר מספרת על תהליך הייעוץ העסקי: "הגענו מהר מהמצופה ליעדים השנתיים ואפילו עברנו אותם, ממליצים בחום!"

"נעזרנו מאוד באייל בבניית העסק שלנו. אייל הכווין אותנו במה אנחנו צריכים להשקיע את זמננו, איך לשווק את עצמנו בצורה הטובה ביותר, איך להגיע ליותר לקוחות, וגם איך להתגבר על הירידות והמכשולים ולהמשיך קדימה. בזכותו הגענו מהר מהמצופה ליעדים השנתיים ואפילו עברנו אותם, ממליצים בחום! שחר וגלעד - תכנון וביצוע נופי"
שחר ביליס - אדריכלית נוף

אלי הלר מספר על שיטת הייעוץ העסקי: "אייל מביא את הבשורה בהכשרת הדור הבא של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, פורץ דרך ומוביל שינוי."

"הייתי הרבה זמן מפוזר עם כל ההשקעות והנכסים, עד שבאמת הלכתי לכמה הרצאות של אדון אייל, ובאמת ראיתי את התובנות שלו, ואת הדרך שבה הוא ביסס את העתיד של כל אחד ואחד, למדתי וכמובן שדליתי את כל הפרטים, אייל מאד עזר לי. עברו כמה חודשים והחברה שלי התחילה לעלות על דרך המלך. אני ממליץ לכולם לבוא ולקבל ייעוץ מאדון אייל פז, שהוא מקצוען אמיתי. תודה רבה! "
אלי הלר - בעל חברה לגינון

רונן מספר על הרצאתו של אייל פז : "אייל הוא אחד האנשים המעניינים שאני פגשתי (וכרו"ח אני פוגש הרבה מאד אנשים). הידע שלו, התחומים שבהם הוא עוסק, אבל הרבה מעבר לזה, הדרך שבה הוא מעביר את הידע שלו"

"שלום לכולם, שמי רונן בר-לב ובאתי להרצאה של אייל. אייל הוא אחד האנשים המעניינים שאני פגשתי (וכרו"ח אני פוגש הרבה מאד אנשים). הידע שלו, התחומים שבהם הוא עוסק, אבל הרבה מעבר לזה, הדרך שבה הוא מעביר את הידע שלו: עם המון הנאה, עם המון כיף, עם המון שיתוף. אני חושב שאחד הדברים שטובים אצל אייל זה יחסי האנוש, הוא יודע להעביר את החומר, הוא יודע להסביר, יש לו סבלנות לאנשים וזאת רק מתנה מבחינתנו. תודה"
רו"ח - מומחה להערכת שווי חברות
מוזמנים לשתף