לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

ייעוץ שיווקי

יועץ שיווק מספק שירותי שיווק ופרסום ללקוח. ייעוץ שיווקי עוזר במחקר שוק, אסטרטגיה שיווקית, שיווק דיגיטלי וכתיבת תכנית שיווקית למימוש הפעילות העסקית. יועצי שיווק יכולים לעזור לעסק לצמוח על ידי זיהוי שוק היעד ומחקר לקוח, שיפור המוצר או השירות כך שיתאימו לצורכי הלקוחות ויגדילו את המכירות בעסק.

ישנן דרכים רבות ושונות עבור יועצי שיווק לעזור להצמיח עסק כמו: זיהוי שוק היעד, שיפור המוצר או השירות כך שיתאימו לצרכי הלקוחות ומכירתם ביעילות. היועץ השיווקי עוזר לבנות תוכנית שיווקית שתעניק לעסק שלכם את הסיכוי הטוב ביותר להצליח, תוכלו לקרוא בהרחבה על ייעוץ שיווקי: איך לשווק עסק? וגם להמשיך לקרוא על: מהו יועץ שיווק, כיצד ייעוץ שיווקי עוזר להצמיח את העסק, מה היתרונות של שיווק דיגיטלי, כיצד עסקים קטנים משווקים את עצמם ואיך לבנות אסטרטגיה שיווקית לעסק ואילו שיטות שיווק קיימות. המשיכו לקרוא.

מהו יועץ שיווק?

יועץ שיווק עוזר לזהות את קהל היעד למול הביקוש למוצר או השירות שאתם מציעים. היועץ גם יעבוד אתכם כדי לקבוע תקציב ולהגדיר לוח זמנים להשגת היעדים. יועצי שיווק יכולים לעזור מאוד בעיצוב קמפיין פרסומי, החלטה על ערוצי ההפצה הנכונים להגעה ללקוחות, ואיך לגרום ללקוחות לדבר על המוצרים או השירותים שלכם ולהפנות אליכם לקוחות פוטנציאליים נוספים.

יועץ שיווק לעסקים מגיע לרוב עם מגוון רחב של מומחיות אישית, בין אם מדובר ביזמים שרוצים לשווק את המיזם או בעסק קיים שמעוניין לבחור את אסטרטגיות השיווק היעילות ביותר להגדלת העסק. יש ליועץ השיווקי מומחיות בהיבטים רבים של שיווק, כך שהוא יכול לייעץ גם לגבי תקציב, מיתוג, שיווק דיגיטלי ואסטרטגיות מדיה חברתית, על כך נדבר בהמשך.

רוצים להאזין לתוכן על שיווק בפודקאסט? 

האזינו לפודקאסט העסקים "בואו נעשה עסק עם אייל פז":

  • פרק 37 – מהי תוכנית שיווקית ואיך לבנות תוכנית שיווקית.
  • פרק 22 – שיווק גרילה
  • פרק 10 – איך לצלם סרטונים שיווקיים ואיך להופיע מול מצלמה.
  • פרק 8 – איך לגרום ללקוחות לקנות, מבלי למכור להם?

כיצד ייעוץ שיווקי עוזר להצמיח את העסק?

ייעוץ שיווקי עוזר להצמיח את העסק באמצעות התמקדות בשאלה: כיצד לשווק את המוצרים או השירותים בצורה שיכולה לעזור להצמיח עסק על ידי עזרה בגיוס לקוחות. היועץ השיווקי יוכל לזהות את הערוצים הטובים ביותר לשיווק ולמצוא דרכים להגדיל את מעגל הלקוחות. ייעוץ שיווקי הוא תהליך של פתרון בעיות שיווקיות עבור חברה. זה עוזר לחברה להצמיח את העסק ולרכוש לקוחות חדשים על ידי מתן פתרונות המותאמים לצרכים הספציפיים של העסק. תוכלו להרחיב על כך במאמר: גיוס לקוחות חדשים או שיווק ללקוחות הקיימים

ייעוץ עסקי מורכב מאבני דרך, כאשר העיקריים שבהם מושתתים על הפן הפיננסי, הניהולי והשיווקי. בעלי עסקים רבים מקימים עסק, אך נתקלים בקושי בכל הקשור לנושא הפרסום והשיווק. בפרט כיום, כאשר יש עוצמה רבה לפרסום במדיה הדיגיטלית ולהפצת הבשורה באמצעות שיווק דיגיטלי.

יועצי שיווק מביאים אסטרטגיות לחברות לשווק את עצמן טוב יותר. הם עוזרים לעסקים בבחירת ערוצי השיווק הנכונים בהתאם לאופי הפעילות. הם עוזרים ללקוחות לשפר את שיעורי ההמרה שלהם, לתכנן הוצאות פרסום ולשמור על קשר עם הלקוחות. השירותים המוצעים על ידי יועצי השיווק משתנים בהתאם לניסיון ולמומחיות היועץ, אך רובם מספקים ייעוץ כיצד ליצור צמיחה בת קיימא בעסק.

מה היתרונות של שיווק דיגיטלי לעסקים?

שיווק דיגיטלי הוא שימוש בערוצים דיגיטליים על מנת לקדם מוצר, שירות או מותג. זה כולל שיווק במדיה חברתית, שיווק במנועי חיפוש (SEO), שיווק באמצעות מסרים, פרסום מקוון (כולל פרסום במדיה חברתית) וכו'. כך שתהליך שיווק דיגיטלי מתמקד בפרסום באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות. שיווק דיגיטלי נחשב גם לאחד הכלים החזקים ביותר בשיווק. הוא משמש ליצירת מודעות לגבי מוצר או שירות. אסטרטגיית הפרסום הדיגיטלי יוצרת עניין ומעורבות אצל קהל הלקוחות הפוטנציאליים, במטרה להניע אותם לפעולת רכישה.

שיווק דיגיטלי לעסקים מבוסס על הגדרת הלקוחות והבנת הצרכים והרצונות שלהם. לכן חשוב מאד לעשות מחקר לקוח, לפני שניגשים לשווק בפועל. שיווק דיגיטלי מושתת על טכנולוגיה וחקר התוצאות, כדי להניע את הקהל לבצע פעולת מעורבות דרך המסרים האלה. לפיכך, הדבר החשוב ביותר בשיווק דיגיטלי הוא הבנת קהל היעד. המותגים המצליחים ביותר מסוגלים לאתר את קהל היעד שלהם ולהתחבר אליו ברמה הכי אישית שאפשר.

שיווק דיגיטלי נעשה באמצעות קמפיינים ממומנים וקידום אורגני במדיה החברתית: מודעות ממומנות בגוגל, פרסום ממומן בפייסבוק, פרסום בגוגל לעסק שלי, לינקדאין, פרסום כתבות בטאבולה / אאוטבריין, פרסום באינסטגרם וכו’.

איך לבנות אסטרטגיה שיווקית לעסק?

אסטרטגיה שיווקית היא תוכנית פעולה המגדירה אילו מוצרים או שירותים העסק יציע, לקוחות היעד וכיצד לגרום להם לקנות. חשוב שתהיה לכם אסטרטגיית שיווק יעילה, כי היא יכולה לבנות את העסק. כחלק מתהליך הגדרת האסטרטגיה השיווקית, עסק צריך לזהות את החזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים שלו (SWOT) לפני שהוא מגבש אסטרטגיית שיווק יעילה. ישנן אסכולות רבות בכל הנוגע לשיווק. הדרך שבה אתם הולכים לבניית אסטרטגיית שיווק יציבה עבור העסק, תלויה במטרות שאליהן אתם רוצים להגיע.

הבסיס של ייעוץ שיווקי אסטרטגי, להבין את הלקוחות, את הצרכים שלהם ואת הנוף התחרותי לפני שמתחילים כל סוג של קמפיין שיווקי. אסטרטגיות שיווק מוצלחות הן אלו שיכולות לבנות סיפור סביב מוצר או שירות. תוכלו לקרוא על כך עוד במאמר: איך ייעוץ שיווקי ואסטרטגיה נכונה מגדילים את הרווחים בעסק?

מהם שלושת השלבים לאסטרטגיית שיווק מוצלחת?

אסטרטגיה שיווקית מספקת מסר ברור ותמציתי שמטרתו למשוך לקוחות לבצע פעולת רכישה בתוך העסק. ישנם שלושה שלבים לאסטרטגיית שיווק מוצלחת:

  1. תוכן באתר – זהו הטקסט בפועל באתר האינטרנט, בפוסטים בבלוג ובפרופילי המדיה החברתית. התוכן צריך להיות שימושי, מרתק ומלמד עבור קהל היעד שלכם.
  2. תוכן מותאם אישיתשיווק באמצעות תוכן שמטרתו בניית קשרים עם אנשים באמצעות מיילים, ניוזלטרים וצורות תקשורת אחרות.
  3. שיווק משפיענים – כאשר ממנפים את כוחם של משפיענים כדי להגיע לקהלים חדשים עבור החברה או המוצר שלכם.

כל אחת משיטות השיווק הללו עוזרות מאד לפרסם את העסק ולהעלות אותו למודעות בקרב קהל היעד שלכם, לכן כדאי שתהיה לכם תוכנית שיווקית. אלו פעולות שאתם יכולים ליצור מעכשיו, מבלי להתעכב. כמובן שכדאי להקים אתר לעסק, להקים גוגל לעסק שלי, לפתוח חשבון פייסבוק עסקי, ליצור שיתופי פעולה עסקיים וכו’. אלו הן רק דוגמאות לפעולות קטנות ומידיות שאפשר להתחיל לבצע על מנת לעסוק בשיווק העסק.

אילו שיטות שיווק קיימות?

ישנן שיטות שונות לשווק את העסק. אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, על ידי רכישת קורס שיווק דיגיטלי והדרכות העוסקות בלימודי שיווק , שכירת חברת שיווק או שאתם יכולים להשתמש באחת מפלטפורמות המדיה החברתית ולנסות לשווק את העסק בעצמכם. לכל שיטת שיווק יש יתרונות וחסרונות שעליכם לשקול לפני בחירת הערוץ השיווקי.

לפיכך, אפשר לעסוק בשיווק מפה לאוזן, באמצעות שיווק דיגיטלי בגוגל לעסק שלי (Google My Business) לגמרי בחינם. אפשר גם לתחזק רשימת תפוצה באמצעות ניוזלטרים ודיוור במיילים אישיים, שימור מועדון לקוחות, פרסום כתבה במגזין מקומי או בתחום הפעילות של העסק, פרסום בלינקדאין כפלטפורמה של שיווק B2B, שיווק דיגיטלי ועוד.

כאשר בוחנים באילו שיטות שיווק כדאי להשתמש, כדאי להבין קודם כל שהתקציב להשקעה בשיווק הוא מוגבל ולכן כדאי להתייעץ עם יועץ שיווקי מומחה כדי להבין איפה יעילות ערוץ הפרסום תהיה הגבוהה ביותר. איפה השיווק יגייס את הלקוחות שיהיו מוכנים לשלם כמה שיותר. על כך יש מאמר שלם העוסק באיך לייצר זרימה קבועה של לקוחות מבלי להשקיע הרבה כסף בפרסום.

איך לשווק עסק באמצעות בידול, פרסום ויחסי ציבור?

הליבה של שיווק העסק עוסקת ביצירת זהות שתעזור לעסק שלכם לבלוט מול המתחרים, באתר שלי אני מדבר רבות על בידול. אז אם שאלתם את עצמכם איך לשווק את העסק? הכל מתחיל מהגדרת הבידול של העסק שמתמקד בשאלות הבאות: מה מייחד את העסק שלכם על פני מתחרים? איפה היתרונות היחסיים שלו? ומה אתם נותנים ללקוח? או בקיצור, למה כדאי ללקוח לקנות מכם ולא מהעסק המתחרה שלכם?

לאחר שהגדרנו מה הבידול של העסק, הדרך הטובה ביותר “להפיץ את הבשורה” בדבר קיומו של העסק, היא להשתמש במגוון טקטיקות שיווק, לרבות מכירה אישית, פרסום, קידום ויחסי ציבור:

  1. מכירה אישית – שיטת שיווק המסתמכת על איש המכירות הבודד כדי למכור את המוצר.
  2. פרסום – העלאת המוצר או השירות לתודעה של הלקוח באמצעות הגברת החשיפה בקרה הקהל.
  3. קידום מכירות ויחסי ציבור – עשויים לכלול צורה כלשהי של פרסום כדי להגיע ליעדים שלהם, אבל הם נוטים להתמקד ביצירת עניין במוצר או בשירות מבלי לנסות לשכנע לקוחות פוטנציאליים לקנות אותם מיד.

שיווק עסק עושים רק עם אייל פז

יועץ שיווק לעסקים יכול לעזור לך לפתח ולהוציא לפועל תכנית שיווקית שתעזור לכם להצמיח את העסק ולהגיע ליעדים. יועצי שיווק יכולים לייעץ לכם על הדרך הטובה ביותר להגדיל את בסיס הלקוחות, כיצד לגייס לעסק לקוחות משלמים וכיצד להגיע ללקוחות הכי טובים שלכם. הם יכולים גם לעזור לך לפתח אסטרטגיה עבור מדיה חברתית, שיווק בדוא"ל וקמפיינים שיווקיים דיגיטליים אחרים. אבל אם אתם רוצים לקבל רעיונות שיווק לעסק, כדאי שתפנו ליועץ שיווק מומחה בעל ניסיון עם מאות עסקים, שכבר ראה והתנסה בדבר או שניים בחייו.

יחד עם זאת, עולם השיווק משתנה במהירות, והדרכים הישנות כבר אינן יעילות. אנו מומחים בשיווק עסקים, שיווק לעסקים קטנים וייעוץ שיווקי אסטרטגי והמשימה שלנו היא לעזור ליזמים ולעסקים קטנים ובינוניים למקד את מאמצי השיווק כדי שיוכלו ליצור בסיס לקוחות נאמן ולהצמיח את העסק.

*זכרו: יועץ שיווק הוא חובה עבור העסק שלכם, אל תבזבזו זמן. בחרו לכם יועץ שאתם סומכים עליו שיוביל את העסק שלכם להצלחה ולפעילות עסקית עם הרבה לקוחות משלמים (ולא רק לקוחות מתעניינים…).

לקביעת פגישת ייעוץ שיווקי, חייגו אלינו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

איך לשווק את העסק בגוגל לעסק שלי (Google My Business) - המדריך

כל מי שיש לו חשבון גוגל, יכול לפתוח גוגל לעסק שלי או בשמו השני Google My Business. אם תבנו את פרופיל העסק בגוגל בצורה נכונה

המדריך החיוני לאסטרטגיות שיווק לעסקים קטנים

עסקים קטנים מתמודדים לעתים קרובות עם האתגר להתחרות בחברות גדולות יותר, שיש להן יותר משאבים ותקציב גדול. אבל עם אסטרטגיות שיווק נכונות, עסקים קטנים עדיין

כיצד עסקים קטנים משווקים את עצמם

עסקים קטנים נאלצים לעתים קרובות לשווק את העסק בתקציב מצומצם ובדרך כלל אין להם זמן או ידע להתמקד באסטרטגיה שיווקית שתביא לקוחות חדשים. כמה מהטקטיקות

שיתוף פעולה עסקי: כך תעשו את זה נכון

אחת מהדרכים הפופולריות ביותר כיום לשיווק ופרסום העסק, היא שיתוף פעולה עסקי. מדובר במהלך של איחוד כוחות יחד עם עסק הפועל באותו תחום או תחום

איך כתיבה שיווקית ושיווק תוכן מגדילים מכירות

המאמר הפעם יתמקד בשיווק באמצעות תוכן וכיצד תוכן שיווקי גורם ללקוחות להיחשף למותג ובכך לשווק טוב יותר את העסק. שיווק באמצעות תוכן הוא סוג של

גיוס לקוחות חדשים או שיווק ללקוחות הקיימים

רוב בעלי העסקים נמצאים במתח המתמיד שבין גיוס לקוחות חדשים וטיפול בלקוחות קיימים. הדבר הראשון שיש לציין הוא שהשניים אינם סותרים זה את זה. צריך

תוכנית שיווקית

תוכנית שיווקית כוללת יעדים, אסטרטגיות וטקטיקות שבהן עסק ישתמש כדי למכור את המוצרים או השירותים שלו ללקוחות. בניית תוכנית שיווקית מתמקדת בניתוח מוצרים, ניתוח מתחרים,

שיווק מפה לאוזן יתרונות וחסרונות

שיווק מפה לאוזן הוא דרך עוצמתית להגיע ללקוחות חדשים. כחלק מתהליך של ייעוץ שיווקי זוהי דרך מצוינת להתחבר לאנשים שאתם מכירים או לא מכירים כלל. יש לה

זרימה קבועה של לקוחות

האם אתם מפעילים גם את המנגנון ש"יודע" לייצר זרימה קבועה של לקוחות לעסק מבלי להשקיע כסף? והאם אתם יודעים כיצד למנף לקוח שכבר קנה בעסק

איך ייעוץ שיווקי ואסטרטגיה נכונה מגדילים רווחים של עסק

איך בעזרת ייעוץ שיווקי גאוני ו"הבנת" צורכי הלקוח אפשר לייצר בידול מכל המתחרים ולהשיג הצלחה היסטרית? סיפור אמתי של חברה שכולנו מכירים, שבעזרת אסטרטגיה נכונה

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
גלילה לראש העמוד