לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו

ייעוץ פיננסי

צריך ייעוץ פיננסי לעסק? הגעת למקום הנכון. ניהול פיננסי הוא תהליך בו היועץ מסייע לעסק בבניית דוחות כלכליים, ניהול תזרים מזומנים, בניית תוכנית עסקית, הקמת תוכנית פיננסית ומתן המלצות לצורך תכנון התקציב העסקי. כמו כן, ייעוץ פיננסי מסייע לעסקים קטנים ובינוניים וגם לחברות במתן שירותים פיננסיים וכלכליים. חברות ייעוץ פיננסי, כמו החברה של אייל פז, מבצעות תכנון פיננסי אישי וגם מותאם לעסק שלך. קטגוריה זו עוסקת בכל הקשור לתחום ליווי פיננסי ומתמקדת בשיפור הניהול הפיננסי, בניית תוכנית פיננסית, ייעוץ פיננסי אישי, ייעוץ פיננסי מחיר וכיצד יועץ פיננסי יכול לעזור לעסק קטן.

ניהול פיננסי

תהליך ניהול פיננסי כולל ארבעה היבטים עיקריים: תקצוב, הגדרת יעדים, ניהול זמן וחשיבה על העתיד. תקצוב מתייחס למועד שבו בעל העסק מחליט כמה כסף הוא מוכן להוציא על הצרכים של העסק בכל פרק זמן נתון. הגדרת יעדים ספציפיים ומדידים לקראת השגת היעדים. ניהול פיננסי כולל הוצאת העסק מהמינוס, תשומת לב לניהול פיננסי ושליטה בכסף שיש בכל נקודת זמן נתונה בתוכנית כדי לקבל החלטות בנוגע למה שאפשר לבצע בהווה ובעתיד מבלי לחרוג ממסגרת האשראי.

ניהול פיננסי הוא חלק מהותי מתפעול של כל חברה ובלעדיו, סביר להניח שהחברה תיכשל. זוהי עבודה שמתבצעת בדרך כלל על ידי רואה חשבון או יועץ פיננסי. זה דורש הרבה מיומנות וידע כי מנהלים פיננסיים אחראים למשימות רבות, כגון איזון התקציב, חיזוי תקציבים, הבטחת רישומים חשבונאיים מדויקים, סקירת דוחות כספיים מכל המחלקות כדי לוודא שהם מדויקים ובזמן, קביעת כמה כסף יש לחברה. להוציא על פרויקטים או מוצרים לפני כניסה לחובות או לקיחת הלוואה נוספת. אחת הטעויות הנפוצות לגבי ניהול פיננסי היא שאנשים מאמינים שהם מנהלים כסף רק כאשר במציאות מנהלים צריכים לעבוד גם עם היבטים אחרים של חברה.

יועץ פיננסי

יועץ פיננסי הוא אדם המציע עצות כיצד להשיג ביטחון פיננסי, לבסס שגשוג ולעמוד ביעדים פיננסיים. יועצים פיננסיים הם אנשי מקצוע שהוכשרו בפיננסים והשקעות. לעתים קרובות הם נקראים לבדוק את הכספים שלך ולהמליץ על דרכים לשפר את החסכונות שלך, להגדיל את ההכנסה שלך או לנהל את החוב. הם יכולים לעזור לך לפתח תקציב שכולל הוצאות חיוניות כמו דיור, תחבורה, מיסים, דמי ביטוח, מזון, שירותים (כמו חשמל), עלויות בריאות (כמו פרמיות חודשיות לטיפול ארוך טווח), חיסכון למקרי חירום ופנסיה.

יועץ פיננסי לעסקים מבין את צרכיו והעדפותיו של הלקוח על מנת להעניק לו את ההמלצות המתאימות לו ביותר. היועץ גם ידריך אותך בתרחישים פיננסיים שונים כדי שתדע כיצד החלטות שונות יכולות להשפיע על החיסכון הפנסיוני שלך או על רמת ההכנסה הנוכחית. כמו כן, היועץ יודע להסביר – למה יש הבדל בין הדוחות הכספיים לתזרים המזומנים של העסק?

בעלי עסקים רבים נוטים להתייעץ עם רואה החשבון שלהם בתור יועץ פיננסי, אולם זוהי שגיאה נפוצה. רואה החשבון מנתח באמצעות דוח רווח והפסד את הנתונים בדיעבד, על תקופה שעברה ואינו מנתח ומסתכל על הפעילות העסקית והפיננסית העתידית. תוכלו לקרוא עוד במאמר: מהן השגיאות שאתם עושים מול רואה חשבון.

יועץ פיננסי אישי

כאשר אתם בוחרים יועץ פיננסי אישי. חשוב להקפיד על השכלתו ולבחור יועץ פיננסי בעל השכלה אקדמית בתחום כלכלה, מימון ופיננסים. אם יש ליועץ ניסיון בנקאי זה טוב יותר ויכול להועיל מאד לעסק. יועצים פיננסיים אישיים הם אנשים המסייעים ללקוחותיהם בכלכלתם האישית. הם מציעים הדרכה לגבי השקעות, חיסכון לפנסיה והגנה מפני אירועים בלתי צפויים. יועץ פיננסי יכול לספק הדרכה אישית לאדם או למשפחה, או לבעל עסק או חברה. הם יכולים לעזור בקבלת החלטות לגבי אילו נכסים להשקיע וסוגי ההשקעות שהאדם צריך לעשות. יועצים פיננסיים אישיים גם מייעצים ללקוחות כיצד לתכנן את הכספים שלהם בכל הקשור לחיסכון, פרישה, ביטוח ומיסים.

יועצים פיננסיים אישיים יכולים לעבוד עם לקוחות בדרכים רבות ושונות. כך למשל הם יכולים להציע ייעוץ אישי בבית הלקוח או במשרדו, לערוך ייעוץ טלפוני מעמיק עם הלקוח בטלפון כדי לדון בשאלות וחששות שונים שיש להם. לפעמים הם אפילו יציעו ייעוץ דיגיטלי מקוון. תוכלו לקבל מידע נוסף במאמר: מהו יועץ פיננסי אישי ואיך הוא יכול לעזור לך עם העסק.

ייעוץ פיננסי מותאם אישית

ייעוץ פיננסי אישי הוא סוג של שירות ייעוץ הנותן הדרכה בנושאי פיננסים. השירות מוצע בדרך כלל על ידי אנשים מומחים בתחום, כגון מתכננים פיננסיים מוסמכים, רואי חשבון, כלכלנים ועוד. ייעוץ פיננסי אישי יכול לכלול ייעוץ רחב יותר לגבי כספים אישיים או ייעוץ ספציפי לגבי מוצרים או סוגי השקעות מסוימים שבעל העסק מתלבט לגביהם. במקרים מסוג זה כדאי להיעזר ביועץ פיננסי לעסקים שידע גם לכוון את הפעילות העסקית, המודל העסקי והפיתוח העסקי כד שיגדיל את רווחי העסק.

ייעוץ פיננסי אישי גובר גם בביקוש לאנשים לנהל את ההכנסות וההוצאות הגדלות שלהם. לדוגמה, משקיעים מסוימים עשויים לבחור לקבל ייעוץ פיננסי לפני שהם משקיעים את כספם. יועצים פיננסיים כמו מתכננים פיננסיים מוסמכים יכולים לעזור להם עם ההחלטות שלהם ולהימנע מטעויות יקרות בחסכונותיהם.

ייעוץ פיננסי אישי מורכב משאלות הנוגעות לנושאים הבאים

 1. מהם היעדים הפיננסיים לשנה זו?
 2. מה סדרי עדיפויות השקעת הכספיים האישיים?
 3. מהם תחומי המיקוד להשקעה?
 4. האם שיקולי מס נלקחו בחשבון בעת ההחלטה?
 5. מהם הסיכונים הפיננסיים שאתם מודאגים מהם?
 6. מהם הערוצים שהייתם מעוניינים להשקיע בהם את תקציבכם?
 7. מהם תחומי שיפור ניהול כספים אישיים שהייתם מעוניינים להתמקד בהם?

ייעוץ פיננסי למשפחות

ייעוץ פיננסי הוא שירות חשוב שעוזר למשפחות לתכנן ולהתכונן לעתיד. יועצים פיננסיים מספקים למשפחות ייעוץ ומידע מותאם אישית על ניהול עושר, תכנון, חיסכון, השקעות ותכנון פרישה. הם גם עוזרים למשפחות עם ניהול אשראי וחובות, כמו גם אתגרים פיננסיים נפוצים אחרים כמו התמודדות עם פשיטת רגל ועיקול. הרבה פעמים המצב הפיננסי של העסק משפיע על מצבה הכלכלי של המשפחה ולכן ייעוץ פיננסי למשפחות עוזר לתכנן את העתיד ולאזן את תזרים המזומנים. חיפשתם ייעוץ פיננסי למשפחות? אצלנו באייל פז ייעוץ פיננסי נוכל לעזור לכם לעשות סדר במשפרים ולנהל את כלכלת המשפחה בצורה נכונה ומאוזנת.

חברות ייעוץ פיננסי

יש כיום בשוק לא מעט חברות ייעוץ פיננסי, כולן מציעות מענה פיננסי ברמה כזו או אחרת. אבל איך תדעו לבחור את חברת הייעוץ הפיננסי המתאימה לכם? ראשית וודאו שצוות היועצים המקצועי מייעצים בעצמם ולא שולחים “מתלמדים” מטעמם לייעץ לכם. שנית בדקו כמה המלצות יש על אותה החברה העתידה להעניק לכם ייעוץ עסקי ולמדו מ”חוכמת ההמונים”. חברות ייעוץ פיננסי מומלצות ופופולריות יותר בשוק, הן יכול להיות אמינות יותר מאלו שאינן מומלצות. כאשר אתם בוחרים לעצמכם חברת ייעוץ פיננסי, בדקו שהיא מעניקה לכם יחס אישי ומקצועי, כמו כל בעל מקצוע שכך הייתם מצפים שיעניק לכם שירות.

ייעוץ פיננסי מחיר

כמה עולה ייעוץ פיננסי? אנשים רבים מתחבטים בשאלה. בכל הקשור לתחום ייעוץ פיננסי מחיר אני יכול לומר בוודאות שייעוץ פיננסי מקצועי הוא לא בחינם, אבל הוא גם לא עולה כסף. אומנם מחירי שעת ייעוץ נעים בין 500 ש”ח – 1,500 ש”ח + מע”מ, בהתאם למקצועיות היועץ הפיננסי. אבל, אם הייעוץ הצליח לחסוך לך כסף, אז הוא לא עלה לך בכלל. כמובן שישנן רמות שונות של ייעוץ פיננסי, כמו בכל תחום יש יועצים מקצוענים ויש פחות. אבל כמו בכל שירות או מוצר שקונים, משלמים יותר על בעלי המקצוע המקצוענים.

בניית תוכנית פיננסית

תוכנית פיננסית היא מסמך מפורט המפרט את היעדים הפיננסיים הנוכחיים והעתידיים של אדם, משפחה או עסק. תוכניות פיננסיות חיוניות עבור בעלי עסקים, כי זה עוזר להם לארגן את הכסף שלהם ולחסוך לעתיד. תוכנית פיננסית אפשר לבנות לטווח הקצר והארוך, היא צריכה להיות מפורטת ככל האפשר וצריכה לכלול את כל הפרטים הבאים: שווי נקי, תזרים מזומנים, תוכנית החזר חובות, הערכת צרכי ביטוח ועוד.

השלב השני הוא קביעת יעדים פיננסיים אשר ישתנו בהתאם לסוג התכנית שנבחרה. מטרות אלו צריכות להיות ניתנות להשגה באופן מציאותי, כך שניתן יהיה להגיע אליהן בזמן ובכדי שלא יהיה סיכון של הוצאת יתר על התקציב.

שלב חשוב שלישי בבניית תוכנית פיננסית הוא להשאיר בצד כספים למקרה חירום.

תכנית פיננסית ארוכת טווח כוללת

 1. פירוט כל הנכסים וההתחייבויות, ערכם ומקור ההכנסה לכל אחד.
 2. הערך העתידי שאתה מצפה לצבור מהנכסים שלך לאורך זמן.
 3. הוצאות שצריך לשלם לפני שאתה מת או בשלב מסוים בעתיד כגון שכר הלימוד של הילדים שלך במכללה, תשלומי משכנתא וכו'.
 4. חיסכון הדרוש לכיסוי הוצאות לפני שהן קורות כמו חיסכון לפנסיה או קרן חירום
 5. אומדן למה אתה יכול לצפות מהטבות וקצבאות ממשלתיות אם יש כאלה (למשל, ביטוח לאומי).
 6. וכמובן, איתור נקודת האיזון של העסק. לחצו כאן לקריאת המאמר המלא על מהי נקודת איזון ואיך מוצאים אותה.

ייעוץ פיננסי לעסק קטן

רוב העסקים הקטנים מתקשים לנהל את התקציב העסקי, כדאי לקרוא את המאמר: מה ההבדל בין מחזור, הכנסה ורווחיות. לעסקים קטנים יש לעתים קרובות מחסור בתזרים מזומנים. זה המקום שבו ייעוץ פיננסי יכול לעזור לשפר את הפעילות העסקית. לכל עסק כדאי שתהיה תוכנית עסקית המתורגמת לתוכנית עבודה, לפיה היועץ הפיננסי יסייע לגייס כספים לעסק בכדי לתת לו אורך נשימה תקציבי.

כמה מהעצות הפיננסיות החשובות ביותר לעסק קטן הן שליטה בתקציב העסק, ניהול תזרים מזומנים, שליטה בעלויות הייצור, שליטה בהכנסות ובהוצאות של העסק, מעקב אחר המלאי וכו’.

עצות חיוניות לניהול תזרים המזומנים של עסק קטן

יש להקפיד על ניהול תקציב ולדבוק בו – אחד ההיבטים החשובים ביותר של מימון עסקי הוא עמידה בתקציב, מה שיעזור לכם לעקוב אחר הרגלי ההוצאות ולנהל בצורה יעילה יותר את תזרים המזומנים שלכם.

תנו לעצמכם קצת מרחב נשימה: היבט חשוב נוסף של ניהול כספים בעסק הוא לוודא שיש מספיק כסף בחשבון הבנק להוצאות בלתי צפויות או למקרי חירום, אז תנו לעצמכם קצת מרחב התנועות עם ההוצאות החודשיות שלכם כדי לא להקפיץ צ'קים או צריך להשתמש בשירותי הגנה יקרים על משיכת יתר על בסיס קבוע וכניסה למינוס.

טפלו בהוזלת הריביות של ההלוואות וגם נסו להקל על התזרים באמצעות הפחתת התשלום החודשי ופריסת התקציב באופן שונה. תוכלו להרחיב בנושא במאמר: איך לצמצם ולייעל הוצאות בעסק

איך להגן על העסק שלך מחובות?

ניהול כלכלי נכון הוא המפתח להוצאת עסקים ממעגל החובות והפיכתם לרווחיים. יש לתת דגש על ניהול תזרים מזומנים, השפעת שיעור הריבית על ההחזר החודשי, צריך לדעת איך לנהל מו"מ עם הבנק במצב של חוב. כמו כן, ישנה חשיבות יתרה על ליווי פיננסי בתהליך שבו כל כך הרבה עסקים נתקעים בחובות בשל חוסר בניהול כלכלי נכון, ולכן חשוב להבין את הכלים שיכולים לעזור לך לצאת מהמצב הזה. להרחבה בנושא, קראו את המאמר: איך להגן על העסק שלך מחובות.

ייעוץ פיננסי עושים רק עם אייל פז

ייעוץ פיננסי עושים רק עם אייל פז. הוא יועץ פיננסי מעל 25 שנה, מגיע מתחום הפיננסים וגם בעל ניסיון בנקאי. המודל העסקי של אייל פז מתמקד בהגדלת רווחיות של עסקים. לקוחותיו נהנים מיחס אישי ומקצועי וזה מה שהופך אותו לבחירה הטובה ביותר – כאן תוכלו לקרוא סיפורי הצלחה.

לקביעת פגישת ייעוץ פיננסי עם אייל פז, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד.

ייעוץ פיננסי לעסק

ייעוץ פיננסי לעסק מקפיץ אותו בכמה רמות ועוזר לו לממש את פוטנציאל הרווח. בעלי עסקים מרגישים שהם מרוויחים, אבל הכסף "נעלם" והם נקלעים לחובות. יש

תוכנית פיננסית לדוגמא

חיפשתם תוכנית עסקית לדוגמא? קיבלתם! תוכנית פיננסית מקיפה ומדויקת זה לא רק רצוי, אלא חובה. בין אם אתם בעלי עסקים קטנים המחפשים לשפר את תזרים

החשיבות של ייעוץ פיננסי

בעולם המתמיד בשינויים כלכליים, פיננסיים וטכנולוגיים, הצורך בייעוץ פיננסי איכותי הופך להכרחי יותר מתמיד. ייעוץ פיננסי מקצועי יכול להוות את ההבדל בין ניהול כספים אפקטיבי

בניית תוכנית פיננסית

תוכנית פיננסית היא הכלי העיקרי לניהול ולשליטה על תזרים המזומנים, והיא משפיעה ישירות על היציבות הכלכלית והצמיחה של העסק. בעסק קטן, כל שקל חשוב לכן

שיטות תמחור

שיטות תמחור מוצרים ואסטרטגיות תמחור הם נושאים חשובים מאד לכל בעל עסק. כיועץ כלכלי ופיננסי, ליוויתי לאורך השנים מאות בעלי עסקים. אז הבנתי, כמה לעתים

איך להגן על העסק שלך מחובות

התשתית של כל עסק ופסי הרכבת שהוא נע עליהם זה תזרים המזומנים, וכמו שתמיד אומרים "התזרים הוא המלך". הרבה עסקים נכשלים בגלל תזרים שחוסר ניהולו

מהן הסיבות לתזרים מזומנים שלילי

המאמר הקודם שלי עסק בשאלה: איך יודעים האם יש בעיית תזרים מזומנים בעסק. בהמשך לכך, נעסוק בהיכרות עם הסיבות לתזרים מזומנים שלילי. תזרים מזומנים הוא

איך יודעים אם יש בעיית תזרים מזומנים בעסק

רוב העסקים בישראל רווחיים, אולם הם נסגרים בגלל בעיות תזרים מזומנים. ישנם מספר סימנים המעידים על בעיית תזרים מזומנים בעסק. כולל: איחור בתשלומים של לקוחות,

מהן 5 טעויות התמחור שרוב בעלי העסקים עושים ואיך להימנע מהן

טעויות תמחור בעסקים בארץ, נפוצות במיוחד והן עלולות לעלות ביוקר. אם העסק לא יתומחר נכון, הוא עלול להיקלע לחובות ולהיפגע מבחינה פיננסית. הרבה עסקים מתמחרים

איך פותרים בעיה בתזרים המזומנים של העסק

ניתן לראות בבעיית תזרים מזומנים, אחד מסימני האזהרה המוקדמים והמובהקים ביותר לאתגר עסקי שמלווה הרבה מהעסקים בישראל. בעיית תזרים מזומנים נוצרת כאשר הכסף הנכנס לעסק,

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
×
js_loader
גלילה לראש העמוד