ייעוץ פיננסי

אחד מהנדבכים החשובים ביותר של כל בעל עסק שרוצה לבסס עסק רווחי, יציב ולאורך זמן הוא באמצעות ייעוץ פיננסי. מטרתו לקבל תמונת מצב עדכנית של התקציב בעסק, תכנון אופן ההתנהלות והכרה במהלכים העתידיים וכל זאת בכדי לפעול בצורה כלכלית ורווחית נכונה. 

ייעוץ פיננסי כולל בתוכו את כל המרכיבים התקציביים של העסק, העיקריים שבהם: תזרים מזומניםתמחורגיוס אשראי וטיפול בעלויות מימון. על כן, יועץ פיננסי נדרש לראייה רחבה, לידע משמעותי ולניסיון רב – מדובר לא רק בידע תאורטי, אלא גם בהתנהלות מול הבנקים ובהבנה וניסיון משמעותי של יועץ עסקי ופיננסי בכיר.

ניווט מהיר

ייעוץ עסקי פינננסי

יש לכם עסק רווחי, אבל איפה הכסף? דו"ח תזרים מזומנים מאד יעזור למצוא אותו

מה זה דו"ח תזרים מזומנים? מה חשיבותו? וכיצד הוא יכול לסייע לייצוב העסק?

ייעוץ עסקי

איך מייצרים את המקפצה הנדרשת? הפתרון גיוס אשראי

איך חוצים בהצלחה את התהום המפרידה בין המחסור בתקציב לבין רצונותיו של בעל העסק? איך למנף ולפתח את העסק?

ייעוץ עסקי

רוצה לדעת מה הפנסיה שלך? ייעוץ פנסיוני לבעלי עסקים יעזור לך

רוצה לדעת אחת ולתמיד מה יש לך בביטוח מנהלים? מה כתוב בדו"ח קרן הפנסיה? רוצה להבין סוף סוף כמה פנסיה תהיה לך?

היתרונות הבולטים של ייעוץ פיננסי

כדאי לכל בעל עסק לקבל ייעוץ פיננסי, בין אם באמתחתו עסק מתחיל או עסק וותיק. כך למשל, בעסקים רבים ישנה התחושה שהרווחיות אינה מספיק גבוהה, שקיים חוסר שליטה בתקציב או שההבנה הפיננסית לוקה בחסר. תחושות אלו מלוות לרוב בגישוש באפלה, במחשבה שהכל בסדר והמספרים אמורים להסתדר או בנתונים שגויים שלעתים בעלי עסקים מקבלים החלטות על בסיסם. בנוסף, ישנם בעלי עסקים לא מעטים שמתבססים על דו”ח רווח והפסד כאשר הם מקבלים החלטות, זוהי שגיאה רווחת להתבסס על דו”ח זה כי הוא מראה את הנתונים בדיעבד, כי יש נתונים שמוצגים באופנים שונים בשל שיקולי מס וכדומה.

במקרים אלו, כדאי להיעזר בייעוץ פיננסי ובאמצעותו לבצע סקירה מקיפה בעסק ולאבחן את המצב הנכון והעדכני ואת נקודות התורפה שפוגעות ברווחיות העסק. הגורמים המשפיעים המרכזיים הם: רמת הוצאות גבוהה שלא משיגה את התוצאות הרצויות, בעיות גבייה, מקדמות מס גבוהות, בעיות בתשלומים לספקים, בעיות כוח אדם, הגדרת תפקידים שגויה, הלוואות עם ריביות גבוהות מדי ועוד. 

לקריאה נוספת: 11 טיפים חשובים בהתנהלות הפיננסית הביתית והעסקית.

מה הן הפעולות המבוצעות במסגרת תהליך הייעוץ הפיננסי?

כאשר יועץ פיננסי מגיע לעסק, הוא לומד אותו מכל הכיוונים ומתמקד בכלל תחומי העסק. המטרה המרכזית של הבדיקה היא להבין את מצב הרווחיות, להבין את תחומי הפעילות והיקפי הפעילות של העסק, לאתר את נקודות החולשה ואת מקור הבעיות וכתוצאה מכך להביא לתיקונן. 

באופן הטמעת דרכי טיפול שונות ושדרוג תהליכים עסקיים וכלכליים ניתן להבטיח שהמצב הפיננסי של העסק ישתפר ושהבעיות לא תחזורנה על עצמן בעתיד. 

אבחון המצב הפיננסי של העסק

השלב הראשון בתהליך הוא אבחון המצב הפיננסי של העסק, דרכו ניתן לקבל מידע משמעותי על מצב העסק, כמו לדוגמה: מה הן מקורות ההכנסה של העסק? מה הן ההוצאות הקבועות והמשתנות של העסק? מה היא רווחיות העסק? אילו לקוחות מייצרים את הרווחיות הגבוהה ביותר ואילו לקוחות “מבזבזים” לנו את הזמן? איזה מוצר הכי רווחי? ועוד ועוד שאלות המסייעות בבניית תמונת המצב הפיננסית של העסק.

כחלק מהתהליך נמדוד את היחס שבין ההכנסות להוצאות של העסק ונגדיר את מסגרת תקציב השיווק ואת האסטרטגיה השיווקית היעילה ביותר לעסק וזאת במטרה להגדלת את תעבורת הלקוחות המגיעים לעסק כחלק מפעולה מדודה ומתוכננת, בדרכנו להגדלת רווחיות העסק. 

תזרים מזומנים

האתגר המשמעותי ביותר של רוב העסקים בארץ הוא ההתמודדות עם תזרים המזומנים, זה למעשה הגורם המרכזי שפוגע בשרידותם. הקושי שבניהול תזרים המזומנים משפיע באופן ישיר על קיומו של העסק ובגללו עסקים רבים נופלים. על כן, ישנה חשיבות עליונה בבניית תזרים מזומנים נכון ועדכני לעסק.

בחינת צרכי אשראי

לאחר שהבנו מה המצב התקציבי של העסק ולאחר שלב בניית תזרים המזומנים, אפשר לדעת מה הם צורכי האשראי של העסק, כלומר: כמה כסף העסק באמת צריך. לאחר שהבנו כמה כסף העסק צריך כדי להתנהל, מגיע שלב שבו מבצעים תהליך של גיוס אשראי, זהו השלב שבו נדרש לגייס את הכסף בפועל באמצעות ליווי וייצוג מול הבנקים. 

דו"ח מעקב חודשי

לאחר גיוס האשראי לעסק, נדרש להקים דו”ח תזרים מזומנים, זהו דו”ח מעקב ובקרה חודשי שמטרתו שליטה בתזרים המזומנים של העסק. מנגנון מעקב זה הנו הכרחי מאחר והוא נותן תמונת מצב אמתית, בכל רגע בחיי העסק ודרכו ניתן לגלות נקודות תורפה משמעותיות שעם תכנון נכון אפשר להימנע מהן.

פגישות הייעוץ הפיננסי מתבצעות תוך מתן יחס אישי, חם ומתחשב לבחירתו של הלקוח, בביתו, בעסק או בכל מקום שיבחר. בעלי העסקים שאתם אני נפגש זוכים ליחס VIP, ישיר, מהיר, בגובה העיניים ובניסיון שטח עשיר שמסייע להם להטיס את העסק קדימה ולהגדיל את הרווחים תוך זמן קצר.

 

למידע נוסף על ייעוץ פיננסי ולקביעת פגישה ללא התחייבות, השאירו הודעה בטופס שמופיע מטה ונשמח לעזור. 

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים